2012 AÖL EK SINAV İSTEK DİLEKÇELERİ (TEK KONU)

Her Konuda Tartışabilirsiniz
emrahk
Onursal Üye

2012 AÖL EK SINAV İSTEK DİLEKÇELERİ (TEK KONU)

Mesaj gönderen emrahk » 18 Tem 2012, 16:06

Arkadaşlar, bu sene de geçen seneki gibi ek sınava ihtiyacı olan çok arkadaşımız var forumda. Tabi foruma üye olmadan ziyaretçi olarak gezen ya da forumdan haberi olmayan birçok öğrencinin olduğu gibi. Ek sınavlar talep doğrultusunda yapılıyor, daha da önemlisi geçen sene bizim de çok katkımızın olduğu aşikar bir durum olan "Ankara dışındaki il merkezlerinde de" ek sınav yapılması çok fazla talep gösterilmesine bağlı. Eğer dilekçeler yeteri kadar ilgi görmezse, ek sınav yapılır ancak sadece Ankara ilinde olabilir. Bu yüzden aşağıda örnek olarak hazırladığım dilekçeleri birebir, veya kendi düşüncelerinizi / isteklerinizi de eklediğiniz geliştirilmiş halini posta yoluyla AÖL ve MAÖL müdürlüklerine ulaştırmalısınız.

Ek sınav için mail de atılabilir, ancak unutmayın ki, maillerin bir karar aldırmakta (ek sınav kararında) bağlayıcı bir özelliği bulunmamaktadır. Asıl önemli olan posta yoluyla göndereceğiniz "ek sınav dilekçeleridir"

Ben kendi hazırladığım dilekçede "ek sınavın, üniversite kayıt tarihlerinden önce yapılmasını istiyorum" diye yazmadım. Çünkü bu sıkışık iş takvimlerine göre zor bir ihtimal. Ama geçen sene 11 Eylül'de yapılan ek sınavdan 1 hafta önce üniversite kayıtları bitmesine rağmen, YÖK'ün özel yazısıyla ek sınavda, hatta yapılan ikinci ek sınavda mezun olan arkadaşlar da üniversitelerine kayıt olabilmişlerdi. Dolayısıyla bu sene de sorun çıkmadan mezun olan herkes kayıt yaptırabilecektir, o kunuda herkesin içi rahat olsun.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Resim

Word belgesi şeklinde aşağıdaki linkten de indirip, boşlukları doldurabilirsiniz;

https://rapidshare.com/files/3294645784/AOL.rar

AÖL Adres;

M.E.B. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü
Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı)
06500 Teknikokullar/Ankara

MESLEKİ AÇIK ÖĞETİM LİSESİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Resim

Word belgesi için;

https://rapidshare.com/files/4127603534/MAOL.rar

MAÖL Adres;

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Mesleki Açıköğretim Lisesi Müdürlüğü PostaKodu:06500
Teknikokullar - ANKARA

Milli Eğitim Bakanlığı'na da dilekçe gönderilmesi büyük fayda sağlayacaktır

(MEB'e gönderilecek dilekçenin başlığı "Milli Eğitim Bakanlığı'na, Ankara" olmalıdır. Dilekçenin ilgili yerleri de yine MEB'e göre düzenlenmeli. Yani "Okulunuz .... numaralı öğrencisiyim" yerine, "Açık Öğretim Lisesi ..... numaralı öğrencisiyim." gibi..)

MEB Adres: Millî Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı Bakanlıklar/ANKARA

Arkadaşlar, isteyen birden çok farklı günlerde dilekçe yollayabilir. El yazısı ile yazabilir veya, direkt Word belgesi olarak çıktı alabilirsiniz. Boşluklara, adres bilgilerine vs.. özen gösterin, dilekçe kanununa göre bilgileri doldurmayanların dilekçeleri kabul görmüyor. Üstte de dediğim gibi, isteyen kendi özel durumlarına göre dilkeçelerde düzenleme yapabilir. Dilekçleri 25 Temmuz'dan sonra, hatta 3. dönem sınavı yapıldıktan sonra yollarsanız daha iyi olacaktır.

En nihayetinde hazırladığınız dilekçeleri bir zarfa koyup, ister PTT Kargo APS ile, isterseniz de herhangi bir kargo firmasından posta yoluyla yukarıda yazığım adreslere postalayın...

Ayrıca dilekçelere destek olarak aciklise@meb.gov.tr adresine de ek sınav isteklerinizi iletebilirsiniz. Bu isteklerde "40 kredilik bir sınav yapılması" ve "Ankara dışındaki illerde de sınavın uygulanmasını" talep ederseniz faydalı olur....

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

strong_07
Acemi

Re: 2012 AÖL EK SINAV İSTEK DİLEKÇELERİ (TEK KONU)

Mesaj gönderen strong_07 » 18 Tem 2012, 18:39

herkez destek versin arkadaşlar olan olmayanda emaille dilekçe ile benimde yüz yüze eğitimden 1 dersim herkez destek verirse seviniriz

İsa
Acemi

Mesaj gönderen İsa » 18 Tem 2012, 19:36

Eline sağlık Emrah Hocam.Ek sınav için herkes destek versin.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 19 Tem 2012, 03:00

Arkadaşlar, ben de yollayacağım. Sizler de forum dışında tanıdığınız açık liseliler varsa onlara da yollamasını söyleyebilirsiniz. Çok talep gerekiyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

aogorunus
Uzman

Mesaj gönderen aogorunus » 19 Tem 2012, 20:05

gün içinde ben ve birkaç tanıdığımın bilgileri ile yollayacağım. umarım olur, seneye lazım bana da.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 19 Tem 2012, 23:57

aogorunus yazdı:gün içinde ben ve birkaç tanıdığımın bilgileri ile yollayacağım. umarım olur, seneye lazım bana da.
+1

İyilik yap, iyilik bul. Seneye bu sene ek sınav ile mezun olacak arkadaşlar da senin için dilekçe yollayacaktır emin olabilirsin...

Mustafa Kemal Atatürk

Yüzbaşıoğlu
Acemi

Mesaj gönderen Yüzbaşıoğlu » 21 Tem 2012, 07:08

ya arkadaşlar peki biz mezun olduk ama diplomalar tam 2 ay sonra elimize geçecek bu 2 ay zarfında üniversite kayıt esnasında ne gibi olaylar yaşanmakta.Bir de ek sınav için 30 kredi seçme yerine 40 kredi seçsek olmaz mı bana şuan lazım olan kredi 32 Allah kahretsin 3.dönem sınavlarına kayıt yaptırmadım kırsal kesimde ikamet ediyordum takip edemedim vs vs..Sizden bu konuda bir çalışma talep ediyorum lütfen...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 21 Tem 2012, 17:49

Yüzbaşıoğlu yazdı:ya arkadaşlar peki biz mezun olduk ama diplomalar tam 2 ay sonra elimize geçecek bu 2 ay zarfında üniversite kayıt esnasında ne gibi olaylar yaşanmakta.Bir de ek sınav için 30 kredi seçme yerine 40 kredi seçsek olmaz mı bana şuan lazım olan kredi 32 Allah kahretsin 3.dönem sınavlarına kayıt yaptırmadım kırsal kesimde ikamet ediyordum takip edemedim vs vs..Sizden bu konuda bir çalışma talep ediyorum lütfen...
Dilekçelere isteyen "40 kredilik sınav hakkı verilmesini talep ediyorum" diye ekleyebilir. Ama şunu açık söyleyeyim kredinin 30'u geçme ihtimali düşük. Çok talep olursa ancak düşünürler...

Mustafa Kemal Atatürk

sum41

Mesaj gönderen sum41 » 21 Tem 2012, 23:39

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne gidip bizzat sordum eksınavın ağustosun ortasında %99 açılacağını ve bundan sonraki senelerde hep olacağını soylediler.
Mesleki Açık Öğretim Lisesi
İnşaat Teknolojisi Alanı
Mimari Yapı ve Teknik Ressamlık Bölümü

Kullanıcı avatarı
by_scorpion
Asistan

Mesaj gönderen by_scorpion » 22 Tem 2012, 00:43

Sizce Tek bir Ek sınav mı olur yoksa Daha önce ki gibi 2 ek sınav mı ? 2. ek sınav sadece 12-15 kredisi kalanlar için mesela ??

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2012, 00:58

sum41 yazdı:Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne gidip bizzat sordum eksınavın ağustosun ortasında %99 açılacağını ve bundan sonraki senelerde hep olacağını soylediler.
Ek sınav zaten isteğe göre her sene genelde yapılıyor. Ama kimse bir talep göndermezse, onlar da ek sınav yapmaz. Sonuçta yönetmelikte "her sene kesin yapılır" diye bir kaide yok. Zaten arayıp soranlara "ek sınav için henüz bir çalışma yoktur, web sitesideki duyuruları takip ediniz" deniliyormuş. Yani "kesin her sene yapacağız" diye birşey demiyorlar. Ayrıca daha da önemlisi ek sınav birtek geçen sene Ankara dışında da yapıldı. Bu yıl da yine birçok ilde yapılmasını istiyoruz, bu yüzden destek gerekli...
by_scorpion yazdı:Sizce Tek bir Ek sınav mı olur yoksa Daha önce ki gibi 2 ek sınav mı ? 2. ek sınav sadece 12-15 kredisi kalanlar için mesela ??
Talep çokluğu ile ilgili, geçen sene birçok kişi ilk ek sınav sonrası dilekçe yollamıştı ve seslerini duyup yaptılar sınavı. Bu sene de talep olursa kesin yapılır...

Mustafa Kemal Atatürk

denden

Mesaj gönderen denden » 22 Tem 2012, 06:34

Umarım ek sınavdan sonra üniversiteye kayıt yaptırabiliriz yoksa seneye okul puanı yarı yarıya düşüyor.Bu çok önemli.Dilekçeyi ne kadar çok kişi gönderirse ve bu konuda yardım isterse o kadar iyi olur.Dilekçenizde buna da yer vermeliyiz bence.

qazell
Çırak

Mesaj gönderen qazell » 22 Tem 2012, 18:54

Bende ek sınav yapılmasını istiyorum maili göndericem. Benimde temmuz sınavından sonra 10 kredim kalıyo. Üniversite sınavınada girdim ama kayıtlar kafamı çok karıştırıyor. Diplomamız olmadan ve ek sınav kayıtlardan sonra olursa nasıl kayıt yaptırabilcez daha ayrıntılı bilgi verir misiniz lütfen.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2012, 21:55

Arkadaşlar ek sınavda mezun olursanız hiç endişelenmeyin üniversitelere kayıt yaptırabilirsiniz. Diplomalar basılmasa da, 6 ay diploma yerine geçen "çıkma belgesi" alacaksınız ve üniversiteye bu belge ile kayıt yaptıracaksınız. Kayıt tarihleri bittikten sonra ek sınav yapılsa bile YÖK'ün AÖL'lilere vereceği özel izniyle "mazaretli kayıt" yaptırabilirsiniz...

Mustafa Kemal Atatürk

Yüzbaşıoğlu
Acemi

Mesaj gönderen Yüzbaşıoğlu » 23 Tem 2012, 18:40

Bu gün yolladım arkadaşlar ben,sizde yollayın...Ama sizden bir ricam var lütfen ek sınavda 40 kredi seçmek istiyorum diye belirtin...lütfen...

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön