Alttan dersim kaldığı için Liseyi bitiremedim.

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ADİL

Alttan dersim kaldığı için Liseyi bitiremedim.

Mesaj gönderen ADİL » 04 Mar 2022, 21:55

2010 da lise yi bitirdim fakat lise 1 den alttan dersim vardı ve 6 dönem vermediğim için tastikname aldım şimdi açıktan diploma almak için kaç kreye ihtiyacım var açık öğretime sordum ama onlarda bilmediğini söylediler bu konuda bilgisi olan varmı?

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: 2010 düz lise

Mesaj gönderen Profesör » 05 Mar 2022, 05:14

Sorumlu olduğunuz derslerin sınavına girerek 1 sınavda mezun olabilirsiniz.

ADİL

Mesaj gönderen ADİL » 05 Mar 2022, 15:39

Cevap için teşekkürler hocam
Alttan 1 tane dersim vardı fizik ve daha önce bir kere sınava girdim ama yanlış hatırlamıyorsam 12 ders seçmek zorunluydu bu derslerden sadece fizik te gecer not almam yeterli mi

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Profesör » 05 Mar 2022, 16:48

Örgün düz lisede varsa görmediğiniz ancak AÖL okulunda okutulan zorunlu ortak derslerle birlikte alttan sorumlu olduğunuz dersler karşınıza çıkacaktır. Örneğin İngilizce dersini örgün eğitimde 1. ve 2. sınıfta aldığınızı ancak 3. ve 4. sınıfta görmediğinizi varsayalım. Bu durumda İngilizce 5,6,7 ve 8. dönem dersleri karşınıza çıkacaktır. Daha öncede belirttiğim gibi 1 sınavda bu dersleri verebilirsiniz. Karşınıza çıkacak bu zorunlu dersleri 1 sınavda verdiğiniz taktide mezun olursunuz. Veremediğiniz taktirde bu dersleri verene yada muaf olana kadar sınava girmeniz gerekecektir. Aşağıdaki tabloda AÖL okulunda okutulan zorunlu ortak dersleri görebilirsiniz. Bu tablodan Örgün eğitimde aldığınız ve almadığınız dersleri kontrol ederek karşınıza çıkacak zorunlu ortak dersleri görebilirsiniz.

Resim

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön