Liseyi Bıraktığım için pişman değilim

Dök içini. Rahatla...
Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Re: Liseyi Bıraktığım için pişman değilim

Mesaj gönderen H1N1 » 14 Oca 2015, 16:18

emrahk yazdı:
H1N1 yazdı:emrah sırf okumak için okumaya gerek olmadığını savunanlardanım.Yüksek lisans yapmadım diye millet beni işe mi almayacak yoksa adam yerinemi koymuyacak ? Zaten yüksek lisansı yüksek lisans yapan adam adam yerine koyma düşüncesi aklının ucunun kenarının ince noktasında bile geçmez.

Bence 2020 öngörüsü şu vaziyette yalnış . Neden diye sorarsan malum seni adam saymaları için biraz para çıkar bide dayın olsun tamamdır : )
Adam yerine koymamaktan kastım insan olarak görmemeleri değil. Bugün kamuda bile lise mezunları için sınavlara nasıl laf olsun diye 2 yılda bir yapılıp üç-beş kadro veriliyorsa, ileride üniversite mezunlarının başına da bu gelebilir. Ayrıca, çok para kazanıp, havuzlu villalarda bile yaşasan bir gün diplomanın olmaması içinde ukde kalacaktır.

Her şey para kazanmak gibi görünür ama para kazandıktan sonra işin aslının öyle olmadığı ortaya çıkar...

Kendimi tanıdığım için ukde kalacağını çok düşünmüyorum. Kafama takmam öyle şeyleri ne olacak der geçerim en basitinden.

Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 14 Oca 2015, 16:21

H1N1 yazdı:Narbe bizi diğer canlılardan ayıran en büyük özelliğimiz akıl . Allah bize öyle bir veli nimet vermişki sen bu akılı sorumsuzca kullanırsan okula gitsende adam olamazsın bence. Ama akılı sorumluca kullanırsan okula gitmedende adam olursun.
Bak simdi dediğin bir yere kadar doğru ama senin dinin ne emretmiş oku okuyan insan erdem öğrenir okumadan erdem sahibi ancak yaşayarak olursun ki bu da çok zordur bencede düşüncen yanlış hangi konuda su konuda günümüzün dünyasına göre hareket etmelisin ve sadece okulda öğretileni değil fazlasını da kendin ogrenmelisin iste bizi diğer canlılardan ayıran akılda boyle gelişir
Sonuna kadar savaşmaya hazırım ve elimden geleni yapıcam !

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 14 Oca 2015, 16:26

Adam olmak çok farklı bir olgu, insanların çoğu bunun ne olduğunu bile bilmeden yaşar, ölürler. Menfaat dünyasında yaşıyoruz ve bu devirde adamlık para etmiyor. Hırsızlıkla, yolsuzlukla daha 30 yaşına gelmeden hele bu ülkenin vatandaşı bile olmadan para içinde yüzen bir şahıs var; o çok para sahibi ama adam mı? Hayır!
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 14 Oca 2015, 16:30

Ne anneler varmış araba teklif ediyor diploma karşılık ama ben annemi karşılıksız sevdim ve annem demeden okudum ben.
Hayatın acımasız olduğunu el alemin elinde çalışanlar çok iyi bilir. Çok adil ve alçakca

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 14 Oca 2015, 16:37

emrahk yazdı:Adam olmak çok farklı bir olgu, insanların çoğu bunun ne olduğunu bile bilmeden yaşar, ölürler. Menfaat dünyasında yaşıyoruz ve bu devirde adamlık para etmiyor. Hırsızlıkla, yolsuzlukla daha 30 yaşına gelmeden hele bu ülkenin vatandaşı bile olmadan para içinde yüzen bir şahıs var; o çok para sahibi ama adam mı? Hayır!
İste oyle insanları hakettiği yere bilinçli insanlar geri gondermeliler ve bunu ancak okuyan bir millet gerçekleştirebilir Atam boşuna yıllarını kitap başında curutmemis !

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 14 Oca 2015, 16:41

Kitap okumak ders çalışmak çok farklı bir şey. Gelişmiş ülkelerde okuyacaksın. Rusya, İran, Kazakistan gibi.

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 14 Oca 2015, 16:47

Rehber yazdı:Kitap okumak ders çalışmak çok farklı bir şey. Gelişmiş ülkelerde okuyacaksın. Rusya, İran, Kazakistan gibi.
Neden burada okuyupta dünyada çok büyük yerlere gelmiş insanlarda var bunun gelişmiş ülke ya da super güç olunmakla alakası yok burası global bir dünya artık senin dediğin geçmişte kaldı bugünün dünyasında insan artık kendi ile ve kendi gibilerle yarışıyor evet bunun için zor artık dünyada çok iyi yerlere gelmek ama bir batı düşmanı olduğun için bunu da pek onemsemessin

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 14 Oca 2015, 16:59

Çok nadir oluyor bu ülkede faaliyet gösterip de büyük yere sahip olan. Ama bu sahip olanlar da siyonist köpeklere hizmet veren şirketlerin patronular ya da kuklası.

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 14 Oca 2015, 17:05

iş nerelere gitti :D
Sonunda hepimiz ölürüz

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 14 Oca 2015, 18:43

Cartenza yazdı:
Rehber yazdı:Kitap okumak ders çalışmak çok farklı bir şey. Gelişmiş ülkelerde okuyacaksın. Rusya, İran, Kazakistan gibi.
Neden burada okuyupta dünyada çok büyük yerlere gelmiş insanlarda var bunun gelişmiş ülke ya da super güç olunmakla alakası yok burası global bir dünya artık senin dediğin geçmişte kaldı bugünün dünyasında insan artık kendi ile ve kendi gibilerle yarışıyor evet bunun için zor artık dünyada çok iyi yerlere gelmek ama bir batı düşmanı olduğun için bunu da pek onemsemessin
Tesadüftür, bugün çalıştığım bir dersin notunda, Osmanlı devrinde yaşamış Mustafa Sami Efendi şunları söylüyor;

Resim

Batı düşmanlarına duyurulur...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 14 Oca 2015, 19:23

Kusura bakma ama "Gerçi okusamda suanki işimden daha üst seviyeye gelemezdim herhalde oda ayrı birşey" bu yazıyı yazanların %99"u sanayide çalışıyor. :) Konu saçma zaten.Kaldı ki madem çalıştığın yer çok iyi maaşın iyi araban neden yok ? Şu ana kadar durumu iyi olupta ehliyeti olmadan araba kullananları çok gördüm.Zaten şu an bu zihniyetteki okul düşmanları kitap okumamış insanların başımızda diye bu eziyeti çekiyoruz. ;)
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 14 Oca 2015, 20:32

H1N1 yazdı:Narbe bizi diğer canlılardan ayıran en büyük özelliğimiz akıl . Allah bize öyle bir veli nimet vermişki sen bu akılı sorumsuzca kullanırsan okula gitsende adam olamazsın bence. Ama akılı sorumluca kullanırsan okula gitmedende adam olursun.
Doğru söylüyorsun valla her okuyan, takım elbise giyenleri adamdan sanmayın. İçleri koftur. İnsan olmak başka bir şey.

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 14 Oca 2015, 20:49

Okumadan adam olunmaz bu aşikar . Okumak bilgeliktir , sen liseyi okumadan Osmanlı tarihi bilemezsin , cumhuriyetin nasıl kurulduğunu bilemezsin , biyoloji , fizik , kimya , matematik , din bilemezsin . Bunlar günlük hayatta aslında o kadar gerekli olan şeyler ki . Bunları bırak dinini bile bilemezsin . ''TheRummer'' çok iyi bir noktaya değinmiş . En yakın arkadaşım bile açık lisede sayısal loto oynayıp çıkıyor ve şuan sanayide çalışıyor işinin iyi olduğunu söylüyor ama öyle bir şey var ki sabahın altısında kalkıp dükkana gidiyor akşam altıda işten çıkıp dönüyor . Aldığı maaş 970 lira . Bu iyimi bence değil özünde iyi insanlar olabilirsiniz ama dinini , dilini , tarihini ne yazık ki bilmeyen insanlarsınız . Hz. Muhammed 'in doğum tarihini , girdiği savaşları , annesinin adını babasının adını bile bilmeyenler gelip dindarlıktan bahsedebiliyor bu ülkede . Bende bunlara adam değilsiniz , cahilsiniz diyorum ve benimle kavga ediyorlar eee bilirsiniz cahille tartışmak ağaçla konuşmaktan farksızdır . Sizce haksız mıyım ? Liseyi okuyun kitapları okuyun hiç bir iş eğitimden daha önemli olamaz . Para kazanabilirsiniz çok zengin olabilirsiniz ama kendinizi eğitmedikten sonra paranın ne önemi olabilir ki ?
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 14 Oca 2015, 20:55

Rehber yazdı:Emrah mustafa sami efendi mesajını okudum. Batı köpeklerinin ne yaptıkları umrumda değil. Siyonist köpekleri İmam Kaim Mehdi as düşmanları mı? Evet Mehdi as düşmanları Allah'ın düşmanları mı? Evet Allah ve İmam hucettullahın düşmanları benim de düşmanlarımdır. Benim için bu konu kapanmıştır. Ben sadece işin kabuğunu anlattım. Allah'ın gücünden başka hiçbir güç beni yolumdan çeviremez.

Batı köpekleri ne demek ? Hz Peygamber ırkçılığa karşı biriydi bildiğim kadarıyla senin yaptığın şey ise ırkçılık . Batı köpekleri diyerek sen batılı insanları ötekileştirmemelisin . Sen şuan burada batılıların icatlarıyla batılılara küfür ediyorsun var mı böyle bir şey çok trajikomik . :)
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 14 Oca 2015, 21:29

Dersatatürk yazdı:Okumadan adam olunmaz bu aşikar . Okumak bilgeliktir , sen liseyi okumadan Osmanlı tarihi bilemezsin , cumhuriyetin nasıl kurulduğunu bilemezsin , biyoloji , fizik , kimya , matematik , din bilemezsin . Bunlar günlük hayatta aslında o kadar gerekli olan şeyler ki . Bunları bırak dinini bile bilemezsin . ''TheRummer'' çok iyi bir noktaya değinmiş . En yakın arkadaşım bile açık lisede sayısal loto oynayıp çıkıyor ve şuan sanayide çalışıyor işinin iyi olduğunu söylüyor ama öyle bir şey var ki sabahın altısında kalkıp dükkana gidiyor akşam altıda işten çıkıp dönüyor . Aldığı maaş 970 lira . Bu iyimi bence değil özünde iyi insanlar olabilirsiniz ama dinini , dilini , tarihini ne yazık ki bilmeyen insanlarsınız . Hz. Muhammed 'in doğum tarihini , girdiği savaşları , annesinin adını babasının adını bile bilmeyenler gelip dindarlıktan bahsedebiliyor bu ülkede . Bende bunlara adam değilsiniz , cahilsiniz diyorum ve benimle kavga ediyorlar eee bilirsiniz cahille tartışmak ağaçla konuşmaktan farksızdır . Sizce haksız mıyım ? Liseyi okuyun kitapları okuyun hiç bir iş eğitimden daha önemli olamaz . Para kazanabilirsiniz çok zengin olabilirsiniz ama kendinizi eğitmedikten sonra paranın ne önemi olabilir ki ?
Helal olsun destekliyorum seni güzel kardeşim.

“İtiraf Et” sayfasına dön