kayıt yenileme ve ders seçme işlemi

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

kayıt yenileme ve ders seçme işlemi

Mesaj gönderen kripton » 19 Eki 2012, 05:20

Arkadaşlar bu açık öğretim fakültesinde ders seçme ve silme diye bir şey varmış. Biz yeni kayıt yaptıranlar da ocak 2013 sınavı için ders seçecek miyiz yoksa otomatik mi oluyor ilk dönem anlamadım

Resim

murattt

Re: kayıt yenileme ve ders seçme işlemi

Mesaj gönderen murattt » 30 Oca 2014, 20:30

Bende Şu an itibarı ile bunu arastırmaktayım. Sen tecrübe ettin nasıl oluyor ilk sınıfarın ilk kayıt yenilemesi

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: kayıt yenileme ve ders seçme işlemi

Mesaj gönderen kripton » 31 Oca 2014, 15:24

Kayıt yenilemek için belli tarihlerde vakıf banka para yatırıp kayıt yenilemesi yapıyoruz. Sonra bürodan kitapları alıyoruz. Ders seçimi biz de ilk yıl olmadı. İkinci yıl ise mesela benim bu dönem alttan dersim yoktu. İlave ders almadım. Ama geçen yıl bahar döneminden bir dersi geçememiştim onu bahar döneminde ekleyeceğim ders listeme. Sanırım bu işlemi para yatırmadan(kayıt yenilemeden) yapmamız gerekiyormuş. Ders ekle sil işleminden sonra bankaya para yatıyormuş. Artık onu da bu bahar dönemi tecrübe etmiş olacaz.

Ders sil işlemi de sanırım şu:

Mesela ben bu yıl güz döneminin bazı dersleri almak istemiyorum ve listeden siliyorum. Ama bu demektir ki bu dersi ancak bir yıl sonra güz dönemi alabilirim. Bu da okulun uzaması anlamına geliyor sanırım. Tabi doğru anladıysam bu şekilde olması lazım :wink:
Resim

“Açıköğretim Fakültesi” sayfasına dön