Ders çalışma ile ilgili yardım ...

Kitaplar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Eylulcan

Ders çalışma ile ilgili yardım ...

Mesaj gönderen Eylulcan » 27 Eki 2017, 14:18

Hayırlı cumalar
1.donem sınav için kitapdaki tüm uniteleri mi bitirmek lazım? Bu konuda kafam karışıyor
Mesela biyoloji 1 de 5 tane ünite var kaç ünite çalışmam lazım....
Bana ayrıntılı bilgi veririmisiniz sınava az kaldı :08:

Kadersagban123
Çırak

Re: Ders çalışma ile ilgili yardım ...

Mesaj gönderen Kadersagban123 » 27 Eki 2017, 14:30

Eylulcan yazdı:Hayırlı cumalar
1.donem sınav için kitapdaki tüm uniteleri mi bitirmek lazım? Bu konuda kafam karışıyor
Aldığın dersin geçen dönem sınavlarında çıkan soruları incele. Hatta çıkmış sorulardan çalışsan çok daha iyi olur. Sorular zaten aşşağı yukarı aynı oluyor. Hangi konular çıktığını sorulardan bakarak bulup kitaptan da ek olarak çalışabilirsin. İyi çalışmalar :12:

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 27 Eki 2017, 14:52

Eylulcan yazdı:Hayırlı cumalar
Her dersin kitabında ki bütün ünitelerden hemen hemen soru çıkar.Kitap sadece biyoloji 1 için ise isterse 10 ünite olsun o 10 üniteden sorumlusun.
Ama biyoloji 1-2 aynı kitaptaysa internetten kitapların pdflerine bakıp biyoloji 1 hangi üniteye kadarsa oraya kadar çalışırsın.

Fgn

Mesaj gönderen Fgn » 27 Eki 2017, 16:57

Benimde size bir sorum olacak lütfen kimseden net bir cevap alamıyorum :(((((((((
. 2004 yılında tastikname aldım ve o dönem açık liseye başvurdum. Daha sonra ilgilenmedim ve bu yıl yine kayıt oldum. İlk kayıtta 16 zorunlu dersim olduğunu öğrendim. Ama tastikname işlenmemişti ayrıca ve kredim 103 gözüküyordu. Tastikname işlendikten sonra 173 oldu. Fakat zorunlu derslerim yine aynı kaldı. Zorunlu derslerin bu durumda azalması gerekmezmiydi. Ben lisede bütün derslerimi verdim sadece son muhasebe uygulamadan kaldım. Ama derslerde 1-2-3-....dönem yazmakta. Yardım lütfen

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 27 Eki 2017, 22:18

Fgn yazdı:Benimde size bir sorum olacak lütfen kimseden net bir cevap alamıyorum :(((((((((
. 2004 yılında tastikname aldım ve o dönem açık liseye başvurdum. Daha sonra ilgilenmedim ve bu yıl yine kayıt oldum. İlk kayıtta 16 zorunlu dersim olduğunu öğrendim. Ama tastikname işlenmemişti ayrıca ve kredim 103 gözüküyordu. Tastikname işlendikten sonra 173 oldu. Fakat zorunlu derslerim yine aynı kaldı. Zorunlu derslerin bu durumda azalması gerekmezmiydi. Ben lisede bütün derslerimi verdim sadece son muhasebe uygulamadan kaldım. Ama derslerde 1-2-3-....dönem yazmakta. Yardım lütfen
2004 Yılında Aldığınız Tastikname ve O Dönemdeki 2017 İTİBARİYLE DEĞİŞTİ.

SİZ AÇIK LİSEYE GEÇERKEN ŞU RESİMDEKİ

Resim

Tüm Dersleri Başarıyla Verdiğinize Eminmisiniz ?

Eğer Vermediğiniz Dersler Var İse Buradan SİZE ZORUNLU DERSLER GELMİŞTİR.

SONRASI İSE TASTİKNAME İŞLENMEMİŞ DEDİNİZ İŞTE BURADA YENİ MÜFREDAT DEVREYE GİRİYOR

ŞİMDİ ŞU YUKARDAKİ RESİMDEKİ DERSLERİN ÜSTÜNE

TAM 8 TANE ZORUNLU DERS DAHA GETİRİLDİ.

Resim

ONLARDA BU KIRMIZI ALAN İÇİNDE OLANLAR OLUYOR.

Belki Tastiknamede 16 ders 8 düşebilirdi fakat yeni müfredattan dolayı

mat fizik kimya biyoloji derslerinden tam 8 tane zorunlu ders geliyor.

Bu Zorunlu Derslerde gördüğünüz gibi lise 2 nin dersleri oluyor

o yüzden dolayı bazı derslerinizde 4 5 6 dönem yazıyor.

Siz bu aşamadı 173 kredi 192 tamamlayıp kalan zorunlu dersleri 0 çektiğiniz andan itibaren mezun olabilirsiniz.

Önünüzde 3 sınav var 16 zorunlu dersi başarabilirseniz sene sonu mezun olabilirsiniz.

yine akılına takılan soru olursa yazın :) KİMSENİN NET CEVAP VEREMEDİĞİ KONUYA artık aydınlatalım :)

“Kitaplar” sayfasına dön