1.Dönemde kalmak

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Aselod

1.Dönemde kalmak

Mesaj gönderen Aselod » 12 Oca 2022, 18:46

Merhaba 12. sınıf öğrencisiyim 1. dönemin tüm sınavlarına girdim ve matematik hariç hepsinden geçer not aldım şimdi ise açığa geçicem fakat devamsızlığım 25 gün olduğu için devamsızlıktan kalıcam bu açığa geçtiğimde sorun oluşturur mu 1. dönemin tüm sınavlarına girdim ve dediğim gibi geçer not aldım devamsızlıktan kalırsam 2. dönem açığa geçtiğimde 1. dönemin sınavlarını tekrar mı olucam yoksa 1. dönemden sadece kaldığım derslerimi görücem

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Re: 1.Dönemde kalmak

Mesaj gönderen Senanur » 12 Oca 2022, 20:05

Devamsızlıktan kalmanız AÖL okuluna geçişte sorun oluşturmaz. Geçer not alsanız da devamsızlıktan kaldığınızdan 12. sınıf 1. dönem zorunlu ortak dersleri tekrar karşınıza çıkacaktır. AÖL okuluna 7. dönemden başlar ve 7. / 8. dönem zorunlu ortak derslerinizi bitirdikten sonra mezun olursunuz.

Aselod

Mesaj gönderen Aselod » 13 Oca 2022, 05:16

peki bu 7./8. dönemin tüm sınavlarını vereceğim esnada üniversite sınavına girebiliyormuyum ve en geç ne zaman verebilirim 7 ve 8. dönemin sınavlarını

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 13 Oca 2022, 17:58

Kaç sınavda verebileceğiniz siz bağlı, 2022 YKS sınavlarına başvurup sınavlara girebilirsiniz.

Murattii
Acemi

Mesaj gönderen Murattii » 13 Oca 2022, 22:50

Dostum, iyi çalışırsan 2 dönemde mezun olursun.

Neslihanq

Mesaj gönderen Neslihanq » 13 Oca 2022, 23:08

Çok çalışıyorum ama bir sürü zorunlu dersim var. Ne yapacağımı bilmiyorum, bu gidişle mezun olamayacağım sanırım.

Aselod

Mesaj gönderen Aselod » 13 Oca 2022, 23:58

Başka forumlardada aynı konuyu yazdım fakat şu şekilde dönüşler aldım "soruyu halk eğitim merkezine gidip sordum sıkıntı olmuyornuș devamsızlıktan kalsakta." veya şu da yazıldı "bende arkadaşa bu bilgi vermek için halk eğitim merkezinden bir öğretmen ile görüştüm. Senin dediğin gibi krediler sınav geçer notları aynı şekilde sisteme geçiyormuş" yani burda farklı diğer forumda farklı cevaplar aldım sonuç olarak daha bilgisi olan biri varmı 1. dönemde olduğum sınavlar boşamı gidicek yoksa tek dönemde açıktan mezun olucakmıyım

Murattii
Acemi

Mesaj gönderen Murattii » 14 Oca 2022, 00:49

Evet devamsızlıktan kalman AÖL okuluna geçişte sıkıntı yaratmaz. Zaten sana ilk cevap yazan Senanur arkadaş bunu belirtmiş. Kredi konusunda ise yine yukarıda sana yazan Senanur arkadaşın anlattığı gibi olay. Dostum aklın yolu birdir. Akıl var mantık var, kaldığın sınıfın notlarından kredi almak mümkün değildir, kendimden biliyorum bunu. Benimde 11. sınıfın 1. dönemde tüm dersleri iyiydi ve geçmiştim. Lanet oyun yüzünden son günlerde okula gitmediğimden devamsızlıktan kaldım. Babam bana kızdı ve MAÖL okuluna yazdırdı. Sadece 9. sınıf ve 10. sınıfta geçtiğim derslerden kredi aldım. 11. sınıf 1. döneminden 0(sıfır) kredi aldım ve bu zorunlu dersler MAÖL okulunda karşıma çıktı. Halk Eğitim Merkezlerindeki görevlilerden kendin bizzat gidip teyit ettirebilirsin. Devamsızlıktan kaldığın okula gidip tasdiknameni nasıl olsa alacaksın. Görevli Müdür yardımıcısı da sana aynı cevabı verecektir. AÖL okuluna kaydını yaptırdığında öğrenci sayfanda da bunun böyle olduğunu kendi gözlerinle göreceksin. :22:

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön