11. Sınıf Anadolu Lisesinden Açık Liseye Geçiş

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Orkun

11. Sınıf Anadolu Lisesinden Açık Liseye Geçiş

Mesaj gönderen Orkun » 02 Nis 2014, 04:20

Merhaba. Ben 9. ve 10. sınıfları Özel Ege lisesinden 88-89 yıl sonu ortalamasıyla geçtim.
Ancak 11. sınıfın 1. döneminden 75 küsür ortalamayla mezun oldum ve 2. dönemde bırakmaya karar verdik.
Temmuzda kayıt yaptırıp açık liseye geçmek istiyoruz ancak bazı sorularımız var.

2 dönem okuyup yaşıtlarımla YGS'ye girebilmem mümkün mü yani kredi yeterli olacak mı 2.5 senelik okula gittiğim zamanla.

Mümkün değilse ne önerirsiniz?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: 11. Sınıf Anadolu Lisesinden Açık Liseye Geçiş

Mesaj gönderen kripton » 14 Tem 2014, 04:39

Orkun yazdı:Merhaba. Ben 9. ve 10. sınıfları Özel Ege lisesinden 88-89 yıl sonu ortalamasıyla geçtim.
Ancak 11. sınıfın 1. döneminden 75 küsür ortalamayla mezun oldum ve 2. dönemde bırakmaya karar verdik.
Temmuzda kayıt yaptırıp açık liseye geçmek istiyoruz ancak bazı sorularımız var.

2 dönem okuyup yaşıtlarımla YGS'ye girebilmem mümkün mü yani kredi yeterli olacak mı 2.5 senelik okula gittiğim zamanla.

Mümkün değilse ne önerirsiniz?
Merhaba, 9. ve 10. sınıfı okumuşsun. Bunlar 4 dönem eder. 11. sınıfın da ilk dönemini bitirmişsin. Yani 5 dönem bitmiş. Kalmış 3 dönem. Anladığım kadarıyla derslerin de iyiymiş yani kaldığın ders yok sanırım.

2015 yılı üniversite sınavına girebilirsin. Merak etme sana okuldan yeterli krediyi verirler. Dönemin de yetiyor. Yalnız seneye yapılacak 3 sınava katılmalısın. 3. sınava ise 17 yaşını doldurmuş olanlar katılabiliyor. Yaş konusunda da sıkıntı yoksa yaşıtlarınla birlikte üniversiteli olursun gibi gözüküyor. Kolay gelsin
Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön