Mesleki açıköğretim lisesinden düz liseye geçiş

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Robowski

Mesleki açıköğretim lisesinden düz liseye geçiş

Mesaj gönderen Robowski » 05 Oca 2013, 01:23

Lütfenn bana yardımcı olurmusunuz ben Mesleki açıköğretimde düz açık liseye geçmek istiyorum. ben 4 yıl önce kayıt olmuştum açığa ama okuayamadım sürekli alan değiştirdim en son düz lisedeyken mesleğe kayıt oldum şimdi çok pişmanım mesleğin 1. dönemindeyim düz geçmek istiyorum ne yapmam lazım ? birde Alanımı nasıl öğreneceğim Sosyal bilimler, yabancı dil,genel kültür gibi. o alanımıda değiştirmek istiyorum sosyal bilimler istiyorum değiştirebilirmiyim ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun hayatımı sadece okul kurtarıcak :(

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Re: Mesleki açıköğretim lisesinden düz liseye geçiş

Mesaj gönderen melodi » 05 Oca 2013, 01:36

alanını değiştiremezsin düz liseye geçince alansız devam edersin.alanlar kaldırıldı artık.

Robowski

Mesaj gönderen Robowski » 05 Oca 2013, 01:39

peki ingilizce ve sayısal derslerin hepsini görmek zorundamıyız ? Ben açık düz liseye geçmem için ne yapmam lazım müdür yüzünden başka bir bölüm okuyorum ben meslekte istediğim bölümde yer yokmuş başka bölüme yolladı 1. dönemindeyim mesleğin dilekçe yazıp açıköğretim müdürlüğünemi yollayacağım ne yapmam lazım okul çok uzak gidemiyorum :(

canerimo
Doktor

Mesaj gönderen canerimo » 05 Oca 2013, 02:43

Bende geçenki kayıt yenileme döneminde MAÖL DEN AÖL E geçiş yaptım. Çok basit. Bidahaki kayıt yenileme döneminde herhangi bir açık lise işlemleri yapan düz veya anadolu lisesine gidip MAÖL DEN AÖL E geçmek istediğini belirtiyorsun hemen kaydını çekiyolar. Yani eski okulda bi işlem yapmana gerek yok. Sayısallarda 1 ve 2 zorunlu yani 2 dönem. İngilizce 8 dönem zorunlu.
"İnsanlık da Nasip, Kısmet..."

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ- 4 YILLIK (ALAN YOK)
MEZUN- MEZUNİYET TARİHİ: 14/09/2015
DÖNEM: 10 KREDİ: 196
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ- YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (LİSANS-4YILLIK)

Robowski

Mesaj gönderen Robowski » 05 Oca 2013, 02:56

Nasıl yani neden başka liseye gidiyoruz kaydımızı aldırmaya onlar nerden biliyor yani benim gittiğim meslek lisesinden kaydımı aldırmayacakmıyım düz liseye sistem üzerindenmi geçeceğim

canerimo
Doktor

Mesaj gönderen canerimo » 05 Oca 2013, 03:21

evet sistem üzerinden geçirecekler. Kayıt aldırma diye bi durum yok. İnternette geçiş dilekçe örneği var onu doldurup bidahaki kayıt yenileme döneminde direk genel liseye gitceksin dilekçeyi verip kaydını geçirceksin.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ- YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (LİSANS-4YILLIK)

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 05 Oca 2013, 03:36

Ben geçen sene dilekçeyi Ankara'ya gönderip yaptırdım geçişimi.
Kırklareli Üniversitesi <3

omergundem

Mesaj gönderen omergundem » 06 Oca 2013, 12:54

Arkadaşlar lütfen yardım!Ben maöl/muhasebe bölümündeyim.4-5 dersim kaldı zorunlu görmem gereken.stajımıda bitirdim.fakat bu dönem başladığından beri gitmiyorum.Aöl'e geçmek istiyorum.Askerliğimi yapmak için!Fakat aöl de de zorunlu ders varmış diye duydum.Gerçekten var mı?Varsa yılda bi kaç kez girdiğimiz açıköğretim sınavlarındamı var,yoksa yüzyüze eğitim gerektirir mi?Yani aöl e geçiş yapıp rahatlıkla askerliğimi yapabilirmiyim?Bir de sınıfta kalma sınırı var mı?Sıradaki kayıt yenileme döneminde aöl e geçiş yapabilirmiyim?Lütfen aydınlatın.

omergundem

Mesaj gönderen omergundem » 06 Oca 2013, 12:59

Arkadaşlar lütfen yardım!Ben maöl/muhasebe bölümündeyim.4-5 dersim kaldı zorunlu görmem gereken.stajımıda bitirdim.fakat bu dönem başladığından beri gitmiyorum.Aöl'e geçmek istiyorum.Askerliğimi yapmak için!Fakat aöl de de zorunlu ders varmış diye duydum.Gerçekten var mı?Varsa yılda bi kaç kez girdiğimiz açıköğretim sınavlarındamı var,yoksa yüzyüze eğitim gerektirir mi?Yani aöl e geçiş yapıp rahatlıkla askerliğimi yapabilirmiyim?Bir de sınıfta kalma sınırı var mı?Sıradaki kayıt yenileme döneminde aöl e geçiş yapabilirmiyim?Lütfen aydınlatın.

canerimo
Doktor

Mesaj gönderen canerimo » 06 Oca 2013, 21:49

Evet yılda bi kaçkez girdiğimiz dersler arasındalar zorunlu olanlar. Dil ve Anlatım ve İngilizce 1-8 e kadar zorunlu sayısallar 1-2 e kadar zorunlu. Herhangi bir yüzyüze eğitim uygulaması yoktur AÖL DE. Sıradaki kayıt yenileme döneminde AÖL e Geçebilirsiniz.

omergundem

Mesaj gönderen omergundem » 07 Oca 2013, 00:26

canerimo yazdı:Evet yılda bi kaçkez girdiğimiz dersler arasındalar zorunlu olanlar. Dil ve Anlatım ve İngilizce 1-8 e kadar zorunlu sayısallar 1-2 e kadar zorunlu. Herhangi bir yüzyüze eğitim uygulaması yoktur AÖL DE. Sıradaki kayıt yenileme döneminde AÖL e Geçebilirsiniz.
Teşekkür ederim.Yani aöl e geçip rahatlıkla askerlik yapılabilir?

canerimo
Doktor

Mesaj gönderen canerimo » 07 Oca 2013, 00:55

Evet doğru anladınız.

omergundem

Mesaj gönderen omergundem » 07 Oca 2013, 01:04

teşekkür ederim.bir de şu anda silik öğrenci durumundayım.yarım yıl neredeyse bitecek ama ben daha yüzyüze ders alamadım.ikinci yarım yılda almaya başlayabilirmiyim?yani silik öğrenci durumundan kurtulmanın bir yolu var mı 2.yarım yıl için?

Robowski

Mesaj gönderen Robowski » 07 Oca 2013, 21:27

Peki düz liseye geçince Alanımı sosyal bilimler yapamıcakmıyım ? öyleyse sayısallara nasıl çalışmam gerekir dershaneye gitsem yararı olurmu ? 19 yaşındayım. bu seferde sayısallardan geçemem diye korkuyorum ne yapmam lazım nasıl çalışmam lazım arkadaşlar ?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 08 Oca 2013, 00:42

Robowski yazdı:Peki düz liseye geçince Alanımı sosyal bilimler yapamıcakmıyım ? öyleyse sayısallara nasıl çalışmam gerekir dershaneye gitsem yararı olurmu ? 19 yaşındayım. bu seferde sayısallardan geçemem diye korkuyorum ne yapmam lazım nasıl çalışmam lazım arkadaşlar ?
Arkadaşım senin toplam dönemin 10 veya üzeri ise alan değiştirme yapabilmen lazım. Ama dönemi 9 ve altı olanlar artık mecburen alansız okumak zorunda.

Ama sen sözel de okusan lise 1 sayısalı zorunlu. Mecbur göreceksin o dersleri. Yani mat 1-2, geo 1-2, fizik 1-2, kimya 1-2, biyoloji 1-2 dersleri herkez için zorunlu ders

SAyısal dersler için ekol hoca sitesini tavsiye ederim. Ücretsiz ben oradan çalışmıştım bazı sayısalları
Resim

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön