Üniversiteyi Yurt Dışında okumak için bazı karamsar sorular?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
hayallerim

Üniversiteyi Yurt Dışında okumak için bazı karamsar sorular?

Mesaj gönderen hayallerim » 27 Ara 2017, 20:11

Arkadaşlar biraz uzun olucak çünkü kafam çok karısık baya ... Ben calıskan ogrenci değilim cunku kendime olanım güvenim 0 biraz da umutlarım sonmustu ama geç kaldığımın farkındayım 27 yaşım .. Liseyi yıllardır okuyorum ve normalde erken bitirmem gerekirken hala da okuyorum toplam liseyi okuma yaşım 12 13 sene var ya yok.. Uzun yıllar cogu zaten mesleki ogretimde geçti sonra düze geçtim cunku mesleği bitirecek gibi değildim. Aile baskısı yüzünden meslek lisesinde basladım ilk acıktan .. Baya kayıplarım var dogruya dogru büyük kayıplar sınavlar da iyi değilim cunku yeterince calısamıyorum. Sınavları verebilsem zaten mezun olmustum simdiden..

Şimdi asıl soruya geleceksek boyle büyük kayıplarım varken hala yurtdısında üniversite okumamın bir şansı varmıdır ? Geleceğe dogru bir umudum ? Eğer varsa gerçekten çok sevinip asılabilirim derslere .. Gerçi yine asılacam ama bu ev kavga ortamından gerçekten kurtulmam şart.. Buradan neresi uzak o kadar iyi .. Şansımın oldugunu her ne kadar düşünmesem dahi sormak istedim. Bu site anlayışlı iyi bir site diye biliyorum .. Şimdi diyeceksiniz ki aklın geç mi calıstı diye ? Zararından neresinden donersen kar diye bosa dememişler .. Bende donmeye calısıyorum.. ;)

İnşallah yardım edebilirsiniz teşekkürler .. ;)

Mrronaldo
Doktor

Re: Üniversiteyi Yurt Dışında okumak için bazı karamsar sorular?

Mesaj gönderen Mrronaldo » 28 Ara 2017, 00:15

Hoşgeldiniz öncelikle.Hayatta hiç bi şey için geç kalınmış değildir.Kimleri bazı şeyleri erken yapar kimileri daha sonra kimleri en son.Sizin yaşıtlarınız belkim okullarını bitirip işe atıldılar evlenip çocuk sahibi oldular.Bazı şeyler Allah C.C takdirine bağlıdır.Allah kuluna gerçekleştirmeyecek şeyleri hayal ettirmezmiş :).30 yaşında üniversiteye gidende var yani ne olmuş ? Siz kimin ne dediğine bakmayın hayallerinizden koşmaya devam edin.

hayallerim

Mesaj gönderen hayallerim » 28 Ara 2017, 00:40

Güzel desteğin için teşekkür ederim .. Asıl onemlisi net sorularımı ifade edemeyerek soramadım bunun için kusura bakmayın .. Tam olarak burslu imkan veriliyor mu yurtdısı üniversiteleri için .. Bide neler gerekiyor yurtdısında okumak için? Düşük okul puanım haliyle ama bide bu yurt dısında okumak için bi özel sınav vardır illaki bununla ilgili şimdi özel sınavdan eğer iyi puan cıkarırsam iyi üniversiteye girebilir miyim sorum tam olarak bu .. Okul puanı insallah etkilemiyordur fazla eğer etkiliyorsa hayallerim suya düşer .. :22: Teşekkürler.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 28 Ara 2017, 01:57

Hocam Şimdi Neden Yurtdışı ?

Başka BİR İL DEKİ Üniversite Olmaz Mı ?

LİSE ARTIK TEMEL EĞİTİM OLDUĞUNDAN DOLAYI YAŞINIZ NE OLURSA OLSUN HİÇ PES ETMEDEN BİTİRMEYE BAKIN.

Hayat Zorluklarıyla Başa Çıkmaya Çalışırken Ailesel Olsun Kendi Yaşamınız Olsun ZOR BİR SÜREK YALAN YOK.

Ama Emin OLUN Lise O KADARDA ZOR DEĞİL ARTIK. ÇÜNKÜ ARTIK MEZUN ETMEYE DAYALI BİR SİSTEM VAR. SİZ İSTEMESENİZ BİLE İTELEYE İTELEYE MEZUN YAPIYORLAR BURASI KESİN SİZ SADECE AZCIK SINAVLARDA YETERLİ GAYRETİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIN YETER.

Üniversite Konunuzu Aydınlatıyım ONA GÖRE LİSEYE ÇALIŞMANIZI AYDINLATIYIM.

# - # - # - # - # - # - # - # - # - #

Üniversiteyi YURT DIŞINDA OKUMAK İÇİN

BELİRLİ AVRUPA VE ABD ÜNİVERSİTELERİ VAR.

"Yurtdışında üniversite okumak için gereken şartlar ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor."

AMA GENEL ŞARTLARI ŞÖYLE

Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) YANİ 4 SENELİK LİSE NOTLARINIZIN DİPLOMA PUANINI BELİRLEMESİ OLUYOR

Basitçe Diploma Puanınızın 90 ve Üstü Olması Lazım.

VE SON OLARAK EKLEYİM İYİ DERECE BİR LİSAN EĞİTİMİZ OLMASI LAZIM BAŞVURU YAPACAĞINIZ YERLER KENDİ BELİRLEDİĞİ YABANCI DİL SINAVLARINA GÖNDERİP ALACAĞINIZ PUANIDA ÖNEMSİYOR.

BENDE PLANLAMALARINIZI BU YÖNDE YAPIN.

YİNE AKLINIZA TAKILAN SORULAR OLURSA YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE CEVAPLAYALIM ...

Veya Üniversite Burada

ÖZELLİKLE MÜHENDİSLİK VE TIP ALININDA BÖLÜM KAZANMIŞ OLUP.

Denklik Sistemi İle Yurt Dışına Gitme İmkanınız Oluyor.

# - # - # - # - # - # - # - # - # - #

Şimdi Konuyuda Özetlemek İsterim ...

Yurt Dışında ASLA BEDAVA EĞİTİM YOK ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİ TÜRKİYE İLE KIYASLANDIĞINDA ÇOK ÇOK PAHALI MASRAFLARI AYRI ORADA GEÇİM YAŞAMA İMKANLARI İÇİN MASRAF AP AYRI.

ÜNİVERSİTE YURT DIŞINDA OKUMAK İÇİN

YA LİSEDE İLK 10 ÖĞRENCİ OLMANIZ LAZIM VEYA İLK 10 ÖĞRENCİNİN DİPLOMA PUANINA SAHİP OLMANIZ LAZIM

YURT DIŞINDA EĞİTİMDE LİSE PUANINI ÜNİVERSİTEDE KAZANDIĞINIZ BÖLÜMDEN DAHA ÇOK ÖNEMSİYORLAR.

YADA TÜRKİYEDE MEŞHUR OLAN BEYİN GÖÇÜ DEDİKLERİ

BURADA MÜHENDİS DOKTOR OLUP BURADA AZ MAAŞ AZ İMKAN TANIYORLAR DİYİP BAŞARILI KİŞİLERİN HEM EĞİTİMLERİNİ HEM KARİYERLERİNİ YURT DIŞINDA DEVAM ETTİRMELERİ DİYİM.

HA BU İMKANSIZMI ASLA LİSEDE BELKİ DİPLOMA PUANI OLMAZ AMA

ÜNİVERSİTE SINAVINDA BİR MÜHENDİSLİK OLSUN BİR SAĞLIK TIP BÖLÜMÜ OLSUN NEDEN OLMASINKİ.

Ve Buna Göre Planınızı Yapın Aklınıza Takılan Sorular Olursa Yine Yazın Elimizden Geldiğince Cevaplamaya Çalışırız :gozkırkma:

hayallerim

Mesaj gönderen hayallerim » 28 Ara 2017, 14:31

Jezxy teşekkür ederim oncelikle hos yardımseverliğin için .. Hayallerimin bir kısmı suya düştü çünkü diploma notumun iyi geleceğini düşünmüyorum.Bu konuda yapabileceğim bir şey yok belli ... :)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 28 Ara 2017, 18:22

Hocam NASIL DİYİM YURT DIŞI ARTIK İŞİNE YARAYACAK ADAMI ARIYOR.

ÇÜNKÜ ÜNİVERSİTE YABANCI ÜLKELERDE LUX BİR HAYAT OLUYOR BİZDEKİ GİBİ DEĞİL YANİ.

Ama Başka İlde Üniversite Neden Olmasın.

Başka İl Başka Hayat Yeni Sayfa Oluyor. Bence Bir an Evvel Şu Lise Defterini Kapatıp Üniversite Sınavlarına Odaklanmak Lazım

Siz Olucağınız LİSE SINAVLARININ DERSLERİNİ BURADAN YAZIN DERS SEÇİMİ YAPTIKTAN SONRA

BİZ SİZE DERS NOTLARI PAYLAŞALIM EMİN OLUN BU SINAV GEÇEN SINAVLARIN AKSİNE DAHA BASİT GEÇER.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön