meslek seçimi ne olmalı

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
HACER81

meslek seçimi ne olmalı

Mesaj gönderen HACER81 » 18 Ara 2014, 16:51

merhaba arkadaşlar öğrenmek istediğim bir konu var bilgisi olan kişlerden yardım almak istiyorum
açık öğretim lisesine kayıt yaptıracağım iş alanı olarak hangi bölüm benim için geçerli bir meslek olabilir maddi anlamda yeterlilik sunar bilemiyorum.
Meslek lisesine gitmek mi? Düz liseyi seçmek mi? daha doğru olur.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: meslek seçimi ne olmalı

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 18 Ara 2014, 17:15

her ikisinde de istediğin mesleği seçebilirsin ama meslek lisesi her gün yüzyüze eğitim görmen lazım düz lise bence daha avntajlıdır :wink:

Kullanıcı avatarı
HACER81

Mesaj gönderen HACER81 » 18 Ara 2014, 17:20

teşekkür ederim bir kişi dahi olsa ilgilenmiş :) ileriye yönelik üniversite geçiş yolunun açılması için meslek lisesi daha mantıklı diyen çok kişi var.
Düz okuyupta ne olacaksın daha çok zorlanırsın diyorlar.
Meslek konusunda karar veremediğim için fikirler benim için altın değerinde hangi seçim benim için daha faydalı olur bilemediğimden danışmak istedim

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Ara 2014, 21:31

bence meslek seçmen daha avantajlı yarın kpss girsen tercih daha fazla ygs sınavında sınavsız geçiş hakkı var okuduğun bölümle alakalı :ok: zaten alım yaparken öncelik meslek çıkış olanlarda oluyor

düz lise zaman açısından iyiydi fakat artık eklenen yeni zorunlu derslerle o kadar kolay değil artık :43: yaşın küçükse acelende yoksa meslek oku derim ben :sandalye:

yaşını farketmemişim pardon :37: ama yinede meslek seç :gozkırkma:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön