ingilizce 8

İngilizce dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

ingilizce 8

Mesaj gönderen mavigöz » 04 Oca 2014, 05:26

bu yeni kitap ne kadar zor ya napıcam sınav yarın hiç çalışmadım acaba kitaptaki testlerden mi sorarlar ?

Kullanıcı avatarı
zeynepcik

Re: ingilizce 8

Mesaj gönderen zeynepcik » 04 Oca 2014, 05:51

vala bilmiyorumm inan bende teste bakacam oda bana:):P

Kullanıcı avatarı
feelinggood
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen feelinggood » 05 Oca 2014, 01:26

Ben dil öğrencisiyim şimdi size yardım edebilecek bir özet çıkarabilirim diyordum ki üniteye bir baktım ve sorulara .. ne yazık ki çok az teknik grammar soruları var .. vocabulary yani cümleye doğru kelimeyi yerleştirme tamamen mantığınızı kullanmanıza bağlı..ve kelime haznenize tabii, ''have v3 , been v3 ,konusu ise 10 dakikalık 1 konu olucaktır bu akşam bakarsınız..sıkıştığınız bi yer varsa yardımcı olmak isterim .. ama bikaç banko soru getiricek bilgi yazdım İNG.8'den

**looking forward to .... (mutlaka ing alır ) seeing , meeting , hanging gibi .. sabırsızlanıyorum anlamına gelir..

sayılabilen ve sayılamayanlardan da sormuşlar 1-2 tane , much ,many bunları countable,uncountable olarak bulabilirsiniz , anlaşılması kolaydır (**para sayılamaz mesela: some money biraz para )

most expensive or most beatifull ... all -- standart sorulardan -of- alır (den) anlamı görür..sakın Türkçe ile karşılaştırıp from demeyin.. cevap cümle most barındırıyorsa of -
hepsinden pahalı , hepsinden güzel gibi -
,more ise than 'dir
taller than me (benden uzun )

gerisi bağlaç,edat ve vocabulary onlarda yapabileceğim birşey yok ama kolaylar bence yaparsınız biraz pratik sadece :) size güveniyorum , believe in you :)

sofia

Mesaj gönderen sofia » 21 May 2014, 21:19

bende yabancı dil 8 konuları yok konuları bana söyleyebilirmisniz

“İngilizce” sayfasına dön