Açık Öğretim Lisesi Ygs

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Açık Öğretim Lisesi Ygs

Mesaj gönderen TheRummer » 30 Mar 2014, 10:05

Açık öğretim lisesi öğrencisiyim,23 yaşındayım.Zamanında cahillik yaptık okumadık şimdi çilesini çekiyoruz.Bu sene ygs gireyim dedim gram çalışmadım,ygs-3 190 puan aldım lys girme lisans yerleştirme sınavına girme hakkıda kazandım.Açık öğretim lsiesinde 150 kredim var ve ben 2 yıllık bölümlein bazılarına girebiliyorum bu puan ile ayrıca açık öğretim fakültesinede kayıt yaptırabiliyorum ama nasıl olacak 2.ve 3.dönem çalışıp 20 şer kredi alıp mezun olmayı düşünüyorum fakat üniversiteye kayıt olabilirmiyim ? Yanacak mı ygs"de aldığım puan.3.dönem sınavı ya kayıtlardan sorna yapılırsagidecek 2 yıl olsa bile hayalim. :| :|

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Açık Öğretim Lisesi Ygs (Ciddi acil konu)

Mesaj gönderen Doçent » 30 Mar 2014, 18:13

kayıt olabilirsin mezun olman şartıyla tabi liseden :D kayıt için çıkış belgesi alırsın halk eğitimden onla kayıt başvuru yaparsın diplomanı beklemeye gerek yok...ama yaşın çok büyük deil seneye daha iyi hazırlanıp daha iyi puanla 4 yıllık kazanabilirsin.

20 krediden fazla almaya bak ek sınava kalmadan mezun olman daha iyi :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 30 Mar 2014, 20:24

TheRummer yazdı:Açık öğretim lisesi öğrencisiyim,23 yaşındayım.Zamanında cahillik yaptık okumadık şimdi çilesini çekiyoruz.Bu sene ygs gireyim dedim gram çalışmadım,ygs-3 190 puan aldım lys girme lisans yerleştirme sınavına girme hakkıda kazandım.Açık öğretim lsiesinde 150 kredim var ve ben 2 yıllık bölümlein bazılarına girebiliyorum bu puan ile ayrıca açık öğretim fakültesinede kayıt yaptırabiliyorum ama nasıl olacak 2.ve 3.dönem çalışıp 20 şer kredi alıp mezun olmayı düşünüyorum fakat üniversiteye kayıt olabilirmiyim ? Yanacak mı ygs"de aldığım puan.3.dönem sınavı ya kayıtlardan sorna yapılırsagidecek 2 yıl olsa bile hayalim. :| :|
eğer ek sınavla bile mezun olma ihtimalin varsa düşünme bile tercih yap. bende ek sınavla mezun olmuştum hiç merak etme aöl yetiştiriyor kayıtları.

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 30 Mar 2014, 20:27

pskolog yazdı:kayıt olabilirsin mezun olman şartıyla tabi liseden :D kayıt için çıkış belgesi alırsın halk eğitimden onla kayıt başvuru yaparsın diplomanı beklemeye gerek yok...ama yaşın çok büyük deil seneye daha iyi hazırlanıp daha iyi puanla 4 yıllık kazanabilirsin.

20 krediden fazla almaya bak ek sınava kalmadan mezun olman daha iyi :wink:

Olurmu yaş oldu 23 çok geciktim ,lys girme hakkım da var ygs 3 190 puan aldım.2 dönem den 20 20 şer kredi alırsam ek sınava girmeme gerek kalmıyor.
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 30 Mar 2014, 20:27

gülbeyaz yazdı:
TheRummer yazdı:Açık öğretim lisesi öğrencisiyim,23 yaşındayım.Zamanında cahillik yaptık okumadık şimdi çilesini çekiyoruz.Bu sene ygs gireyim dedim gram çalışmadım,ygs-3 190 puan aldım lys girme lisans yerleştirme sınavına girme hakkıda kazandım.Açık öğretim lsiesinde 150 kredim var ve ben 2 yıllık bölümlein bazılarına girebiliyorum bu puan ile ayrıca açık öğretim fakültesinede kayıt yaptırabiliyorum ama nasıl olacak 2.ve 3.dönem çalışıp 20 şer kredi alıp mezun olmayı düşünüyorum fakat üniversiteye kayıt olabilirmiyim ? Yanacak mı ygs"de aldığım puan.3.dönem sınavı ya kayıtlardan sorna yapılırsagidecek 2 yıl olsa bile hayalim. :| :|
eğer ek sınavla bile mezun olma ihtimalin varsa düşünme bile tercih yap. bende ek sınavla mezun olmuştum hiç merak etme aöl yetiştiriyor kayıtları.

Ek sınava kalmaz 2 dönemde çalışırsam mezun olurum diye düşünüyorum 20"şer kredi alırsam ikisinden.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Açık Öğretim Lisesi Ygs

Mesaj gönderen Doçent » 30 Mar 2014, 21:59

eyy biz 32 yaşında ölelim o zman :lol: :mrgreen: sen bilirsin ama kredi 192 ile mezun oluyorsun 190 ile deil :D

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 02 Nis 2014, 06:56

Açık öğretim lisesi 3.dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması tarihine baktım,22 Eylül 2014 yazıyordu.Dİyelimki ben 3.dönem mezun oldum,ygs-3 şu anki puanım 190 diploma notuma 40 puan geleceğini varsayar isek 230 puanım oluyor ve 2 yıllık okuyacağımdan bu puana güzel bölümler var yok değil.Önemli olan tercihler geldi ya üniversite kayıtları eylülden önce olursa o zaman naparız biz. :( :( :( :( :(

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 02 Nis 2014, 08:54

kasıma kadar ek süre tanınıyor aöl öğrencilerine ayrıca kayıt aşamasında çıktı belgesi alıp kayıt yaptırabilcez halk eğitimden :) sen kredilerine odaklan mezun olmaya bak gerisi kolay :wink:

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön