12.Sınıfta Açık Liseye Geçmek ve Kredi Hesaplaması

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
JellyThou

12.Sınıfta Açık Liseye Geçmek ve Kredi Hesaplaması

Mesaj gönderen JellyThou » 30 Eyl 2018, 17:35

Arkadaşlar merhaba 12.sınıfım ve açık liseye geçeceğim. Açık lisede okuyan bir arkadaşım bana şöyle bir şey dedi:"Yani 18 üstüysen 1 yılda 3 sınava girip 108 kredi alabilirsin en fazla. Sen şimdi son sınıftan geçeceğin için muhtemelen 150-160 kredi dolaylarında başlarsın diye düşünüyorum. O yüzden iyi çalışırsan 1, çalışmazsan muhtemelen 2 sınavda liseden mezun olursun."

Gerçekten böyle mi? Bir sene daha kaybetmeden direk mezun olmam lazım açık liseden. Matematiğim kötü eğer matematikten düşük puan alırsam nolur? Mezun olamaz mıyım?

Jezxy
Onursal Üye

Re: 12.Sınıfta Açık Liseye Geçmek ve Kredi Hesaplaması

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Eyl 2018, 17:44

Resim

Hocam BU BİZİM DERS PROGRAMIMIZ.

VE ARKADAŞIN DEDİ OLAY DOĞRUDUR LAKİN 108 DEĞİl 105 OLUCAK HER SINAVDA 35 KREDİ ALMA İMKANINIZ VAR MAKSİMUM X 3

DİĞER SORULAR İÇİN ŞU ALT KONUYU OKU HOCAM AKLINDA YİNE KALAN SORULAR OLURSA ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLURUM YİNE SİZE :)

http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... 56&t=16820

JellyThou

Mesaj gönderen JellyThou » 30 Eyl 2018, 17:54

Hocam sağ olun okudum da cevaplar tatmin edici olmadı. Bu attığınız ders çizelgesine göre matematik zorunlu değil mi, zorunluysa kaç ders matematik göreceğim? Seçmeli ders seçebiliyorsam ingilizce seçmek istiyorum. Yabancı dilim çok iyi çünkü hazirandan beri Üniversite sınavına dilden çalışıyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Eyl 2018, 18:00

Matematik LİSE 1 VE LİSE 2 SINIFLARDA ZORUNLU GERİ KALAN DÖNEMLERDE ÖĞRENCİ KENDİ İSTERSE EKLEYEBİLİYOR.

SON SINIFTA OLDUĞUNUZDAN DOLAYI SİZE MATEMATİK GELMEYECEK.

SEÇMELİ DERS SEÇEBİLİRSİNİZ TABİKİ AMA DERS SEÇİMİNİN 35 KREDİLİK BİR LİMİTİ OLUYOR O LİMİTE GÖRE DOLDURUCAKSINIZ.

BU İSTERSENİZ YABANCI DİL DE OLABİLİR İSTERSENİZ SAYISAL VEYA SÖZEL DERSLERDE OLABİLİR BAYA BİR SEÇMELİ DERS LİSTESİ YELPAZESİ VAR.

ÖNCE SON SINIFDAKİ ZORUNLU DERSLER VE İSTEDİĞİNİZ SEÇMELİ DERSLER İLE LİSTE OLUŞTURMANIZ GEREKİYOR.

JellyThou

Mesaj gönderen JellyThou » 30 Eyl 2018, 18:10

Çok sağ olun hocam. Açık Liseye geçmek radikal bir karar ama benim için en doğrusunun bu olduğunu düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ederim.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Eyl 2018, 18:12

JellyThou yazdı: 30 Eyl 2018, 18:10 Çok sağ olun hocam. Açık Liseye geçmek radikal bir karar ama benim için en doğrusunun bu olduğunu düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ederim.
Rica Ederim ... Aklınıza Takılan Soru veya Sorular Olursa Elimizden Geldiğince Yine Yardımcı Olmaya Çalışırız ...

JellyThou

Mesaj gönderen JellyThou » 30 Eyl 2018, 19:17

Hocam kusura bakma bir sorum daha var. Anladığım kadarıyla toplamda 3 dönem var. Ben 1.dönem veya 2.dönemde 195 krediyi tamamlarsam noluyor? Sene sonunu beklemeden diplomamı alabiliyor muyum? Bu gibi bir durumda 3.döneme kayıt yenileme yapmak gerekir mi? Teşekkürler.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Eyl 2018, 19:24

Hocam Mezuniyet İçin 192 Kredi ve 0 Zorunlu Ders Lazım ..

Siz Bu Şartları NE ZAMAN TAMAMLARSANIZ O ZAMAN MEZUNSUNUZ.

BU 1.DÖNEM OLABİLİR 2.DÖNEMDE OLABİLİR HİÇ FARK ETMEZ

ZATEN BU ŞARTLARI YERİNE GETİRİNCE ÖĞRENCİ DURUMU AKTİFDEN MEZUNA DÖNÜYOR

ARTIK BUNDAN SONRA LİSE İLE İLGİLİ HİÇ BİR İŞLEM YAPMAYACAKSINIZ SADECE DİPLOMANIN BASILMASINI BEKLİYORSUNUZ.

HERHANGİ BİR KAYIT YENİLEME YENİ KAYIT OLUŞTURMA VS YOK.

JellyThou

Mesaj gönderen JellyThou » 30 Eyl 2018, 23:11

http://www.aol.meb.gov.tr/sites/default ... ersler.pdf

Yanlış bilmiyorsam buradaki bilgiye göre Seçmeli Yabancı Dil'den 7.dönem 8, 8.dönem 8 kredi seçebiliyorum değil mi?

Resim: http://i.hizliresim.com/8zyJ71.png

Bir de Seçmeli İngiliz Edebiyatı diye ders var ama sınavlarda o çıkıyor mu? Kitapçığa baktığımda görmedim çünkü.

Açık liseye geçtiğimde kredim direk 160 üstü gelir mi, bu neye göre belirlenir, nasıl hesaplanır? Açık liseye geçip direkmezun olamazsam benim için çok kötü olur. Zaten 1 sene kaybım var 2.seneye uzatmak istemiyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 01 Eki 2018, 01:06

Şimdi Sizin O ATTIĞINIZ LİNKDEKİ DERS ÇİZELGESİ VE SEÇMELİ DERSLER ARTIK YOK ! BU BENİM ATTIĞIM RESİMDEKİ DERS ÇİZELGESİ BU SENENİN EN SON KABUL OLANI OLUYOR.

ONDAN BU SENENİN SEÇMELİ DERSLERİNDE KREDİ FARKLI OLABİLİR YANİ

YABANCI DİL ZORUNLU DERSİ = 4 KREDİ
YABANCI DİL SEÇMELİ DERS = 4 KREDİ

BU ŞEKİLDEDE GELEBİLİR. ŞUAN AÇIK LİSE DAHA DUYURU YAPMADI YENİ DERS ÇİZELGESİ İLE İLGİLİ.

BAZI DERSLERİN SADECE İSİMLERİ VAR HEPSİ BİR ANDA AÇIK LİSEYE AKTARILMIYOR BELLİ BAŞLI SEÇMELİ DERSLER EKLENİYOR ÇÜNKÜ HEPSİNİN KİTAPLARI YOK MİSAL BAHSETTİĞİNİZ DERSİ BEN SENELERDİR KİTABINI VE SINAV SORUSU OLARAK HİÇ GÖRMEDİM.

BİRDE ATTIĞINIZ RESİMDE SİZ AÇIK LİSEYE KAYIT OLDUNUZ MU ? DAHA ÖNCEDEN TAM ANLAYAMADIM O RESMİ !

VE EN ALTDAKİ SORUNUN CEVABI

http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... 56&t=16820

SİZİ DAHA ÖNCE YÖNLENDİRDİĞİM SAYFADA MEVCUT TEKRAR BİR KONTROL EDİN.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön