Filozofların diyalogları(copy paste değil araştırma)

Sanat ve edebiyat bölümü...
Kullanıcı avatarı
feelinggood
Yardımcı Asistan

Filozofların diyalogları(copy paste değil araştırma)

Mesaj gönderen feelinggood » 17 Mar 2012, 23:31

Bir işci Karl Marx'a ''kapitalistlerin tükenmesi ile ilgili bir hayaliniz var mı?'' der
Marx ise ''Asacağımız son kapitalist, muhtemelen bize asma halatını satan kişi olacaktır.''
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eflatun'a ''servet ayaklarınızın altında olduğu halde neden bu kadar fakirsiniz?" diye sorulduğunda:
- "Ona ulaşmak için eğilmek lazım da ondan" demiş.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Diyojen, bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiçbir şeyi olmayan kibirli bir adamla karşılaşır. İkisinden biri kenara çekilmedikçe geçmek mümkün değildir. Mağrur zengin, hor gördüğü filozofa:
- "Ben bir serserinin önünden kenara çekilmem" der.
Diyojen ;
kenara çekilerek gayet sakin şu karşılığı verir:
- "Ben çekilirim."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir adam Benjamin Franklin'e ''bana paranın değerini anlatabilir misin ''? der.
Franklin sırıtır ve derki ; birinden borç almayı dene .

Kullanıcı avatarı
feelinggood
Yardımcı Asistan

Re: Filozofların diyalogları(copy paste değil araştırma)

Mesaj gönderen feelinggood » 17 Mar 2012, 23:33

Şimdilik bu kadar ama bu tarz şeyleri paylaşıcam sıksık bu forumda

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 17 Mar 2012, 23:59

Çok sağlam cevaplar. Hayatı çözmüş gibiler ama her çözüm sonuç değildir.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
maybeoneday
Uzman

Mesaj gönderen maybeoneday » 18 Mar 2012, 00:35

Ceros yazdı:Çok sağlam cevaplar. Hayatı çözmüş gibiler ama her çözüm sonuç değildir.
çokda oturaklı cevaplar olduğu söylenemez. hayatı yaşamadan çözemezsin ister prof ol ister filozof hayat ne kadar cok kazık atarsa sana o kadar öğrenirsin. attıklarında bigün cıktıgında anlarsın dönüp dolaşıp başladığın yere döndürür hayat bianda. sonuç vardır, öldüğünde yaşadığın hayatta kimlere neleri verebilmissin kimlerin gönlünde çiçekler kimlerin gönüllerinde katil. bugün ölürsün yarın malını paylaşırlar paylaşmakla kalmazlar memlun olmazlar memlun olmayıp bide arkanda söverler işte sonuc budur .
Dışımdaki merhametimle oyun oynamayın ki , içimdeki şeytan hayatınızı lunaparka çevirmesin ;)

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 18 Mar 2012, 01:18

Bende çözmüşler demedim gibiler dedim ve dedimki her çözüm sonuş değildir yani nekadar çözersen çöz hayatı zaten hiçbirimiz hiçbirzaman anlayamayacağız. Bir kör kuyu gibi dibinde ne olduğunu bilmeksizin körü körüne yaşamak.Zaten hayatı çözmeye çalışanın aklına şaşarım. Sadece yaşa. Naylon poşetlerin bile geri dönüşü yok zamanın mı olucak.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

“Şiir, Hikaye ve Güzel Sözler” sayfasına dön