2. Dönem sınavında hangi kitaplardan sorumluyum?

Kitaplar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Yarenkavk

2. Dönem sınavında hangi kitaplardan sorumluyum?

Mesaj gönderen Yarenkavk » 20 Ara 2017, 19:00

İlk defa kayıt olduğum için kafam karıştı yardımcı olur musunuz şimdi ben ilk kitapları aldım sınava da girdim ikinci sınav tahmini kaç ay sonra olur ve kitapları ne zaman verilir bi an önce kitapları vermeleri gerekmiyo mu yani kolay değil o kadar kısa sürede konuları öğrenmek ve bişey daha sormak istiyorum mesela şimdi atıyorum matematik 1 türk edebiyatı 1 gibi kitaplar 1. Dönemin kitaplarıydı bundan sonraki yani 2. Dönemde 2. Kitapları mı çalışıcam kitapları değiştirmezler dimi daha verilmedi ama geç veriyolar ve yetiştiremiyorum hiçbişeyi ondan dolayı açık lisenin sitesinden en azından temel derslerin 2. Kitaplarını şimdiden çalışsam olur mu boşa gider mi yani son anda başka kitaptan sorumlu yaparlar mı en azından temel dersleri çalışıyım erkenden diyorum çünkü baya yavaş anlayan biriyim ve hiçbi yardımcı kitabım yok bu seneki müfredat önceki senelerden daha farklı olmuş her konuyu değiştirmişler resmen çok zorlanıyorum

Yarenkavk

Sınıf ve dönem ilişkisi

Mesaj gönderen Yarenkavk » 20 Ara 2017, 19:09

Baya şey sordum ama başka sorcak kişi bulamadım lütfen yardım edin yaa şimdi 1. Dönem 9. Sınıf konuları oluyoya 2. Dönemde 9. Sınıfın devamı mı oluyo yoksa direk 10. Sınıf konuları mı oluyo ve kitapları ayrı ayrı mı oluyo anlatabildim mi bilmiyorum anlayan varsa cevap versin lütfen

Jezxy
Onursal Üye

Re: 2. Dönem sınavında hangi kitaplardan sorumluyum?

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Ara 2017, 20:36

Öncelikle Hoşgeldin :.yehuu: :.yehuu: :.yehuu:

Tez Zamanda Mezun Olursun İNŞALLAH :)

Şimdi Sorularına Gelicek Olursak

Resim

Tabloyu İyice İncelede

DERS İSİMLERİ HANGİ DÖNEME AİT OLDUKLARI

ŞUAN HANGİ DÖNEMİ OKUDUĞUN HERŞEY VAR BU TABLODA

AÇIK ÖĞRETİM KURUMUNDA

DİL VE ANLATIM İLE TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1 VE 2 DERSERİ ZORUNLU DERSLERDİR BU DERSLERDEN MUTLAK BAŞARI GEREKTİRİYOR.

DİĞER DERSLERDEN İSE 3 KEZ SINAVA GİRİP BAŞARISIZ OLDUĞUNUZ TAKTİRDE MUAF OLABİLİRSİNİZ.

Şimdi Derslere Gelicek Olursak

HER DÖNEM KAYIT YENİLEDİKTEN SONRA DERS SEÇİM EKRANI AÇILIYOR VE 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPILIYOR.

ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Genel) > Alabileceği Dersler

Kısmından Kendinizin Seçebileceği Alabileceğiniz DERSLERİ GÖREBİLİRSİNİZ.

VE 35 KREDİLİK BİR DİLİM OLUŞTURUP ONUN KİTAPLARINI SINAV TARİHLERİNİ BEKLEDEN HALKEĞİTİMDEN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

Yarenkavk

Mesaj gönderen Yarenkavk » 20 Ara 2017, 21:28

Tablodan hiçbişey anlamadım ya 1. Dönem 2. Dönem onu anladım ama altındaki sayılarda 2 2 falan yazıyo o ne bi de ikinci yazdığım konuya cevap vermişsiniz ve site galiba iki konuyu birleştirmiş ama ikisi ayrı konular ilk yazdığım konuya cevap verilirse daha çok sevincem

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Ara 2017, 21:54

Resim

Şimdi Tabloyu Özetleyim

Örnek

Dil ve Anlatım Dersi

Dil ve Anlatım Dersi 1den 8 Kadar Dersi Var 8 TANE DERSİ VAR

HER DERSİ 2 KREDİ TUTUYOR.

DİL VE ANLATIM 1 VE 2 DERSİ

9 SINIF YANİ LİSE 1 İLK DÖNEM VE İKİNCİ DÖNEM DERSLERİ OLUYOR.

Buradaki TABLODAKİ DERSLER

SİZİN 3 VEYA 4 SENE SÜRÜCEK OLAN AÇIK LİSE HAYATINIZDAKİ ZORUNLU DERSLERİNİZ OLUYOR.

##################################################

DERSLERE NASIL ÇALIŞACAĞINIZ VE DERSLERİ NASIL SEÇECEĞİNİ SORMUŞSUNUZ

HER DÖNEM KAYIT YENİLEDİKTEN SONRA DERS SEÇİM EKRANI AÇILIYOR VE 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPILIYOR.

ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Genel) > Alabileceği Dersler

Kısmından Kendinizin Seçebileceği Alabileceğiniz DERSLERİ GÖREBİLİRSİNİZ.

VE 35 KREDİLİK BİR DİLİM OLUŞTURUP ONUN KİTAPLARINI SINAV TARİHLERİNİ BEKLEDEN HALKEĞİTİMDEN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

Yarenkavk

Mesaj gönderen Yarenkavk » 21 Ara 2017, 01:51

Ben anlatamadım galiba şeyi soruyorum hani 2. Dönemin derslerinin kitapları atıyorum matematik 2 diye mi geçiyo ve şuan açık lisenin sitesinde bütün kitaplar var mesela matematik 2 şuan 2. Dönemin kitabı mı ona göre önceden çalışabilir miyim yani sonradan değiştirirler mi 2. Dönem kitaplarını?
Ayrıca anlattığınız için teşekkür ederim ama benim mesela 1. Dönemimde ders seçimlerini otomatik yaptılar galiba çünkü ben temel derslerden dil anlatımı , inkılapı , felsefeyi vs seçemedim çünkü gözükmüyodu ekranda. Vee bişey daha sorucam kimsiniz ve neden herkese cevap veriyosunuz bilmiyorum ama kayıt yenileme veya ders seçmenin falan tarihi tam olarak belliyse söyler misinizz ya da ne zaman belli olur

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Ara 2017, 02:57

Aslında Bende BU SORUNUN CEVABINDAN BAHSEDİYORUMDA EKSİK ANLATMIŞIM SİZ ANLAYAMADINIZ :)

AÇIK LİSEYE YENİ KAYIT OLAN HERKEZ BİR KERELİĞİNE MAHSUS OLARAK AÇIK LİSE DERS SEÇİMİNİ OTOMATİK YAPTI VE ONDAN DOLAYI HERKESDE FARKLI DERS SEÇİM LİSTESİ OLUŞTU

BUNDAN SONRAKİ DERS SEÇİMİNİ KAYIT YENİLEME İŞLEMİ YAPTIKTAN SONRA SİZ KENDİNİZ BELİRLEYECEKSİNİZ BİR SONRAKİ GİRECEĞİNİZ SINAVA.

VE YİNE AÇIK ÖĞRETİM KURUMU HENÜZ İŞ TAKVİMİNİ YAYINLAMADI NE ZAMAN KAYIT YENİLENİCEK VEYA NE ZAMAN YENİ SINAV OLUCAK BU TARİHLERİN BELİRLİ OLDUĞU TAKVİMİ YAYINLANMADI. TAKVİM İSE AŞAĞI YUKARI BU AY SONU VEYA GELİCEK AY BAŞI MUTLAKA AÇIKLANIR.

MATEMATİK 2 DERSİNİ ÖZETLEYİM
MATEMATİK 2 6 KREDİLİ BİR DERS
LİSE 9 SINIFIN 2 DÖNEM DERSİ OLUYOR.

TABLODA BUNU GÖREBİLİRSİNİZ.

VE ÖYLE HER SENE KİTAP DEĞİŞMİYOR BU MÜFREDAT 4 5 SENE BU ŞEKİLDE DEVAM EDİCEK.

ÖĞRENCİ HESABINIZA GİRİP GELİCEK DÖNEMLER İÇİN SEÇEBİLECEĞİNİZ DERSLERE BAKIN KENDİNİZE LİSTE OLUŞTURUN GELİCEK SINAVA KADAR HALKEĞİTİMDEN KİTAPLARI ŞİMDİDEN TEMİN EDİP ÇALIŞMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

“Kitaplar” sayfasına dön