Üniversite olayı

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Hardcore
Çırak

Üniversite olayı

Mesaj gönderen Hardcore » 14 Eyl 2013, 08:32

Arkadaşlar öncelikle merhaba ben aranızda yeniyim daha doğrusu yeni üye oldum.
17 yaşındayım.

Toplam Dönemi : 5 AOL'de Okuduğu Dönem : 5
Toplam Kredi : 10 Alan Kredi : 0

Sitedeki bilgilerimde bunlar yazıyor.

Sizce ben üniversiteye nasıl girerim? Yani çok çalışsam kaç yılda bitirebilirim liseyi?
Kız arkadaşım son sınıfa geçti seneye istanbulda olacak üniversite için ben burada kalmak istemiyorum.
Bana yardımcı olun lütfen tam olarak ne yapsam bazı şeyleri düzeltirim?
Önceden pek takmıyordum okulu ama artık önemsiyorum lütfen birileri bana yardım etsin.

Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Re: Üniversite olayı

Mesaj gönderen matias26 » 14 Eyl 2013, 18:50

matematiksel olarak önümüzde ki yıl bitirmen imkansız en erken 2015te bitiyor o da sınavlardan yüksek not aldığını farzedersek.
Genel kültür/Mezun!

Adalet!

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 14 Eyl 2013, 22:10

Hardcore yazdı:Arkadaşlar öncelikle merhaba ben aranızda yeniyim daha doğrusu yeni üye oldum.
17 yaşındayım.

Toplam Dönemi : 5 AOL'de Okuduğu Dönem : 5
Toplam Kredi : 10 Alan Kredi : 0

Sitedeki bilgilerimde bunlar yazıyor.

Sizce ben üniversiteye nasıl girerim? Yani çok çalışsam kaç yılda bitirebilirim liseyi?
Kız arkadaşım son sınıfa geçti seneye istanbulda olacak üniversite için ben burada kalmak istemiyorum.
Bana yardımcı olun lütfen tam olarak ne yapsam bazı şeyleri düzeltirim?
Önceden pek takmıyordum okulu ama artık önemsiyorum lütfen birileri bana yardım etsin.
mezun olmazk için gereken kredi = 192 senin 10 kredin var kaba bi hesapla 192-10=182 kredi almanız lazım. her sınavdan 30 kredi aldığınızı düşünürsek 7 dönem sonra mezun olursunuz. bi senede 3 dönem olduğuna göre bu sene değilde seneye üni sınavına girebilirsin tabii seneye 6 sınava girmiş olacaksın ve 7. sınavıda eksınav olarak alıyorum. ki ek sınava girmeye dönemin yeticek o zaman

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 16 Eyl 2013, 00:05

Hocam Eğer önemsiyorsan iki hatta 'gerçekçi olayım' 3 yılda bitirirsin liseyi. e lise bitince üniversiteye hemen almıyor tabi. 1 yılda üniversite sınavı için yardırırsan 4 yıl sonra ünidesin. bu söylediklerim sana biraz zor görünebilir ama yılmadan işin hakkını ver gülen ve sevinen sen olacaksın emin ol. Olayı kesinlikle kafanda bitir. yaşını felan dert etme zira tecil hakkın olucak. Good Luck

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 16 Eyl 2013, 00:49

çok çalışırsan her dönem 30 kredi alırsan 2 sene de biter ama gerçekten çalışman gerek çünkü 5 dönemdir sadece 10 kredi almışsın hiç umursamasan bile bu kadar az almamlıydın. boş durma derim çalışmaya başla şimdiden her dönem 30 almaya bak yoksa dahada fazla uzar bu bitirme işi :wink:

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön