Acik liseye gececegim fakat sorumlu derslerim var.

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
muratkaqlan

Acik liseye gececegim fakat sorumlu derslerim var.

Mesaj gönderen muratkaqlan » 25 Oca 2014, 05:34

Iyi gunler ben orgun egitimden acik liseye gecmek istiyorum suan lise ucuncu sinifim ve lise birinci siniftan dil ve anlatim dersimi sorumlu gecmisitim eylulden beri okula gitmiyorum yani teknik olarak sadece 2. sinifi bitirdim ve 2. donemde kayit olmak istiyorum sorumlu olan dil ve anlatim dersim bana kayit zamani sorun cikarir mi?

Ayrica tahmini kac kredi ile baslarim

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Acik liseye gececegim fakat sorumlu derslerim var.

Mesaj gönderen kripton » 27 Oca 2014, 03:59

muratkaqlan yazdı:Iyi gunler ben orgun egitimden acik liseye gecmek istiyorum suan lise ucuncu sinifim ve lise birinci siniftan dil ve anlatim dersimi sorumlu gecmisitim eylulden beri okula gitmiyorum yani teknik olarak sadece 2. sinifi bitirdim ve 2. donemde kayit olmak istiyorum sorumlu olan dil ve anlatim dersim bana kayit zamani sorun cikarir mi?

Ayrica tahmini kac kredi ile baslarim

Tesekkurler
Sorun çıkmaz kayıt olabilirsin. Ama örgün eğitimde kalmış olduğun ortak(zorunlu) dersler açık lisede tekrar karşına çıkar. Sorumlu geçmek ne demek tam bilmiyorum ama sen o dil anlatımdan, mesela 35-40 falan almışsan o yine çıkar karşına. Ama sorun değil. Lise 3 derslerini seçerken onu da beraber seçip sınavına girersin.

2 yıl için sana tahmini 100 ila 120 civarı kredi gelir.
Resim

muratkaqlan

Mesaj gönderen muratkaqlan » 27 Oca 2014, 04:49

Cok tesekkur ederim sorumlu ders dil anlatim zorunlu bir ders ve ben bu dersi vermeden liseden mezun olamam demek yani sormak istedigim bu dersi acik ogretimde verme sansim olup olamadigi idi cok sagolun kayit olabilecgim demekdir ben 18 yasinda oldugum icin senede kac sinava gire bilirim ?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 28 Oca 2014, 03:05

muratkaqlan yazdı:Cok tesekkur ederim sorumlu ders dil anlatim zorunlu bir ders ve ben bu dersi vermeden liseden mezun olamam demek yani sormak istedigim bu dersi acik ogretimde verme sansim olup olamadigi idi cok sagolun kayit olabilecgim demekdir ben 18 yasinda oldugum icin senede kac sinava gire bilirim ?
18 yaşındaysanız yılda 3 kez sınava girme hakkınız var. Yani bu sene hem mayıs hem de ağustos sınavına girebilirsiniz.
Resim

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön