Açık lise - YGS - Üniversite

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Açık lise - YGS - Üniversite

Mesaj gönderen kripton » 03 Oca 2012, 03:22

cedric yazdı:Bugün açık lise işlemlerini yapan okula gittim. ygs formu istedim bana '' form olmadığını formu yarın internetten dolduracağımı, bankaya ücret yatırdıktan sonra gelin başvurunuzu yapalım'' dediler :roll:
cedric bugün bana da aynısını söylediler. Ben de açıklise işleri ile ilgilenen bir liseye gittim. Müdür yardımcısı odasına girdim. Orada 2 masa vardı. MAsanın birinde kimse yoktu. Diğer kişi ise bana formun internetten doldurulacağını söyledi. Ben itiraz ettim. O zaman "dur bi arkadaşı arayıp sorayım" dedi. Ve arkadaşı ona telefonda kendi masasının üzerinde zaten hazır olan forumlardan vermesi gerektiğini söyleyince o forumlardan bir tane verdi bana.

Resim

Kullanıcı avatarı
4Revenge
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen 4Revenge » 03 Oca 2012, 04:00

birazdeli yazdı:
4Revenge yazdı:Arkadaşlar benim anlmadığım birşey var AÖL sitesinde ÖSYM ile ilgili yazıda http://www.aciklise.netsayfa_goster.asp?ID=193 alt tarafta böle bir not var;
Açık Öğretim Lisesinde Alan yok olarak kayıtlı ve 27-28 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak III. Dönem sınavı sonrasında mezun olabilecek durumda olan öğrencilerimiz kodlama yaparken 9009- Diğer seçeneğini işaretleyeceklerdir.

Benim 157 kredim var ve alanım genel kültür, muhtemelen 3 dönem sınavından sonra mezun olacağım
Bu duruma göre ALAN kodumu ALAN YOK olarak yani 9009 olrakmı yazmam gerek, yoksa GENEL KÜLTÜR 3283 olarakmı yazacağım? Çelişkide kaldım. :x

Genel Kültür olarak yazacaksınız :wink:
Anladım teşekkürler. :roll:

Birde bu başvuru formunu okuldan almamız şartmı, interneten çıktı felan alsak A4 kağıda ? :!:
  • Gelecekte Bir gün Gelecek..!

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Oca 2012, 04:15

Arkadaşlar ısrarla söylüyorum başvuru formu için okullara gitmenize gerek yok. ÖSYM sitesindeki formu evinizde yazıcı varsa, veya internet cafe'den indirip doldurun. Sonra Halk Eğitim, sonra banka, en son okullara gideceksiniz. Sıralama bu şekilde... :wink:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

cedric
Doktor

Mesaj gönderen cedric » 03 Oca 2012, 04:53

internet den başvuru yapmak için , 2012 ygs için 2010 ve 2011 başvurularından en az bir tanesini internet üzerinden yapmak gerekiyor diyor ösym aday işlemleri sınav başvuru bilgilerinde. sonra hata yapmayalım

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Oca 2012, 05:00

İlk defa YGS başvurusu yapanlar için değil o duyuru. İlk kez başvuranlar yukarıda yazdıklarımı yapacaklar. Geçen sene sınavlara girip, bu sene yeniden girmek isteyenler isterse kendileri internet üzerinde de başvuru yapabiliyorlar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 03 Oca 2012, 05:11

1. İlk defa müracaat edenler: Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavı müracaat şartlarını taşıyan öğrencilerimiz, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına müracaat kabul eden herhangi bir orta öğretim kurumundan form alacaklardır. Alınan formdaki gerekli yerleri doldurup bölgelerinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne veya Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yürüten liselere onaylatarak form alınan orta öğretim kurumuna teslim edilecektir...

Eğer böyleyse evimin yanındaki liseden halk eğitime gidip onaylatmadan bu işlemleri yapabilirim sanırım..

Yani; illa gidip halk egitime imza attır demezler umarım...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Oca 2012, 05:18

Böyle bir duyuru yapmışlarsa, görevli liseden de yapabilirsin başvurunu, ben bu duyuruyu görmemiştim...

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 03 Oca 2012, 05:27

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Oca 2012, 05:35

Denersin, Halk Eğitim'e git derlerse de gidersin o zaman...

Mustafa Kemal Atatürk

hckoo1

Mesaj gönderen hckoo1 » 03 Oca 2012, 05:43

slm arkadaşlar benim açık öğretimde tam 100 kredim var ve 7 dönem okumaktayım bende başvurabilirmiyim acaba

zeugma

Mesaj gönderen zeugma » 03 Oca 2012, 08:56

arkadaşlar benimde bir sorum var; sosyal bölümdeyim toplam kredim 116, alan kredim 51 toplam dönem 8 okuduğu dönem 6 bende sınava girebilirmiyim ve genel kültür bölümüne geçiş yapsam kredim artarmı???

Kullanıcı avatarı
4Revenge
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen 4Revenge » 03 Oca 2012, 10:19

zeugma yazdı:arkadaşlar benimde bir sorum var; sosyal bölümdeyim toplam kredim 116, alan kredim 51 toplam dönem 8 okuduğu dönem 6 bende sınava girebilirmiyim ve genel kültür bölümüne geçiş yapsam kredim artarmı???
Girersin evet ama 3 dönem içinde tüm krediyi tamamlayacağına güveniyorsan gir derim.

Benimde bir sorum var. 8) Arkadaşlar bu 4 yanlış 1 doğruyu götürme muhabeti hangi doğruyu götürüyor.
Mesela ben Mat dan hepsini yanlış yaptım diyelim, bu yanlışlar türkçedeki doğrularıda etkilermi?
  • Gelecekte Bir gün Gelecek..!

Kullanıcı avatarı
intrepid25
Doçent

Mesaj gönderen intrepid25 » 03 Oca 2012, 17:35

4Revenge yazdı:
zeugma yazdı:arkadaşlar benimde bir sorum var; sosyal bölümdeyim toplam kredim 116, alan kredim 51 toplam dönem 8 okuduğu dönem 6 bende sınava girebilirmiyim ve genel kültür bölümüne geçiş yapsam kredim artarmı???
Girersin evet ama 3 dönem içinde tüm krediyi tamamlayacağına güveniyorsan gir derim.

Benimde bir sorum var. 8) Arkadaşlar bu 4 yanlış 1 doğruyu götürme muhabeti hangi doğruyu götürüyor.
Mesela ben Mat dan hepsini yanlış yaptım diyelim, bu yanlışlar türkçedeki doğrularıda etkilermi?
Kendi bölümündeki doğruyu götürüyor.Türkçe türkçedekini,matematik matematiktekini yani :wink:

Kullanıcı avatarı
MoRKedi
Acemi

Mesaj gönderen MoRKedi » 03 Oca 2012, 22:13

Okul kodu ne olacak arkadaşlar?
Diğer bir konu açmıştım ocak sınavından sonra mezun olacağım diye
çağrı merkezine mail atmıştım
mesajım ve cevabı bu
ben son sınıf seçeneği diye biliyordum bu konuda bilgisi olan var mı?

Merhaba,
Çağrı merkezimize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. İletmiş olduğunuz ÇAĞRI-140027478 numaralı çağrıya ait yanıt aşağıda yer almaktadır.

--------------------------------------------------------------------------------------------- Mezun olabilmeniz için toplam kredinizin 192 olması gereklidir ve zorunlu derslerinizin hepsinden sınava katılıp başarılı ya da muaf olmalısınız.(Dil ve Anlatım derslerinin muafiyeti yoktur mutlaka başarılmalıdır)
Üniversite başvurusunun yapıldığı sürede mezun olmadığınız için okuduğunuzu belirten şıkkı işaretlemeniz şarttır ve sınav sonucunda kazandığınız yer olursa mezun olduğunuz takdirde kayıt olabiliyorsunuz.
Ayrıca Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin formda doldurması gereken \"okul dışından ortaöğretimi bitirme sınavlarına giriyorum\" olacak.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Mesajınız:
--------------------------------------------------------------------------------------------- Açık öğretim lisesinde okumaktaym
şuan 168 toplam kredim var alan kredim 89 toplam dönem şartımı da doldurdum
ocak sınav için bütün zorunlu derslerimi geçip mezun olacam.
Ygs bavurular yarın başlıyor, formu doldururken \"Bir ortaretim kurumunun son snfnda okumaktaym.\" seçeneğini seçmem gerek
Ancak sınavın yapılacağı 1 nisan tarihine kadar mezuniyetim gerçekleşmiş olacak bu durum bir sorun teşkil eder mi?
Yapmam gereken bir şey var m? cevabınızı bekliyorum teşekkürler.
---------------------------------------------------------------------------------------------

İyi günler dileriz,
Eğitek Çağrı Merkezi
ALAN : SOSYAL BİLİMLER
TOPLAM DÖNEM : 8 AOL : 7
TOPLAM KREDİ : 168 ALAN KREDİ : 89

Kullanıcı avatarı
MoRKedi
Acemi

Mesaj gönderen MoRKedi » 03 Oca 2012, 22:17

4Revenge yazdı:8) Arkadaşlar bu 4 yanlış 1 doğruyu götürme muhabeti hangi doğruyu götürüyor.
kaç yanlışınız varsa her bölümden ayrı ayrı tabii 4 e bölünüp doğru cevaplarınızdan çıkarıyor.
diyelim ki türkçe 20 doğru 12 yanlış 12/4 =3 20den 3 çıkar 17 net kalır.
mesela diyelim ki 8 soru işaretledin mattan 8 i de yanlış 8/4 =2 0 doğrudan 2 çıkar ve -2 net olur
ALAN : SOSYAL BİLİMLER
TOPLAM DÖNEM : 8 AOL : 7
TOPLAM KREDİ : 168 ALAN KREDİ : 89

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön