maöl den tecilliyim ve aöl geçmek istiyorum tecil ne olacak

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
bluedragonn

maöl den tecilliyim ve aöl geçmek istiyorum tecil ne olacak

Mesaj gönderen bluedragonn » 22 Eki 2013, 21:06

merhabalar, mesleki açık öğretimde bu sene askerliğimi tecil ettirdim ama mesleki açık öğretimden düz açıköğretime geçmek istiyorum, açık öğretime geçtiğim zaman askerlik şubesine tekrardan tecil belgesi götürmem gerekir mi ? eylül ve ocak ayları arasında tecil belgesi verilebiliyor bildiğim kadarıyla, dönem kayıt yenileme zamnlarında geçiş yapılabiliyormuş yani ocaktan sonraya olacak, bir sorun olur mu, eğer açık öğretimden tecil belgesi götürmezsem sorun olur mu ?, teşekkürler

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Re: maöl den tecilliyim ve aöl geçmek istiyorum tecil ne ol

Mesaj gönderen cemil.ksa » 23 Eki 2013, 01:49

Siz askerliğinizi tecil ettirdiyseniz bir bir sıkıntı oluşturmaz alan değiştirmeniz. Kendiniz askerlik şubesine gidip tecili bozdurmadığınız veya memlekette acil durum olmadığı sürece tecil hakkınızın sonuna kadar askere alınmayacaksınız.

bluedragonn

Mesaj gönderen bluedragonn » 23 Eki 2013, 08:29

Benim kafamı karıştıran önceden sadece maöl de tecil hakkı vardı, daha sonra aöl e de bu hak verildi bu yüzden de kafam karışmıştı. kaç gündür bu konu yüzünden canım sıkılıyordu, yardımlarınız için teşekkür ederim,

mchd.akar

Mesaj gönderen mchd.akar » 23 Eki 2013, 21:17

Örgün eğitimden Açık Liseye nakil oluyor mu? (Yardım)

“Askerlik Tecili” sayfasına dön