LYS puanı AÖFye etki eder mi?

AÖF ile ilgili Soru ve Cevaplarızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

LYS puanı AÖFye etki eder mi?

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 03 Nis 2015, 11:10

Arkadaşlar merak ettiğim bir sorum var, şimdi biz YGSden puanım az ise AÖFye yerleşmek için LYSye girsek ve iyi puan alsak AÖFye yerleşmek için etki eder mi?
Daha doğrusu AÖF sadece YGSden mi alıyor? Yoksa LYSyede girip bu puanı yükseltebilirmiyiz AÖF için???

emrahk
Onursal Üye

Re: LYS puanı AÖFye etki eder mi?

Mesaj gönderen emrahk » 03 Nis 2015, 11:21

Hayır Hatice, LYS'nin AÖF'ye hiçbir etkisi yok. Sadece YGS puanınla AÖF tercihi yapabilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 03 Nis 2015, 11:59

emrahk yazdı:Hayır Hatice, LYS'nin AÖF'ye hiçbir etkisi yok. Sadece YGS puanınla AÖF tercihi yapabilirsin...
Çok sağol Emrah abim... :gul:Teşekkürler, çok faydalı oldu bu :wink:

Ben bir arkadaşım için açtım bu konuyu, kendim için değil..

cemre2013
Doktor

Mesaj gönderen cemre2013 » 03 Nis 2015, 13:21

Emrah abi merhaba benim en yuksek puanim YGS 4 185 ve 37 kusur de diplomadan gelecek haticecim bana çok yardimci oldu allah razi olsun kendisinden bana 4yillik okuyabilecegim bir çok bolum söyledi aöf için ama aklima takilan bi soru var benim YGS pyanimin yüzde yirmisi alınacak mi yoksa alınmayacak mi ben aof okuyacagim için lys ye girmeme gerek var mi yok mu
Geminin tek kaptanı olur , gerisi mürettebattır. Kalbin de tek sahibi olur , gerisi teferruattır...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Nis 2015, 15:22

cemre2013 yazdı:Emrah abi merhaba benim en yuksek puanim YGS 4 185 ve 37 kusur de diplomadan gelecek haticecim bana çok yardimci oldu allah razi olsun kendisinden bana 4yillik okuyabilecegim bir çok bolum söyledi aöf için ama aklima takilan bi soru var benim YGS pyanimin yüzde yirmisi alınacak mi yoksa alınmayacak mi ben aof okuyacagim için lys ye girmeme gerek var mi yok mu
Merhaba Cemre, sen de AÖF düşünüyorsan LYS'ye girmen şart değil. dediğim gibi YGS puanı yeterli. Üstüne okuldan gelecek başarı puanı da eklenince yerleştirme puanınız oluşuyor ve tercih yapıyorsunuz. LYS'ye örgün bölümleri kazanabilir misin diye denemek için girebilirsin, orası ayrı tabi...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

cemre2013
Doktor

Mesaj gönderen cemre2013 » 03 Nis 2015, 16:28

Benim YGS den en yuksek puanim YGS 4 185 okulda 36küsür bi puan veriyo ikisinin toplama 222 oluyor sizden ricam bana göre sözelden güzel bir bolum arastirabilir misiniz cevap bekliyorum
Geminin tek kaptanı olur , gerisi mürettebattır. Kalbin de tek sahibi olur , gerisi teferruattır...

“Soru - Cevap” sayfasına dön