mezuniyet notu ve ygs ye hazırlık için vcd seti önerisi

Dünya'dan ve Türkiye'den en son haberler...
KGamze
Doçent

Re: mezuniyet notu ve ygs ye hazırlık için vcd seti önerisi

Mesaj gönderen KGamze » 03 Eki 2012, 03:25

Ben şu an 20 yaşımdayım dershanede öğretmenim bana -olsun geç değil uzun zamanda olsa bitirmişsin liseyi diyor. Allah'ım sanki ben yaşım geçti diye ağlıyorum da. :) Neyse, yaşınız önemli değil ben ömür boyu okumayı düşünüyorum merak ettiğim bütün bölümleri okuyacağım.

Bol bol paragraf çözebilirsin ama bu yıl tersi olursa daha çok dökülürüz bence dil ve anlatım daha zor.

semamca_07

Mesaj gönderen semamca_07 » 03 Eki 2012, 17:45

KGamze yazdı:Ben şu an 20 yaşımdayım dershanede öğretmenim bana -olsun geç değil uzun zamanda olsa bitirmişsin liseyi diyor. Allah'ım sanki ben yaşım geçti diye ağlıyorum da. :) Neyse, yaşınız önemli değil ben ömür boyu okumayı düşünüyorum merak ettiğim bütün bölümleri okuyacağım.

Bol bol paragraf çözebilirsin ama bu yıl tersi olursa daha çok dökülürüz bence dil ve anlatım daha zor.
sonuçta bu kitaplardan çıkmayacakmı sorular önemli olan o çalışırsak birşey olmaz.paragraflar daha kolay bana göre.dil ve anlatım bencede zor çok biliyormuş gibi burada yorum yapıyorum ama :) zaten bütün soruları çözmeme gerek yok neticede ben beklentilerimi düşük tutuyorum hayal kırıklığına uğramamak için hiçbir altyapım yok o yüzden şimdilik açıköğretimi düşünüyorum çalıştıkça kendime güvenim gelirse eğer belki 2 yıllık bir fakülte olabilir ama şimdilik hedefim açıköğretim.

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 03 Eki 2012, 19:46

kripton yazdı:Benim bir arkadaşım sınava ekol hoca sitesinden hazırlanmıştı ve çok memnun kalmış. Tavsiye ederim.

Ben çalışmadan girdim desem daha doğru olur. Sadece fem yayınlarının üniversiteye hazırlık kitabından biraz kimya çalışmıştım sanırım az bi de lise coğrafya notlarına bakmıştım. Sözel hiç çalışmadım. Sadece ygs ye girdim. lys ye girmedim.

3-5 tane de fasikül çözdüm tavsiye ederim. İnsanı sınava alıştırıyor. Zaten ygs daha çok yoruma dayalı. Benim hedefim yüksek değildi. AÖF istiyordum ve şu an kayıt yaptırdım. Benim de yaşım 18-19 değil. Yıllarca ara vermiştim. İstedikten sonra yapabilirsin. Lys baya bilgiye dayanıyor ama ygs daha kolay.
Merhaba Kripton; sen YGS'ye hazırlanırken hangi yayının fasiküllerini kullanmıştın? "Bayılıyorum bu yayına" dediğini hatırlıyorum sanki, biz de istifade edelim arkadaşım, hangi yayındı o fasikül?

semamca_07

Mesaj gönderen semamca_07 » 03 Eki 2012, 21:11

son birşey daha sormak istiyorum aklıma geldi sizin çalışma şekliniz nasıl ? yani ben mesela türkçeye başladığım zaman komple bütün konuları bitirmeden diğer derse geçmeyi sevmiyorum.bu çalışma şekli sizce doğrumu yada şöyle sorayım bütün dersleri karışık olarak mı çalışmam daha yararlı olur.günde muhtemelen 1.5-2 saat çalışabilirim.ekolhocadan videoları indiriyorum şimdi.önce onları izlerim mesela 1 saat arkadan 1 saatte konu anlatımlı kitap ile çalışırım.sizce nasıl çalışmalıyım.çok soru sordum kusura bakmayın :D ayrıca birşey daha belirtmek istiyorum ekol hocanın sitesindeki videoları indiriyorum dedimya çalışmak için bunlar çok fazla ya videoların süresini hesaplasam kaç gün yapar bilmiyorum türkçeyi anlarım 40 soru çıkıyor ama mesela felsefe tarih ve coğrafyadan 13 er soru geliyor değilmi 13 soru için bu kadar video izlemek sizce mantıklı değilmi. sanki kitaptan çalışmak daha iyi gibi gelmeye başladı gözüme.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 04 Eki 2012, 00:19

Arkadaşlar benim gittiğim dershane de esen ve palmiye yayınları önerildi coğrafya öğretmenimizde karekök yayınlarını önerdi. Esen yayınları kolaymış psikolojik olarak öğrenci moralini yüksek tutmak için palmiye ise zormuş farklı soru tipleri ile zorlayan bir yayınmış.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 04 Eki 2012, 05:37

kardelen198 yazdı: Merhaba Kripton; sen YGS'ye hazırlanırken hangi yayının fasiküllerini kullanmıştın? "Bayılıyorum bu yayına" dediğini hatırlıyorum sanki, biz de istifade edelim arkadaşım, hangi yayındı o fasikül?
Ben tam hatırlayamıyorum şimdi kardelen. Fasikülleri de atmıştım ama büyük bir ihtimalle GÜVENDER yayınlarıydı. Bayılıyorum bu yayına dediğimi de hatırlayamadım :D Ama fem yayınları bana çok faydalı olmuştu (belki bu ifadeyi onun için kullanmış olabilirim) konuları çalışırken. Mesela aöl ün matematik kitabında birsürü yanlış vardı ve konuyu düzgün anlatmadığından dolayı anlamakta gerçekten zorlanıyordum. Aynı konuları fem yayınlarından da çalışınca anlamam kolaylaşmıştı.

Ygs ye de çalışırken kimya dersini yine bu kitaptan çalışmıştım.

Bir de şunu söyleyim; bizim evde muhtelif yayınevlerinden boyumu geçen kitap vardı. Çözdüğüm fasikülü bile kırtasiyeden almadım. Kardeşimden kalan fasiküllerdi :D Kitaplarda onlardan kalan yıllar öncenin kitaplarıydı. Mesela 1-2 yıl önceki renkli vs..yeni kitaplar beni açmadı daha eski olan fem yayınlarını tercih etmiştim anlatımı bana yakın geldi.
Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 04 Eki 2012, 18:44

kripton yazdı:
kardelen198 yazdı: Merhaba Kripton; sen YGS'ye hazırlanırken hangi yayının fasiküllerini kullanmıştın? "Bayılıyorum bu yayına" dediğini hatırlıyorum sanki, biz de istifade edelim arkadaşım, hangi yayındı o fasikül?
Ben tam hatırlayamıyorum şimdi kardelen. Fasikülleri de atmıştım ama büyük bir ihtimalle GÜVENDER yayınlarıydı. Bayılıyorum bu yayına dediğimi de hatırlayamadım :D Ama fem yayınları bana çok faydalı olmuştu (belki bu ifadeyi onun için kullanmış olabilirim) konuları çalışırken. Mesela aöl ün matematik kitabında birsürü yanlış vardı ve konuyu düzgün anlatmadığından dolayı anlamakta gerçekten zorlanıyordum. Aynı konuları fem yayınlarından da çalışınca anlamam kolaylaşmıştı.

Ygs ye de çalışırken kimya dersini yine bu kitaptan çalışmıştım.

Bir de şunu söyleyim; bizim evde muhtelif yayınevlerinden boyumu geçen kitap vardı. Çözdüğüm fasikülü bile kırtasiyeden almadım. Kardeşimden kalan fasiküllerdi :D Kitaplarda onlardan kalan yıllar öncenin kitaplarıydı. Mesela 1-2 yıl önceki renkli vs..yeni kitaplar beni açmadı daha eski olan fem yayınlarını tercih etmiştim anlatımı bana yakın geldi.
Peki Kripton anladım teşekkür ederim, :) aslında bizimde evde kardeşimden kalma bir sürü kitap vardı ama taşınırken hepsini konuya komşuya vermiştik. Ben de yeni müfredat kitapları araştırıyorum da Konu Anlatımlı tüm kitaplarımı aldım sayılır ama Soru Bankası birkaç tane almak istiyorum hani kolayla başlayıp zor olanla devam ederek gitmeyi düşünüyorum. FDD Soru Bankaları da iyidir zorlar dediler bakalım araştırıcam artık, tekrar teşekkürler. :wink:
KGamze yazdı:Arkadaşlar benim gittiğim dershane de esen ve palmiye yayınları önerildi coğrafya öğretmenimizde karekök yayınlarını önerdi. Esen yayınları kolaymış psikolojik olarak öğrenci moralini yüksek tutmak için palmiye ise zormuş farklı soru tipleri ile zorlayan bir yayınmış.
Sana da teşekkür ederim Gamzecim Palme Yayınlarını da listeme ekledim, kitapçıma gittiğimde mutlaka inceliycem. ;)

“Genel ve Güncel Konular, Son Dakika Haberlerleri” sayfasına dön