Ygs başvurusu

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Ygs başvurusu

Mesaj gönderen Ebru93 » 05 Oca 2015, 14:28

Arkadaşlar ben bugün halk eğitim merkezine gittim.ygs başvurusundan önce yapılması gereken aday başvuru formunu sordum siz mi veriyorsunuz diye hayır dediler herhangi bir okuldan alabilirsiniz dediler gittim bir okula görevli ösym bilgilerini sordu güncelledi ekranı bana ösym nin kılavuzunda olan aday başvuru formunu vermedi onun yerine a4 kağıdında ösym ekranında yazılan çıktıyı verdi kılavuzda denilen gibi diploma fotokopisi falan istemedi ösym de verilecek diyordu görevli almadı. sorum:yanlış bir işlem mi yapıldı?Ben güvenemedim yarın ösym koordinatörlüğüne gideceğim sormak için 2.sorumsa aöl öğrencileri eğitim bilgilerindeki zorunlu din kültürü dersi gördüm veya görmedim diye bir bölüm var verilen çıktı da ben din kültürü dersi görmedim dedim çünkü aöl din kültürü dersinden sınava girdim ama zorunlu mu değil mi bilmiyorum benim bildiğim dil anlatım dersi biz de zorunlu bu konuda doğru mu yaptım acaba?

ADALET

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Ygs başvurusu

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 05 Oca 2015, 14:32

din kültürü dersi zorunlu yani gördün o dersi

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 05 Oca 2015, 14:51

O dersi gördük evet ama zorunlu mu değil mi bilmiyorum sonuçta muaf olabiliyorduk zorunlunun açıklamasını yapmamışlar ki bizde din kültürünü mü kastediyor yoksa dil anlatımı mı orası kafa karıştırıyor
ADALET

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 05 Oca 2015, 14:52

evet zorunlu muaf olabılıyorsun o ayrı bişey matematik gibi yani osym nın sayfasından kendımızde cıkartabılırız sanırım o belgeyı :26:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 05 Oca 2015, 14:55

Benim demek istediğim ygs başvurusunda görevli sordu zorunlu din kültürü dersi gördünüz mü görmediniz mi biz din kültürü gördük ama aöl vermekte zorunlu olduğumuz tek ders dil anlatım dersi o yüzden görmedim dedim din kültürü bunu sormalarında ki amaçta sınavda felsefe ve din kültürü sorularını buna göre cevaplayacakmışız kılavuzda öyle diyor
ADALET

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 05 Oca 2015, 15:02

ders zorunlu da
bende anlamadım :43:

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön