Mezun - AÖL Dilekçe ve Üniversite Kayıt

Her Konuda Tartışabilirsiniz
srcn7
Yardımcı Asistan

Mezun - AÖL Dilekçe ve Üniversite Kayıt

Mesaj gönderen srcn7 » 24 Ağu 2012, 19:15

ÇIKMA BELGESİ !
Üniversiteye kayıt yaptıracak mezun öğrencilerden diploması hazır olmayanlar için düzenlenir. Diploma hazırlanıncaya kadar 6 ay diploma yerine geçer. Çıkma Belgesi alabilmek için, Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank'ın herhangi bir şubesine,T.C. Kimlik Numarasına 10 TL diploma harcının yatırıldığına dair banka dekontu (1 nüsha), T.C. kimlik numarası beyanı ve Çıkma Belgesi dilekçesiyle şahsen veya posta yolu ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Konya yolu üzeri (Gazi Hastanesi karşısı) Teknikokullar / Ankara adresine baş vurulması gerekmektedir. Eğer Çıkma Belgesini vekili alacak ise; noterden vekaletname ve diğer evrakların eksiksiz olarak vekilin elinde bulunması gerekmektedir. Eksik evrak ve Faks yolu ile yapılacak olan başvurular işleme alınmamaktadır.

Ayrıca; MEZUNİYET YAZISI
Açık Öğretim Lisesinden dönem sonunda yapılan sınavlar sonucunda mezun olan öğrencilerin diplomaları sınav sonuçları açıklandıktan 2 ay sonra hazırlanarak dağıtılmak üzere Koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. Sınav sonuçları açıklanıp, mezun olan öğrencilerimizin diplomalarının Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilene kadar geçen sürede, öğrencilerimizden çeşitli sebeplerle acil olarak mezuniyetle ilgili belgeye ihtiyaç duyan öğrencilerimiz bölgelerinde bulunan genel liseler ve Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilen Anadolu Liseleri Müdürlüklerinden veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alabilirler. Mezuniyet yazısı için, banka dekontu ve noterden vekaletname gibi evraklar gerekmemektedir.

Kafam karıştı

emrahk
Onursal Üye

Re: Mezun - AÖL Dilekçe ve Üniversite Kayıt

Mesaj gönderen emrahk » 24 Ağu 2012, 20:35

Çıkma belgesi asıl diploma yerine geçen belgedir. Mezuniyet belgesi de mezun olduğunu belgelendirir ama genelde okullar çıkma belgesi isterler kayıt için...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 24 Ağu 2012, 21:32

benim merak ettiğim "aöf" e kaydolurken mezuniyet belgesiyle gitsem sıkıntı olur mu ? tek soru bu! ankaraya gitmek yada çıkma belgesini beklemek sıkıntılı süreç.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Ağu 2012, 21:34

srcn7 yazdı:benim merak ettiğim "aöf" e kaydolurken mezuniyet belgesiyle gitsem sıkıntı olur mu ? tek soru bu! ankaraya gitmek yada çıkma belgesini beklemek sıkıntılı süreç.
AÖF kayıtları 1 aya kadar sürüyor zaten. Eğer şuan mezunsan çok rahat yetişir çıkma belgen dilekçe yollarsan. İstersen de AÖF bürosunu arayıp kayıtta mezuniyet belgesini kabul ederler mi diye sorabilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 25 Ağu 2012, 00:53

emrahk, teşekkür ederim harika bir insansın. yardımların inan müthiş moral oluyor bana ve diğer arkadaslara. şimdi senden tek ricam var; pazartesi günü çıkma belgesi için işlemlere başlayacağım, yapmam gerekenleri resmi bir dille değilde, anlayaileceğimiz bir dilde açıklarsan çok memnun olurum. Birde dilekçe örneği ve bankada yapmam gerekenleri oradan ptt ye gidişimi anlatan bir yol haritası lazım.. :roll: :?:

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 25 Ağu 2012, 01:57

Ben çıkma belgesi için dilekçe yolladım ve şu linkte açıklama yazdım arkadaşım http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... 75f3a4c704
Resim

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 25 Ağu 2012, 03:40

ne zaman yollaadın hala gelmedi mi ?

pence
Uzman

Mesaj gönderen pence » 25 Ağu 2012, 08:02

çıkdı için arkadaşlar en iyisi hemen ankaraya gelip belgeyi 1 dk da alıp gitmek ankarada oturan arkadaşımla gittik hemen hallettirdi işini saten mezun gelmiyor sorunlu adamlar çok oluyor mezun olanlar değerli :) dilekçe vs. uzun sürme ihtimali var.

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 25 Ağu 2012, 22:28

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
________________________ANKARA

Açık Öğretim Lisesinin ............ numaralı öğrencisi iken mezun oldum. Ekte sunduğum belgeler doğrultusunda, Çıkma Belgesinin tarafıma verilmesini arz ederim.

Ekler
1- Diploma Harcı Dekontu
2- Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Adres ( KENDİ ADRESİMİZ) ? .................................................
telefon: ................

ÖRNEK BU MU ?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Ağu 2012, 04:19

Örnek o evet.. Adres bilgilerine de kendi ev adresini yazacaksın ki, çıkma belgeni adresine postalasınlar... :wink:

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 26 Ağu 2012, 04:50

pazartesi yollayacağım. hayırlısı :/

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Ağu 2012, 02:37

srcn7 yazdı:AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
________________________ANKARA

Açık Öğretim Lisesinin ............ numaralı öğrencisi iken mezun oldum. Ekte sunduğum belgeler doğrultusunda, Çıkma Belgesinin tarafıma verilmesini arz ederim.

Ekler
1- Diploma Harcı Dekontu
2- Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Adres ( KENDİ ADRESİMİZ) ? .................................................
telefon: ................

ÖRNEK BU MU ?
Evet örnek bu tarih isim soyisim ve imzayı da unutmuyoruz :wink: Ben perşembe günü göndermiştim. Daha gelmedi. Gelince buradan paylaşırım
Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön