bi sorum var diploma ile ilgili

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
matri32

bi sorum var diploma ile ilgili

Mesaj gönderen matri32 » 10 Mar 2013, 23:21

ocakta yapılan sınavlardan sonra mezun oldum, diploma için başvuru yapmama gerek yok değil mi ? diploma çıkınca bankaya para yatırıp direk alabileceğim yani ? yoksa başka bi şekilde mi olacak bilen varsa açıklarsa sevinirim teşekkürler

noxx
Doktor

Re: bi sorum var diploma ile ilgili

Mesaj gönderen noxx » 11 Mar 2013, 06:47

matri32 yazdı:ocakta yapılan sınavlardan sonra mezun oldum, diploma için başvuru yapmama gerek yok değil mi ? diploma çıkınca bankaya para yatırıp direk alabileceğim yani ? yoksa başka bi şekilde mi olacak bilen varsa açıklarsa sevinirim teşekkürler
mezun yazısını görünce 10tl yatır bekle

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: bi sorum var diploma ile ilgili

Mesaj gönderen kripton » 11 Mar 2013, 19:34

matri32 yazdı:ocakta yapılan sınavlardan sonra mezun oldum, diploma için başvuru yapmama gerek yok değil mi ? diploma çıkınca bankaya para yatırıp direk alabileceğim yani ? yoksa başka bi şekilde mi olacak bilen varsa açıklarsa sevinirim teşekkürler

Evet dediğin gibi oluyor. Fakat bu 2 ay süresince diplomaya ihtiyacın olursa belli bir süre diploma yerine geçen çıkma belgesi istersen Ankara ya dilekçe yazıp bankaya para yatırıp dekontu dilekçe ile gönderiyorsun. Çıkma belgeni sana yolluyorlar.

Diplomanı alacağın zaman tekrar para yatırmadan çıkma belgesini verip diplomayı alıyorsun. Buna ihtiyacın yoksa diploma çıkınca gidip dekont ile alabilirsin
Resim

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön