Yüz yüze eğitim ve mezuniyet

Kullanıcı avatarı
Picco
Acemi

Yüz yüze eğitim ve mezuniyet

Mesaj gönderen Picco » 19 Haz 2014, 11:28

Arkadaşlar yüz yüze eğitim derslerimin hepsini verdim fakat sistemde Yüz Yüze Eğitimi Tamamladı Mı? : HAYIR yazıyor, zorunlu derslerim var 3.dönem yada ek sınav ile mezun oluyorum ama MAÖL sitesinde şu yazıyor;

Öğrenci yüz yüze eğitimini tamamlamış olsa bile uzaktan eğitim derslerini tamamlamamış ve mezuniyet incelemesindeki bir öğrenci olarak gözükmediği sürece dosya müdürlüğümüze gönderilmez.

diploma notları ösym'ye verilmiş ve orda mezun gözüküyorum yani sıkıntı çıkmaz demi ösym ile ilgili.

emrahk
Onursal Üye

Re: Yüz yüze eğitim ve mezuniyet

Mesaj gönderen emrahk » 19 Haz 2014, 11:35

Yüz yüze eğitimi tamamlama durumunun "evet" olması Temmuz'u bulabiliyor. Zorunlu derslerin kaldığı için de, onları önümüzdeki sınavlarda verip mezun olacaksın haliyle. Şuan ÖSYM dahil hiçbir yerde mezun görünemezsin. Tüm zorunlu dersler bitmeden resmen mezun olmuş sayılmıyorsun.

ÖSYM ile ilgili sıkıntı çıkmaz. Sen tercihlerini yaparsın, yerleşirsin buraya kadar sorun yok. Eğer önümüzdeki sınavlarda mezun olamazsan, işte o zaman sıkıntı doğar ve kazandığın bölüme kaydolamazsın...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Picco
Acemi

Mesaj gönderen Picco » 20 Haz 2014, 14:54

emrahk yazdı:Yüz yüze eğitimi tamamlama durumunun "evet" olması Temmuz'u bulabiliyor. Zorunlu derslerin kaldığı için de, onları önümüzdeki sınavlarda verip mezun olacaksın haliyle. Şuan ÖSYM dahil hiçbir yerde mezun görünemezsin. Tüm zorunlu dersler bitmeden resmen mezun olmuş sayılmıyorsun.

ÖSYM ile ilgili sıkıntı çıkmaz. Sen tercihlerini yaparsın, yerleşirsin buraya kadar sorun yok. Eğer önümüzdeki sınavlarda mezun olamazsan, işte o zaman sıkıntı doğar ve kazandığın bölüme kaydolamazsın...
Anladım, ÖSYM sayfasında böyle yazıyor zorunlu derslerim olduğu halde.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Haz 2014, 15:13

Şaşırdım açıkçası direkt tarih bile verip mezun yazmışlar. Ama zorunlu derslerimi 3. dönemde vereceğim diyorsun. Dolayısıyla mezun olmadığın için ÖSYM sitesinde "mezun" yazması önemini yitiriyor. Ama 2-3 zorunlu ders bir şey değil, en fazla ek sınavda mezun olur bölümüne kaydolursun zaten...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Picco
Acemi

Mesaj gönderen Picco » 20 Haz 2014, 16:47

emrahk yazdı:Şaşırdım açıkçası direkt tarih bile verip mezun yazmışlar. Ama zorunlu derslerimi 3. dönemde vereceğim diyorsun. Dolayısıyla mezun olmadığın için ÖSYM sitesinde "mezun" yazması önemini yitiriyor. Ama 2-3 zorunlu ders bir şey değil, en fazla ek sınavda mezun olur bölümüne kaydolursun zaten...
Bende şaşırdım ama bir bildikleri var herhalde :) . çok teşekkürler yardımın için.

“MAÖL GENEL KONULAR” sayfasına dön