Ygs başvuracaklar

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Ygs başvuracaklar

Mesaj gönderen Ebru93 » 06 Oca 2015, 13:33

Arkadaşlar bugün emin oldum işlemlerden benim gibi kafası karışanlar varsa yapılacak işlemleri anlatmak istiyorum 1.aday başvuru formunu halk eğitim merkezi veya herhangi bir kurum vermiyor biz kendimiz kılavuzda ki aday başvuru formunu internet üzerinden çıktısını alıyoruz ve dolduruyoruz daha sonra başvuru yaptığımız yerde o formu onaylatıyoruz bunda ki amaçta sınav zamanında bilgilerde herhangi bir yanlışlık yapılmışsa itiraz etme hakkımız oluyormuş o aday formu başvuruyu yaptıktan sonrada bankaya gidiyoruz ösym ödemelerinin ösys 2ye parayı yatıracağız.(belki işinize yarar)

ADALET

emrahk
Onursal Üye

Re: Ygs başvuracaklar

Mesaj gönderen emrahk » 06 Oca 2015, 13:35

Evet, formun çıktısını siz alıp, dolduruyorsunuz. Aslında HEM'ler bu forumu imzalamalı ama formaliteden bir işlem olduğu için çoğu zaman gerek kalmıyor. Formla birlikte başvuru merkezine gidince zaten çoğu zaman hiç forma bile bakmadan görevli bilgilerinizi sisteme girip işleminizi tamamlıyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 06 Oca 2015, 17:50

Bugün basvurdum :40:

Burda bir lise söyledi halk eğitimdeki ögretmen oraya gittim kendi sistem üzerinden kayıt yaptı hoca çok naziklerdi allaha sükür hallettim sıra ücrete geldi ücreti online ösym sayfasından yatırabiliyormuyuz k.kartı ile bilen varsa söylerse sevinirim :gozkırkma:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kara_Kedi
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Kara_Kedi » 06 Oca 2015, 23:31

emrahk yazdı:Evet, formun çıktısını siz alıp, dolduruyorsunuz. Aslında HEM'ler bu forumu imzalamalı ama formaliteden bir işlem olduğu için çoğu zaman gerek kalmıyor. Formla birlikte başvuru merkezine gidince zaten çoğu zaman hiç forma bile bakmadan görevli bilgilerinizi sisteme girip işleminizi tamamlıyor...
Kendiniz doldurun demişsiniz de yanlış bir şey yaparsak ne olacak?O belgeyi indirdim baktım belgede nasıl doldurulacağını bilmediğim bazı yerler var.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 06 Oca 2015, 23:40

babam bugün ösym ye gitti internetten işlem yapılması yeter dedi halk eğitime gerek yok dediler

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 07 Oca 2015, 01:49

rüfeyde yazdı:Bugün basvurdum :40:

Burda bir lise söyledi halk eğitimdeki ögretmen oraya gittim kendi sistem üzerinden kayıt yaptı hoca çok naziklerdi allaha sükür hallettim sıra ücrete geldi ücreti online ösym sayfasından yatırabiliyormuyuz k.kartı ile bilen varsa söylerse sevinirim :gozkırkma:
Gözün aydın ablam :38:
Sonuna kadar savaşmaya hazırım ve elimden geleni yapıcam !

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 07 Oca 2015, 01:50

htc-directioner yazdı:babam bugün ösym ye gitti internetten işlem yapılması yeter dedi halk eğitime gerek yok dediler
Sana gözün aydın ablacım ikinizin adına çok sevindim basarilarinizin devamını dilerim :12:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 07 Oca 2015, 07:56

Cartenza yazdı:
htc-directioner yazdı:babam bugün ösym ye gitti internetten işlem yapılması yeter dedi halk eğitime gerek yok dediler
Sana gözün aydın ablacım ikinizin adına çok sevindim basarilarinizin devamını dilerim :12:
Sağol kardeşim darısı başına İnşallah :12:

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 07 Oca 2015, 10:56

htc-directioner yazdı:
Cartenza yazdı:
Sağol kardeşim darısı başına İnşallah :12:
Tesekkurler ablacım umarım :utanma:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 07 Oca 2015, 11:24

Kara_Kedi yazdı:
emrahk yazdı:Evet, formun çıktısını siz alıp, dolduruyorsunuz. Aslında HEM'ler bu forumu imzalamalı ama formaliteden bir işlem olduğu için çoğu zaman gerek kalmıyor. Formla birlikte başvuru merkezine gidince zaten çoğu zaman hiç forma bile bakmadan görevli bilgilerinizi sisteme girip işleminizi tamamlıyor...
Kendiniz doldurun demişsiniz de yanlış bir şey yaparsak ne olacak?O belgeyi indirdim baktım belgede nasıl doldurulacağını bilmediğim bazı yerler var.
İsterseniz Halk Eğitime gidip orada da doldurabilirsiniz...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 07 Oca 2015, 13:40

Cartenza yazdı:

sağol canım darısı basına ve ınsallah sınadada bırseyleryapabılırım :40:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 07 Oca 2015, 15:09

rüfeyde yazdı:
Cartenza yazdı:

sağol canım darısı basına ve ınsallah sınadada bırseyleryapabılırım :40:
Tabiki de yaparsın ablam sen bunca zorlukla mücadele ediyorken bir sınav seni yildirabilir mi sen çok daha guclusun :gul:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 07 Oca 2015, 15:23

ÖSYM'nin YGS-LYS dahil tüm sınav ücretlerini aşağıdaki linkten bankaya gitmeden de ödeyebilirsiniz;

https://odeme.osym.gov.tr/

Mustafa Kemal Atatürk

Sienne
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Sienne » 07 Oca 2015, 16:02

Tam olarak hangi form acaba? Birisi linkini atabilir mi?

Ayrıca bu formu sanırım kendimiz dolduruyoruz, formu doldurma işlemi zor mu? Malum yanlış yaparsak kötü olabilir :) Açık öğretimde okuduğuma dair kodlar filan var bağlı olduğum yerin kodu tarzı karmaşık şeyler var sanırım onları nasıl yapabilirim? Bunları hallettikten sonra doğrudan herhangi bir liseye gidip kaydımı orada yaptırıcam dimi?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 07 Oca 2015, 20:39

Sienne yazdı:Tam olarak hangi form acaba? Birisi linkini atabilir mi?

Ayrıca bu formu sanırım kendimiz dolduruyoruz, formu doldurma işlemi zor mu? Malum yanlış yaparsak kötü olabilir :) Açık öğretimde okuduğuma dair kodlar filan var bağlı olduğum yerin kodu tarzı karmaşık şeyler var sanırım onları nasıl yapabilirim? Bunları hallettikten sonra doğrudan herhangi bir liseye gidip kaydımı orada yaptırıcam dimi?
bak canım kaydın olan halk eğitime gidip ben YGS için başvuru yapacam de onlar sana bir kağıt verecekler
sonra o kağıdı ve kimliğini ÖSYM koord. merkezine götür
form vermiyorlar onlar soruyor bilgilerini sen cevaplıyorsun ve resmini çekecekler okadar
en son olarak tc kimlik nosuna bankada YGS ücreti yatıracam de işte sana bilgi verirler

“Sınavlar” sayfasına dön