AÖL > Harran Üniversitesi - Matematik Bölümü ( Başarı Hikayesi )

Biyografi ve Otobiyografi

Jezxy
Onursal Üye

AÖL > Harran Üniversitesi - Matematik Bölümü ( Başarı Hikayesi )

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Tem 2018, 03:43

Resim

Acikögretim lisesine kayıt serüvenim 2012 de baslamıştı. Ortaokuldan sonra okul okumayı her ne kadar istesem de imkanlar el vermedi ne yazik ki. Üstelik derslerimde gayet başarılı bir öğrenciydim. 2009 yılında bitirmiştim okulu. Acıkögretim lisesini daha önce duymuştum ama Açık Lise öğrencilerinin üniversite okuyabileceğini bilmiyordum. Aradan gecen 3 yılın ardından oturup adamakıllı araştırdım açık lisenin her ayrıntısını. Sonra anladım ki üniversite okumanın önümde bir engel oluşturmayacağını. Ve sonunda kayıt yapmaya karar verdim. 2012 de kaydımı yaptım. Kitaplarımı da aldım. Ve o gün kendime bir söz verdim. Ne olursa olsun asla kimsenin moralimi bozup hevesimi kaçırmasına izin vermeyecektim. O kadar inançlı ve istekliydim ki anlatamam. Öncelikle kendime bir ders programı hazırladım ve kesinlikle o programa uyarak düzenli ve planlı bir şekilde ders çalışmaya basladım. Açık liseden okumaya başladığımı duyanlar boş durmadı tabi. Moralimi bozmak için ellerinden geleni yapıyordular. Yok efendim açık liseden üniversite kazanmak imkansız yok efendim örgün okuyanlar bile dershaneye gittiği halde kazanamıyorlar vs.. Ben bu sözlere her zaman kulaklarımı tikadım ve bunu söyleyenlere gülüp geçtim cevap bile vermedim. Aradan gecen zamanla beraber ders çalışma konusunda her gün dahada iyiye gitmeye başladım. Üniversite sınavına girmeden 1 yıl önce YGS-LYS konu anlatımlı yardımcı kitaplar aldım ordan da calışmaya başladım. Bol bol test deneme çözdüm. Tabi diğer yandan da açık lise derslerine ayrıca calışıyordum. Neyse ki sonunda son sınavlara da girip 8. dönemde mezun oldum. Diplomayı elime aldığımda büyük bir zafer kazanmıştım artık. Çok mutlu ve gururluydum. Sonunda başladığım serüveni başarıyla bitirmek nasip olmuştu. YGS ve LYS sınavlarına da aynı istekle ve calışmalarla girerek kazandım. Tercihler açıklandığı gün çok mutluydum başım dimdikti.. HARRAN ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜNÜ kazandım. Hayalim gerçek oldu. Şu an 2. sınıftayım. Zamanında kendimi motive etmek için çok basari hikayesi okurdum ve başaranları kendime örnek alırdım. Şimdide ben örnek olabilirsem ne mutlu bana. Önemli olan planlı programlı çalışıp hedeften şaşmamak.

Resim

_cid_
Doktor

Re: AÖL > Harran Üniversitesi - Matematik Bölümü ( Başarı Hikayesi )

Mesaj gönderen _cid_ » 10 Tem 2018, 13:43

Mutlu son ile mutlu başlangıçlar, başarılar daimi olsun.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 16 Tem 2018, 01:13

Meslektaş. :25:

Şeymax
Çırak

Mesaj gönderen Şeymax » 21 Mar 2024, 23:52

Tebrikler.

“Biyografi ve Otobiyografi” sayfasına dön