İşletme Bölümü

sonbahar
Doktor

İşletme Bölümü

Mesaj gönderen sonbahar » 25 Ağu 2011, 19:58

İşletme Fakültesi, 1982-1983 öğretim yılından bu yana uzaktan eğitim uygulamasını sürdüren açıköğretim sisteminin, 1993 yılında yeniden düzenlenmesiyle kurulmuştur 2000-2001 öğretim yılından itibaren Fakültenin Muhasebe ve Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon bölümleri, diğer üniversitelerdeki benzer fakültelere eşdeğerlik sağlamak üzere birleştirilerek tek bir bölüm haline getirilmiş, adı geçen bölümlerdeki mevcut öğrencilerin statülerinin korunması şartıyla İşletme Bölümü olarak yeniden yapılandırılmıştır İşletme Fakültesi, uzaktan öğretim yapan bir fakülte olarak yüksek öğretimin kitleselleşmesine önemli ölçüde katkıda bulunarak, sadece üniversite çağındaki gençlerimize değil; daha önce yükseköğrenim görme fırsatı bulamamış olanlara, bir işte çalışıp da örgün öğretimi izleme olanağı bulamayanlara, ön lisans diploması olan ve bunu lisans derecesine yükseltmek isteyenlere de olanak yaratmaktadır

Fakülte, bu derslerin yürütülmesi sırasında, basılı ders malzemeleri ve televizyon yayınlarından yararlanmanın ötesinde, internet, bilgisayar destekli eğitim, telekonferans gibi gelişmiş teknolojileri kullanarak öğrencilerin de bu teknolojilere uyumunu sağlamak ve teknolojik etkileşim yaratmak çabası içindedir Ayrıca uygun bulunan bölgelerde akademik danışmanlık ve uygulama hizmetleri (yüz yüze eğitim) de verilmektedir

İşletme Fakültesi, kitaplarını en yetkin yazarlardan yararlanarak, her dönem en güncel bilgilerle dünya ölçeğinde yenilemekte ve uluslararası güncel bilgiyi alan ve bu ülkenin koşullarıyla bağdaştırabilen öğrencilerin yetiştirilmesine katkıda bulunmaktadır

1 sınıf dersleri

-iktisada giriş
-hukuka giriş
-genel işletme
-dav bil giriş
-temel bil tekn
-genel matematik
-genel muhasebe

2 sınıf dersleri

-muhasebe uygulamaları
-iktisat teorisi
-istatistik
-ticaret hukuku
-kamu maliyesi
-yönetim ve org
-aitt

3 sınıf dersleri

-maliyet muhasebesi
-finansal yönetim
-yönetim bilgi sistemi
-pazarlama yönetimi
-türk vergi sistemi
-iş ve sos güv huk
-yabancı dil

4 sınıf dersleri

-insan kaynakları
-girişimcilik
-sermaye piyasası kur
-uluslar işletmecilik
-muh den ve mali an
-stratejik yönetim
-türk dili

O Şimdi Üniversiteli

aslan38
Acemi

Re: İşletme Bölümü

Mesaj gönderen aslan38 » 26 Ağu 2011, 08:47

arkadaşım öncelikle aöf bölümlerini yazman ve bilgi vermen çok iyi olmuş teşekkür ederiz. bir sorum olacaktı ben şimdi aöf işletmeye kayıt olacam ordan yatay geçişle örgüne geçmek istiyorum bir bilginiz varsa payalşırsanız sevinirim..

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 26 Ağu 2011, 14:20

araştırdığım kadarıyla mümkün değil.
O Şimdi Üniversiteli

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 26 Ağu 2011, 18:53

One Flower arkadaşa katılıyorum böyle bir şey ne yazık ki mümkün değil. İşletme 2. sınıftan ayrılıp Önlisans diploması alsan bile olmuyor. Ancak geçen yıl bir AÖF yetkilisi, "bunun üzerinde çalışıyoruz, not ortalaması yüksek, başarılı öğrencilerin örgüne geçişi konusunda adımlar atacağız" demişti. Önümüzdeki süreçte bir şeyler yapılabilir ama şu an mümkün değil.

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 27 Ağu 2011, 16:49

aslan38 yazdı:arkadaşım öncelikle aöf bölümlerini yazman ve bilgi vermen çok iyi olmuş teşekkür ederiz. bir sorum olacaktı ben şimdi aöf işletmeye kayıt olacam ordan yatay geçişle örgüne geçmek istiyorum bir bilginiz varsa payalşırsanız sevinirim..
bugün nette geçebilineceğine dair bir şeyler okudum.aşağıdaki linkleri inceleyin isterseniz.
http://acikogretim.sozel.org/acikogreti ... tlari.html
http://www.etikhaber.com/content/view/86481/38/
O Şimdi Üniversiteli

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 27 Ağu 2011, 19:38

Böyle bir şeyin artık mümkün olduğunu okumuştum geçen sene. Ama ortalamanın epey yüksek olması gerekiyor. Eğer çok çalışıp yüksek notlar alırsan neden olmasın. Başarılar.

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 27 Ağu 2011, 19:41

evet yanlız linkte bulunan yorumları dikkatlice okursanız çoğu üniversitenin kabul etmediğini edenlerin ise zorluk çıkardığından bahsetmişler.
O Şimdi Üniversiteli

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 28 Eyl 2011, 19:24

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
YILLIK SİSTEMDE EĞİTİM-ÖĞRETİM YAPILAN
AÇIKÖĞRETİM – İKTİSAT – İŞLETME FAKÜLTELERİ
2011-2012 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

Bu duyuru yıllık sistemde eğitim-öğretim yapılan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine aşağıda sıralanan kayıt türlerinin “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

1- ÖSYS Yeni Kayıt:
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilen adaylar, (Açıköğretim Fakültesinin dönemlik-kredili programları hariç) İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
2. Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans Programına Kayıt:
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nca belirlenerek Açıköğretim Fakültesi'ne bildirilen, yurt içinde ve yurt dışında görevli, en az lise ve dengi okul mezunu uzman erbaşlar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
3- 6111 Sayılı Kanun (Af) Kapsamında Kayıt:
6111 sayılı Kanun ile 2547 sayılı Kanuna eklenen geçici 58. madde gereğince 25/07/2011 tarihine kadar başvuru yapıp başvurusu kabul edilenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
4- Yatay Geçişle Kayıt:
Yatay Geçiş Yönetmeliği ve 6111 sayılı Kanun’a göre Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine başvuru yapıp, başvurusu kabul edilenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
5- Anadolu Üniversitesince Yapılan Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (AYÖS) ile Kayıt:
AYÖS sınavı sonucu kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
Adayların kayıt işlemleri 1. aşama: “İnternet Başvuru” 2. aşama: “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

İnternetten Başvuru işlemleri : 26 Eylül 2011 Pazartesi günü başlayıp,
14 Ekim 2011 Cuma günü saat 17:00’de sona erecektir.
İnternetten Başvuru adresi : http://aofkayit.anadolu.edu.tr/

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

İnternetten Başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “2011–2012 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank’a “Öğretim Gideri” ve Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptıracaklardır. “İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu” ile “Öğrenci Kılavuzu”na http://www.anadolu.edu.tr/ adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinden ya da http://aofkayit.anadolu.edu.tr/ İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

Kayıt işlemleri; 26 Eylül 2011 Pazartesi günü başlayıp,
11 Ekim 2011 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
12, 13, 14 Ekim 2011 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.
Adaylar, 26 Eylül - 11 Ekim 2011 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 12, 13, 14 Ekim 2011 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 14 Ekim 2011 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 08 Ekim 2011 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.
Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

“İnternet Başvuru” ve “Kayıt” ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

İLETİŞİM
• Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
http://www.anadolu.edu.tr/ adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)

İLGİLİLERE DUYURULUR
CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

serap_
Acemi

Mesaj gönderen serap_ » 19 Ara 2012, 08:41

sonbahar yazdı:İşletme Fakültesi, 1982-1983 öğretim yılından bu yana uzaktan eğitim uygulamasını sürdüren açıköğretim sisteminin, 1993 yılında yeniden düzenlenmesiyle kurulmuştur 2000-2001 öğretim yılından itibaren Fakültenin Muhasebe ve Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon bölümleri, diğer üniversitelerdeki benzer fakültelere eşdeğerlik sağlamak üzere birleştirilerek tek bir bölüm haline getirilmiş, adı geçen bölümlerdeki mevcut öğrencilerin statülerinin korunması şartıyla İşletme Bölümü olarak yeniden yapılandırılmıştır İşletme Fakültesi, uzaktan öğretim yapan bir fakülte olarak yüksek öğretimin kitleselleşmesine önemli ölçüde katkıda bulunarak, sadece üniversite çağındaki gençlerimize değil; daha önce yükseköğrenim görme fırsatı bulamamış olanlara, bir işte çalışıp da örgün öğretimi izleme olanağı bulamayanlara, ön lisans diploması olan ve bunu lisans derecesine yükseltmek isteyenlere de olanak yaratmaktadır

Fakülte, bu derslerin yürütülmesi sırasında, basılı ders malzemeleri ve televizyon yayınlarından yararlanmanın ötesinde, internet, bilgisayar destekli eğitim, telekonferans gibi gelişmiş teknolojileri kullanarak öğrencilerin de bu teknolojilere uyumunu sağlamak ve teknolojik etkileşim yaratmak çabası içindedir Ayrıca uygun bulunan bölgelerde akademik danışmanlık ve uygulama hizmetleri (yüz yüze eğitim) de verilmektedir

İşletme Fakültesi, kitaplarını en yetkin yazarlardan yararlanarak, her dönem en güncel bilgilerle dünya ölçeğinde yenilemekte ve uluslararası güncel bilgiyi alan ve bu ülkenin koşullarıyla bağdaştırabilen öğrencilerin yetiştirilmesine katkıda bulunmaktadır

1 sınıf dersleri

-iktisada giriş
-hukuka giriş
-genel işletme
-dav bil giriş
-temel bil tekn
-genel matematik
-genel muhasebe

2 sınıf dersleri

-muhasebe uygulamaları
-iktisat teorisi
-istatistik
-ticaret hukuku
-kamu maliyesi
-yönetim ve org
-aitt

3 sınıf dersleri

-maliyet muhasebesi
-finansal yönetim
-yönetim bilgi sistemi
-pazarlama yönetimi
-türk vergi sistemi
-iş ve sos güv huk
-yabancı dil

4 sınıf dersleri

-insan kaynakları
-girişimcilik
-sermaye piyasası kur
-uluslar işletmecilik
-muh den ve mali an
-stratejik yönetim
-türk dili

merhaba bişe sorcam

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 20 Ara 2012, 02:08

serap_ yazdı:
sonbahar yazdı:İşletme Fakültesi, 1982-1983 öğretim yılından bu yana uzaktan eğitim uygulamasını sürdüren açıköğretim sisteminin, 1993 yılında yeniden düzenlenmesiyle kurulmuştur 2000-2001 öğretim yılından itibaren Fakültenin Muhasebe ve Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon bölümleri, diğer üniversitelerdeki benzer fakültelere eşdeğerlik sağlamak üzere birleştirilerek tek bir bölüm haline getirilmiş, adı geçen bölümlerdeki mevcut öğrencilerin statülerinin korunması şartıyla İşletme Bölümü olarak yeniden yapılandırılmıştır İşletme Fakültesi, uzaktan öğretim yapan bir fakülte olarak yüksek öğretimin kitleselleşmesine önemli ölçüde katkıda bulunarak, sadece üniversite çağındaki gençlerimize değil; daha önce yükseköğrenim görme fırsatı bulamamış olanlara, bir işte çalışıp da örgün öğretimi izleme olanağı bulamayanlara, ön lisans diploması olan ve bunu lisans derecesine yükseltmek isteyenlere de olanak yaratmaktadır

1 sınıf dersleri

-iktisada giriş
-hukuka giriş
-genel işletme
-dav bil giriş
-temel bil tekn
-genel matematik
-genel muhasebe

2 sınıf dersleri

-muhasebe uygulamaları
-iktisat teorisi
-istatistik
-ticaret hukuku
-kamu maliyesi
-yönetim ve org
-aitt

3 sınıf dersleri

-maliyet muhasebesi
-finansal yönetim
-yönetim bilgi sistemi
-pazarlama yönetimi
-türk vergi sistemi
-iş ve sos güv huk
-yabancı dil

4 sınıf dersleri

-insan kaynakları
-girişimcilik
-sermaye piyasası kur
-uluslar işletmecilik
-muh den ve mali an
-stratejik yönetim
-türk dili

merhaba bişe sorcam
tabi buyrun
CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

“İşletme Fakültesi” sayfasına dön