YKS sınavına girip girmemek konusunda kararsızım

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Yakında mezun

YKS sınavına girip girmemek konusunda kararsızım

Mesaj gönderen Yakında mezun » 06 Mar 2019, 04:40

Bugün başvuru için son gün ve ben çok kararsız kaldım.Çünkü açık liseden mezun olucam bu sene fakat hala hiçbir şey bilmiyorum.Sanki öyle bedavadan geçmişim gibi sınavları öyle geliyor yani şansa olmuş gibi herşey.2012 Yılında kayıt oldum açık liseye ve sadece bir kere sınava girdim 2012 yılında.40 kredim vardı sanırım ozamanlar.Aradan yıllar geçti her sene mutlaka para yatırıp kayıt yeniledim ( 6 kez ) fakat bir türlü sınava giremedim bazı sebeplerden ötürü.Sadece son iki senedir sınavlara giriyorum düzenli olarak ve toplamda 5 sınava girmiş durumdayım açık öğretimde.Şuanda 145 kredim var hiç zorunlu dersim yok her sınav 10 12 ders seçip 25 30 kredi aldım fakat ben bu geçtiğim hiçbir dersin kitabını açıp bir kez bile okumadım bir test bile çözmedim.Açık lisede 11. dönemdeyim toplam dönemim 15 yazıyor.İki sınava daha girip bitireceğim ama dediğim gibi hiçbir şey bildiğim yok.Şimdi YKS sınavına girmek istiyorum fakat bir yandan da boşuna para vermek istemiyorum çünkü o sınavlar çok zor sınavlar başarılı olacağımı sanmıyorum.Sınava çalışıp seneye mi girmeliyim yoksa bu sene girip şansımı denemeli miyim bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: YKS sınavına girip girmemek konusunda kararsızım

Mesaj gönderen Profesör » 06 Mar 2019, 19:00

100 lirana kıyamıyorsan girmene gerek yok. Benim için para önemli değil başvurayım hem kendimi deneyim hem de eksiklerimi göreyim dersen başvur. Karar tamamen senin.

Yakında mezun

Mesaj gönderen Yakında mezun » 07 Mar 2019, 00:01

Cors yazdı: 06 Mar 2019, 19:00 100 lirana kıyamıyorsan girmene gerek yok. Benim için para önemli değil başvurayım hem kendimi deneyim hem de eksiklerimi göreyim dersen başvur. Karar tamamen senin.
Konu para değil, boşa çabaladığımı düşünüyorum.Açık liseden aldığım notları hakettiğimi düşünmüyorum hepsi bu yüzden.Sınavlara girip bütün cevapları sallayıp çıkmıyorum tabiki düşünüp mantıklı cevap neyse onu işaretliyorum ama çalışmadan o kitapları okumadan geçtiğim için sınavları böyle çok boş geliyor bana sanki hiç emek vermemişim gibi.Bir satır kitap okumadan lise eğitimi görmeden okul bitiyor.Sanki ilkokul bitmiş ve ben direk yks ye giriyormuşum gibi hissediyorum anlatabildim mi ? o arada ki lise hayatı yok bende.Kafam karışık olsada son anda gidip kayıt yaptırdım; sırf merakımdan.Bakalım hiçbir halt bilmeden kaç puan alacağım.

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Profesör » 07 Mar 2019, 12:54

Hakkında hayırlısı olsun inşallah, biraz gayretle istediğin yerlere gelmen dileğimle...

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön