ÇARESİZİM.

Dök içini. Rahatla...
qwerty21

ÇARESİZİM.

Mesaj gönderen qwerty21 » 11 Şub 2017, 05:23

Merhaba. 19 yaşındayım yaklaşık 5 senedir açık lisedeyim liseye ilk başladıgımda ilk dönem liseden ayrıldım çok sıkılmıştım ortamı iğençti 2 3 sene sonra çok pişman oldum fakat iş işten geçti artık böyle devam ettim kaçırdığım çok sınav oldu hiç çalışmadım ve şimdi gerçekten çok pişmanım diğer arkadaşlarım şuanda üniversite okurken ben daha liseyi bile bitiremedim zaman gerçekten çok çabuk geçmiş. şimdi aklım başıma geliyo sanırım çalışıp bitirmeyi düşünüyorum 42 kredim var utanıyorum bunu yazarken bile.. şimdi kalemi kadığı elime alıp her gün çalışıcam 2 senede bitirmeyi düşünüyorum sizce başarabilirmiyim :(

Marquess

Re: ÇARESİZİM.

Mesaj gönderen Marquess » 11 Şub 2017, 06:01

utanılacak bir sey yok kardesim ben de basarısız olduğum dersleri veremedim yalnz neden utanıyorsun ki benim basarısız olduğum dersler kimya fln bunları iyi yapsm ne olacak benim ünide okuyacağım dala yaramıyor

Kullanıcı avatarı
emrey.55
Çırak

Mesaj gönderen emrey.55 » 11 Şub 2017, 15:39

Arkadaşım merhabalar,
Kesinlikle motivasyonunu düşürme. Hepimiz zamanında hatalar yaptık ancak asıl mesele yaptığımız hataları fark edip, kaybettiğimiz zamanı geri kazanabilmektir. Ne olursa olsun hayatından asla vazgeçme. Bak ne güzel yaptığın yanlışı fark edip pişmanlık duymuşsun ve şimdi kendini güçlü hissediyorsun. Şu anda 42 kredin var, eğer çok iyi çalışırsan ve bütün sınavlardan min. 30 kredi alırsan maksimum 5 sınav sonra liseyi bitirmiş oluyorsun. Bu da demek oluyor ki; önümüzdeki yıl 3. dönem sınavları ile birlikte (ek sınavları hiçe sayıyorum onlar extra avantaj) bahsettiğim sınav sonuçlarıyla mezun oluyorsun. Umarım hayatını istediğin şekilde ve tabii doğru bir biçimde yönlendirirsin. Allah yolunu açık etsin : )

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 12 Şub 2017, 04:10

Başarırsın,zararın neresinden dönersen kar derler.
Bu sene ek sınav hariç 2 sınav var,ikisinden de 35 kredi alsan toplam 70 kredi eder.42+70=112 kredi eder.
Yüksek ihtimal ek sınav yapılır ve ek sınav için her sene kredi şartı ekleniyor ama bence 112 kredi ile ek sınava girmeye hak kazanırsın.
Ek sınavdan da 35 kredi alsan,112+35=147 kredi eder.Seneye mezuniyet ve üniversiteyi kazanma şansını garantilersin.
35 kredi alamasan yine de yüksek bir kredi alsan yine seneye mezuniyeti garantilersin benim fikrime göre :)
Ders kitabı,çıkmış sorular,forumdaki güncel ders notları,bunlar işini görür.Halk eğitimden aldığın kitabı açık lisenin web sitesinden kontrol et,güncel olup olmadığını.Bazen içeriği değişmiş eski kitapları verebiliyorlar dikkat et buna.
Başarılar dilerim. :cay:
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

qwerty21

Mesaj gönderen qwerty21 » 14 Şub 2017, 05:11

dediklerinizi uygulıycam biraz azim ve çalışmakla hepsi olur umarım. çok teşşekür ederim beni aydınlattığınız için allah razı olsun.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 28 Şub 2017, 15:09

qwerty21 yazdı:dediklerinizi uygulıycam biraz azim ve çalışmakla hepsi olur umarım. çok teşşekür ederim beni aydınlattığınız için allah razı olsun.
Amin :ok:.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

derslerzor

Mesaj gönderen derslerzor » 04 Mar 2017, 02:09

instagram üzerinden görüşelim bende aynı dertten muzdaribim ve bu yüzden bi arkadaşa ihtiyacım var birbirimizi motive ederiz ne dersin instagramım xb.rf.nb mesaj at bu arada inşallah kızssındır çünkü bende kızım ve kız kanka arıyorum :)

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 04 Mar 2017, 12:49

Arkadaşlar bana tarih-2,Matematik-2,Fizik-3 güncel ders notları lazım.Sadece bu dersler kaldı lütfen yardım edin arkadaşlar :cry: :cry:
"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

“İtiraf Et” sayfasına dön