Mesleki açık öğretimde 12.dönemde askerlik tecili yapılıyomu

Her Konuda Tartışabilirsiniz
sum41

Mesleki açık öğretimde 12.dönemde askerlik tecili yapılıyomu

Mesaj gönderen sum41 » 22 May 2011, 21:05

Ben Mesleki açık öğretim lisesi öğrencisiyim şuan toplam dönemim 11 önümüzdeki sene son senem kayıt yeniledikten sonra toplam dönem 12 ye çıkıcak seneye askerliği tecil ederlermi? bilgisi olan biri varsa lütfen yardım etsin.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi
İnşaat Teknolojisi Alanı
Mimari Yapı ve Teknik Ressamlık Bölümü

emrahk
Onursal Üye

Re: Mesleki açık öğretimde 12.dönemde askerlik tecili yapılı

Mesaj gönderen emrahk » 23 May 2011, 07:27

Merhaba, şuan dönemin 11 ise Hazirandaki 3. dönem kayıt yenilemede dönemin 12 olacak. Dolayısıyla 2011-2012 ilk dönem dönemin 13 olacak, 12 dönemden fazla olanlara askerlik tecil belgesi düzenlenmez diyor yönetmelik. Bence bunu okul idaresine veya Ankara'ya danış, henüz okulum bitmeden askerlik tecil hakkım bitiyor, bana seneye tecil belgesi düzenlermisiniz diye. Veya nasıl olur bilmiyorum ama, hazirandaki 3. dönem kayıt yenilemeni yapmazsan (Temmuz sınavına giremeyeceksin bu büyük kredi kaybı ama) seneye ilk dönem 12. dönemin olmuş olur ve tecil için 12. dönemde dahildir, ilk döneminde tecil belgeni hazırlatıp şubene yollayabilirsin (bir öneridir, son çare olarak düşünebilirsin)...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

sum41

Mesaj gönderen sum41 » 24 May 2011, 18:16

çok teşekkürler bu önümüzdeki sınava girmicem genel kültür derslerinde kredi sorunum yok zaten bende 12.dönemde dahilmi onu öğrenmek istiyordum. Tekrar çok teşekkürler
Mesleki Açık Öğretim Lisesi
İnşaat Teknolojisi Alanı
Mimari Yapı ve Teknik Ressamlık Bölümü

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 25 May 2011, 07:36

Rica ederim, başarılar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön