11. Sınıfım Sınavlarla İlgili Sorum Var

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Efe Şan

11. Sınıfım Sınavlarla İlgili Sorum Var

Mesaj gönderen Efe Şan » 28 Şub 2023, 21:09

Ben 11. sınıfım ve bu dönem açığa geçmeyi düşünüyorum. Ancak 2. dönem sınavları Nisan ayı gibi yapılacağı söyleniyor. 2. Dönemin konularını 1 ayda yetiştirmem imkansız. Nisan ayındaki sınava girmeyip aynı dersleri 3. dönem için alsam ve temmuz ayındaki sınava girsem. Daha sonra 12. sınıf 1. dönem dersleriyle aralık ayındaki sınava girsem. Böyle bir şeyin imkanı var mı? Çok iyi anlatamamış olabilirim anlamadıysanız ve yardımcı olmak istiyorsanız açıklamaya çalışırım.

Murattii
Acemi

Re: 11. Sınıfım Sınavlarla İlgili Sorum Var

Mesaj gönderen Murattii » 02 Mar 2023, 00:11

Efe Şan yazdı: 28 Şub 2023, 21:09 Ben 11. sınıfım ve bu dönem açığa geçmeyi düşünüyorum. Ancak 2. dönem sınavları Nisan ayı gibi yapılacağı söyleniyor. 2. Dönemin konularını 1 ayda yetiştirmem imkansız. Nisan ayındaki sınava girmeyip aynı dersleri 3. dönem için alsam ve temmuz ayındaki sınava girsem. Daha sonra 12. sınıf 1. dönem dersleriyle aralık ayındaki sınava girsem. Böyle bir şeyin imkanı var mı? Çok iyi anlatamamış olabilirim anlamadıysanız ve yardımcı olmak istiyorsanız açıklamaya çalışırım.
3. dönem AÖL okuluna yeni kayıt kabul edilmemektedir. Sınava kadar düzenli bir çalışmayla konuları yetiştirirsiniz.

Efe Şan

Mesaj gönderen Efe Şan » 02 Mar 2023, 15:19

yeni kayıt değil 2. dönem kayıt olacağım ancak 2. dönem sınavı yerine 3. dönem sınavına gireceğim. Yani 2. dönem sınavına girmeyip 2. dönemde alacağım konuları 3. dönemde de alıp 3. dönem sınavına girmek. Bu mümkün mü benim demek istediğim.

Murattii
Acemi

Mesaj gönderen Murattii » 02 Mar 2023, 16:16

Sınavda gireceğiniz dersleri zaten kendiniz seçiyorsunuz. 3. dönem sınavında seçtiğiniz derslerin sınavına gireceğiniz için sorunuzun cevabına evet mümkün diyebiliriz. Ancak boşuna 1 dönem kaybetmiş olacaksınız. 2. dönem sınavına girmenizi ve geçebildiğiniz dersleri geçip kredilerini almanızı ve geçemediğiniz/geçemeyeceğiniz derslerden muaf olma yada muaf olma sayısını bir arttırmanızı tavsiye derim.

MUAF OLMA: Üç kez sınavına girilen ancak başarısız olunan ortak dersin başarma zorunluluğunun ortadan kalkmasına denir. Muaf olunan dersin kredisi kazanılmış olmaz, muaf olunan ders istenirse tekrar alınabilir.

Efe Şan

Mesaj gönderen Efe Şan » 02 Mar 2023, 16:19

İlgilendiğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Benim tek amacım geçmek değil de ortalamamı da yüksek tutmak istiyorum o yüzden önümde 1 ay olacağına 4 ay olsa daha iyi olur diye düşündüm. Teşekkürler tekrardan.

“Sınavlar” sayfasına dön