Açık lise - YGS - Üniversite

Her Konuda Tartışabilirsiniz
meager

Re: Açık lise - YGS - Üniversite

Mesaj gönderen meager » 04 Oca 2012, 06:49

emrahk yazdı:
meager yazdı:arkadaşlar bana da yardımcı olursanız sevinirim.fotoğraf konusuyla ilgili sıkıntılarım var.

kimlikteki fotoğrafım 4 yıllık onu değiştirmem gerekiyor mu?

başvuru merkezinde webcamle çekilicek olan fotoğrafta,yüzün açık olması adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde cepheden çekilmiş olması gerektiği klavuzda yazılı.bu fotoğraf sanırım senelerce önümüze çıkacak:) problem de şu ki ben başörtülüyüm,fotoğrafın başörtülü çekilebileceğini klavuzdaki alıntıdan anlayabiliyoruz.öğrenci kimliğimdeki fotoğrafın başörtülü olması ya da üniversitede okucayağım(inşallah:) süre içersinde yapacağım işlemlerde sıkıntıya sebep olur mu?
Biran önce bitsin şu açıköğretim çilesi herkes istediği okulları kazansın inşallah:)
Artık başörtüsü ile başvuru yapıp, sınava girebilir ve okuyabilirsin. Herhangi bir sorun olmaz...

teşekkür ederim cevap için..

Kullanıcı avatarı
Aygen

Mesaj gönderen Aygen » 04 Oca 2012, 18:48

Arkadaşlar YGS ye kayıt olan varmı?Mezun olanlar ıcın dıplomanın noterden onaylanmasını ıstedıler mı ?Burda paylasırlarsa sevınırım
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 04 Oca 2012, 20:27

Merhaba aygen ben bugün kayıt oldum ama mezun olmadığım için diploma sormadılar tabi. Bu forumda mezun olan var mı senin gibi bilemiyorum ama bilgisi olanlar paylaşacaktır. Bunu istersen bir liseyi arayıp telefonda sorabilirsin.
Resim

Escapes
Çırak

Mesaj gönderen Escapes » 05 Oca 2012, 03:53

Bugün bende ygs kayıt oldum.Açık düz lise olduğum için halk eğitimde onaylattım formu sorun çıkmadı.Sisteme girip kredi vs bilgilerime baktım ondan sonra onayı verdi.Yeni başvuru yapıcak herkeze ii şanslar dilerim.Bu arada eve gelirken ilk defa üniversite sınavına girmenin verdiği heycanla sevinçten bir kaç tanımadığım kişiye ben üniversite sınavına giriyorum dedim.Manyakmısın , Banane gibi cevaplar aldıkdan sonra kendime geldim tekrar :D

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 05 Oca 2012, 04:00

Escapes yazdı:Bugün bende ygs kayıt oldum.Açık düz lise olduğum için halk eğitimde onaylattım formu sorun çıkmadı.Sisteme girip kredi vs bilgilerime baktım ondan sonra onayı verdi.Yeni başvuru yapıcak herkeze ii şanslar dilerim.Bu arada eve gelirken ilk defa üniversite sınavına girmenin verdiği heycanla sevinçten bir kaç tanımadığım kişiye ben üniversite sınavına giriyorum dedim.Manyakmısın , Banane gibi cevaplar aldıkdan sonra kendime geldim tekrar :D
:lol: :lol: :lol: ya ne çılgınlık ya. Alemsin :lol:
Resim

Akif_618

Mesaj gönderen Akif_618 » 05 Oca 2012, 07:23

Bu topici okumakla beraber kafamdaki hiç soru işareti kalmadı. Ancak sizlere sadece tek bir sorum olacak. Muhasebe ve Finansman alanının kodu kaçtır? Bir arkadaş, bu alanın kodunu "4396" diye yazmış. Bu gibi bölümlerin kodları yazmıyor aölün resmi internet sitesinde. Nereden bulunur bu kodlar, eksiksiz listesiyle?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 05 Oca 2012, 19:30

Akif_618 yazdı:Bu topici okumakla beraber kafamdaki hiç soru işareti kalmadı. Ancak sizlere sadece tek bir sorum olacak. Muhasebe ve Finansman alanının kodu kaçtır? Bir arkadaş, bu alanın kodunu "4396" diye yazmış. Bu gibi bölümlerin kodları yazmıyor aölün resmi internet sitesinde. Nereden bulunur bu kodlar, eksiksiz listesiyle?

Muhasebe ve Finansman alanının kodu: 4396

Tüm Meslek lisesi kodlarını, 2012-ÖSYS başvuru klavuzunun tam ortalarında "Tablo 3A" kısmında bulabilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 06 Oca 2012, 20:28

hayırlı olsun bende başvurumu yaptım. emrahk çok teşekkürler emeğin çok.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 06 Oca 2012, 21:04

srcn7 yazdı:hayırlı olsun bende başvurumu yaptım. emrahk çok teşekkürler emeğin çok.

Rica ve tebrik ederim... :)
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

_slipknot_

Mesaj gönderen _slipknot_ » 22 Oca 2012, 04:00

Arkdaşlar nisan 2012 de giriyorum sınava ve AÖF Perakende Satış Ve Mağaza Yönetimi 2 yıllık okumayı düşünüyorum aslında uzaktan eğitim lojistik düşünüyordum ama vazgeçtim tek gazi üniversitesinde var bi ara radyo tv programcılığı bölümünede takıldı kafam AÖF den onumu okusam diye kararsızım ya :oops:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Oca 2012, 22:05

_slipknot_ yazdı:Arkdaşlar nisan 2012 de giriyorum sınava ve AÖF Perakende Satış Ve Mağaza Yönetimi 2 yıllık okumayı düşünüyorum aslında uzaktan eğitim lojistik düşünüyordum ama vazgeçtim tek gazi üniversitesinde var bi ara radyo tv programcılığı bölümünede takıldı kafam AÖF den onumu okusam diye kararsızım ya :oops:
Herşey sana bağlı, başarabileceğin bölümü seçmen en önemlisi. Seçeceğin bölümün derslerini araştır internetten, yapabilir miyim diye sor sonra kendine. Daha sonra, hedefini koy, KPSS'ye girip, o bölümle ilgili bir memuriyet mi, yoksa özel sektörde bir iş mi hedefliyorsun ona karar ver. Bu kadar işsizliğin olduğu ortamda, vereceğin kararları iyi ölç tart. Başarılar...

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 27 Oca 2012, 21:42

21-22 Ocak Sınavımın çok kötü geçtiğini düşünüyorum. Eğer gerçekten sınavım kötü geçtiyse mayıs değil Temmuz sınavında ki sınavla mezun olacagım. Bir sorum daha var Temmuz sınavından sonra ek sınavı ne zaman yapıyorlar ?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Oca 2012, 22:50

genelde eylül ayında oluyor bildiğim kadarıyla eğer şu linki tıklarsanız 2011 yılında yapılan ek sınavları tarihi ile birlikte öğrenebilirsiniz.

http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... 3f420a1cd3
Resim

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 28 Oca 2012, 17:01

bu ek sınav üniversite kayıtlarına yetişirmi ki ?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 28 Oca 2012, 18:16

Verdiğim linki okursan orada yeterince bilgi ver sanırım. Geçen sene arkadaşlardan mağdur olan olmadı bildiğim kadarıyla Zaten ona göre düzenleme yapmaları lazım
Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön