2012 AÖL EK SINAV İSTEK DİLEKÇELERİ (TEK KONU)

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: 2012 AÖL EK SINAV İSTEK DİLEKÇELERİ (TEK KONU)

Mesaj gönderen kripton » 06 Ağu 2012, 22:09

Benim de anlamadığım şu;

Ankaradaki yetkililer için;

:arrow: Ek sınava ihtiyacı olanlardan gelen talepler mi önemli. Yoksa

:arrow: Ek sınava ihtiyacı olsun olmasın talep edenlerin sayıca çokluğu mu önemli

Yani atıyorum bu sene 1 kişinin ek sınava ihtiyacı olsa ama sınava ihtiyacı olmayanlardan yüzlerce talep gitse bu nazara alınır mı sizce bunu merak ediyorum :?:

Resim

mahirbey

Mesaj gönderen mahirbey » 08 Ağu 2012, 00:48

Arkadaşlar Aöl ye sınırsız sayıda mail atmak istiyorsanız buyrun mail yazılımı size .
Adınızı ve mail adresinizi yazıp sonrada mesajınızı yazıyorsunuz mesaj aloegitim@meb.gov.tr adresine gidiyor,
Bu sayede istediğiniz kadar farklı isim ve e postayla mesaj atabilrsiniz daha çok mesaj atın ek sınav çıkartsınlar kendi web sitemin altına attım http://www.7tepebt.com/mail/
(Admin Bu mesajda herhangi bir reklam amacı yoktur zaten Web sitemin içeriği henüz boş yayınlarsanız hepimiz için iyi olur. Ek sınav almanın başka yolu yok Teşekkürler)

anderr
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen anderr » 08 Ağu 2012, 23:09

GENELGE 2012 / 34

İlgi : Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği.

İlgi Yönetmeliğin 41 inci maddesi gereğince; ortaöğretim kurumlarında ders kesimini takiben yapılan Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları tamamlanmıştır. Ancak yapılan değerlendirme sonuçlarına göre az da olsa bazı öğrencilerin sınavlarda istenilen başarıyı elde edemedikleri anlaşılmıştır.

Bu nedenle, 2011-2012 eğitim-öğretim yılına mahsus olmak üzere Bakanlığımıza bağlı tüm ortaöğretim kurumlarında;

1- Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde; önceki yıllardan sorumlu olunan derslerin yanı sıra, ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle sınıf geçip geçmediklerine bakılmaksızın öğrencilerin bu öğretim yılında öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava alınmaları,

2- Sınava girilecek derslerin 13-24 Ağustos 2012 tarihleri arasında öğrenci velisi tarafından dilekçe ile okul müdürlüğüne bildirilmesi,

3- Sınav programının sınav döneminin başlangıcından önce ilan edilmesi,

4- Sınavların ilgi Yönetmelik gereği Eylül ayının ilk haftasında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde yapılması,

5- İhtiyaç duyulması halinde sınavların Cumartesi ve Pazar günleri ile çalışma saatleri dışında da yapılması, bu sürenin de yetersiz olduğu durumlarda Eylül ayının ilk haftasını takip eden haftanın da sınavlar için kullanılması ancak, bir öğrencinin aynı günde gireceği sınav sayısının 3'ü geçmemesi,

6- İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı ders kesimi veya ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle okulla ilişiği kesilen öğrencilerden; bu Genelge kapsamında yapılacak sınavdan yararlanmak isteyenlerin bulunması halinde başvuru tarihlerinde tekrar eski okullarına kayıtlarının yapılarak, sınava girecekleri derslere ait müracaatların alınması,

7- Sınav takvimi hazırlanırken; 2012-ÖSYS'de herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ve bu Genelge kapsamında sınava girecek öğrencilerin durumlarının öncelikle dikkate alınması,

8- Sınavların yürütülmesinde herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için okul müdürlüklerince öğretmenlere gerekli duyurunun yapılması,

9- Konuyla ilgili valiliklerce her türlü tedbirin alınması hususunda

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Ömer DİNÇER
Bakan

Normal okuyanlara ek sınav verildi bize de verilir össen

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 11 Ağu 2012, 17:17

Normal okullara her sene zaten otomatik verilir sınav hakkı. Ama AÖL için sadece sınav değil, Ankara ili dışında da yapılması için bol dilkeçe yollanmalı...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Citizen
Acemi

Mesaj gönderen Citizen » 11 Ağu 2012, 18:06

Şimdi online ortamlar da arkadaşlar örgütlenip dilekçe vs yolluyor yani forum aracığılı ile haberleri oluyor.Aol öğrencilerin çoğu forumlardan online ortamlardan bir haber ben bu dilekçeleri bir kaç kopyasını alıp halk eğitim eğitime bırakmayı düşünüyorum.Çünkü çevrem de aol okuyan çoğu kişi konudan habersiz sizinde ek sınav konusunu yaymasını rica ediyorum

denizbozkurt
Acemi

Mesaj gönderen denizbozkurt » 12 Ağu 2012, 00:32

emrahk yazdı:
Yüzbaşıoğlu yazdı:ya arkadaşlar peki biz mezun olduk ama diplomalar tam 2 ay sonra elimize geçecek bu 2 ay zarfında üniversite kayıt esnasında ne gibi olaylar yaşanmakta.Bir de ek sınav için 30 kredi seçme yerine 40 kredi seçsek olmaz mı bana şuan lazım olan kredi 32 Allah kahretsin 3.dönem sınavlarına kayıt yaptırmadım kırsal kesimde ikamet ediyordum takip edemedim vs vs..Sizden bu konuda bir çalışma talep ediyorum lütfen...
Dilekçelere isteyen "40 kredilik sınav hakkı verilmesini talep ediyorum" diye ekleyebilir. Ama şunu açık söyleyeyim kredinin 30'u geçme ihtimali düşük. Çok talep olursa ancak düşünürler...

Hayır ihtimal düşük değilmiş. AÖL destek hattını aradım. Telefondaki beyfendi daha önce 40 kredilik yapıldığını söyledi. 30 kredilik ek sınavın şansı ne kadar yüksekse 40 krediliğinki de öyleymiş. Talebe bağlıymış..Yani ne kadar çok dilekçe/mail giderse 40 kredilik talep için, başarırız gayet rahat bir şekilde.. Bencil olmayıp hepimiz 40 kredilik istekte bulunalım lütfen :/
Kredi: 161
AÖL Dönem: 4
Toplam Dönem: 8

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 12 Ağu 2012, 01:12

denizbozkurt yazdı:
emrahk yazdı:
Yüzbaşıoğlu yazdı:ya arkadaşlar peki biz mezun olduk ama diplomalar tam 2 ay sonra elimize geçecek bu 2 ay zarfında üniversite kayıt esnasında ne gibi olaylar yaşanmakta.Bir de ek sınav için 30 kredi seçme yerine 40 kredi seçsek olmaz mı bana şuan lazım olan kredi 32 Allah kahretsin 3.dönem sınavlarına kayıt yaptırmadım kırsal kesimde ikamet ediyordum takip edemedim vs vs..Sizden bu konuda bir çalışma talep ediyorum lütfen...
Dilekçelere isteyen "40 kredilik sınav hakkı verilmesini talep ediyorum" diye ekleyebilir. Ama şunu açık söyleyeyim kredinin 30'u geçme ihtimali düşük. Çok talep olursa ancak düşünürler...

Hayır ihtimal düşük değilmiş. AÖL destek hattını aradım. Telefondaki beyfendi daha önce 40 kredilik yapıldığını söyledi. 30 kredilik ek sınavın şansı ne kadar yüksekse 40 krediliğinki de öyleymiş. Talebe bağlıymış..Yani ne kadar çok dilekçe/mail giderse 40 kredilik talep için, başarırız gayet rahat bir şekilde.. Bencil olmayıp hepimiz 40 kredilik istekte bulunalım lütfen :/
İhtimal düşük bu bir gerçek ama kimsenin morali de bozulmasın tabi... 15 gün kadar bir süre kaldı ve bu süre içinde ne kadar çok kişi talep ederse o kadar ihtimal yükselecek...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 12 Ağu 2012, 07:22

Arkadaşlar tamam talep edelim hep beraber ama şunu cidden merak ediyorum; ben 40 kredi talep etsem itibar edilir mi? Yoksa sadece ihtiyacı olanlarınkini mi dikkate alıyorlar?
Resim

trrtr

Mesaj gönderen trrtr » 12 Ağu 2012, 17:17

konuyu güncel tutmaya, kişisel paylaşım alanlarımızda duyurmaya dikkat edelim.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 12 Ağu 2012, 22:46

kripton yazdı:Arkadaşlar tamam talep edelim hep beraber ama şunu cidden merak ediyorum; ben 40 kredi talep etsem itibar edilir mi? Yoksa sadece ihtiyacı olanlarınkini mi dikkate alıyorlar?
Önceden de dediğim gibi, senin ve diğer ihtiayacı olmayanların dilekçeleri de dikkate alınır...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 13 Ağu 2012, 07:27

Hım tamam. Ben dilekçe hazırlarken kardeşim; dilekçeyi sadece ihtiyacı olan kişilerin göndermesinin mantıklı olduğunu söyledi. Sadece onlar dikkate alınır felan dedi. Biraz kafam karıştı da :wink:
Resim

diplomasiz_ogrenci
Acemi

Mesaj gönderen diplomasiz_ogrenci » 13 Ağu 2012, 20:12

Bende yolladım. Ancak Ankara dışında da ek sınav yapılacağı konusunda şüpheliyim. Sanki fazla talep yok gibi.
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / YABANCI DİL
Toplam Dönemi : 9 AOL'de Okuduğu Dönem : 8
Toplam Kredi : 198 Alan Kredi : 102
Durum: MEZUN!
Diploma notu: 80,23

İsa
Acemi

Mesaj gönderen İsa » 13 Ağu 2012, 20:12

Açık Lise Mail Adresi aciklise@meb.gov.tr

Ek sınav için dilekçe + mail göndermeyen kalmasın.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 13 Ağu 2012, 21:09

diplomasiz_ogrenci yazdı:Bende yolladım. Ancak Ankara dışında da ek sınav yapılacağı konusunda şüpheliyim. Sanki fazla talep yok gibi.
Forumda çok talep yok dediğin gibi, ama forum dışında bireysel olarak dilekçe gönderenleri ve sosyal ağlardaki gruplarda da gönderenleri hesaba katarsak hiç belli olmaz...

Bu arada, arkadaşlar bana sorular geliyor şunu söyleyeyim: Ek sınavda dönem sayısı artmayacağı için, ek sınava girmek isteyen arkadaşların Temmuz sınavıyla veya girmedilerse Mayıs sınavıyla "toplam dönemlerinin" en az 8 olması şart...

Mustafa Kemal Atatürk

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 13 Ağu 2012, 21:25

kripton yazdı:Hım tamam. Ben dilekçe hazırlarken kardeşim; dilekçeyi sadece ihtiyacı olan kişilerin göndermesinin mantıklı olduğunu söyledi. Sadece onlar dikkate alınır felan dedi. Biraz kafam karıştı da :wink:
Aslında tabi ki ilk öncelik ihtiyacı olanlarda. Onlar göndermezse, bizlerin göndermesinin bir anlamı yok. Ama bizler de onlara destek amaçlı yolluyoruz ve AÖL yetkilileri, "bunların ihtiyacı yok, neden yollamış ki bunlar?" demezler. Destek olduğumuzu anlarlar...

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön