Hangi bölüm daha iyi ?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Ebu Bekir
Yardımcı Asistan

Hangi bölüm daha iyi ?

Mesaj gönderen Ebu Bekir » 15 Oca 2015, 19:27

Merhaba arkadaşlar sizce Marmara - İlahiyat mı Marmara - Kamu Yönetimi mi ?
Ya da alternatif üniversiteler olabilir Marmara - Ankara gibi...

KGamze
Doçent

Re: Hangi bölüm daha iyi ?

Mesaj gönderen KGamze » 15 Oca 2015, 20:33

Kamu okuyup gene öğretmen olabilirsin. Ama senin ileride ne işi yapmak istediğine bağlı ona göre ilahiyat veya kamu seç çalışma alanlarına bak.

Uludağ Üniversitesi'de İlahiyat için iyi diye biliyorum.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 15 Oca 2015, 22:22

Ebu Bekir yazdı:Merhaba arkadaşlar sizce Marmara - İlahiyat mı Marmara - Kamu Yönetimi mi ?
ben marmara ilahiyat istiyorum
onun içinde elimden geleni yapıyorum
sende yapabilecein derslere göre tercihini yap
benim tarih kötü olduğu için acaba fen çalışıp sadece ygsden kimya öğretmenliği okuyayımmı diye de düşünüyorum

Ebu Bekir
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Ebu Bekir » 16 Oca 2015, 09:09

KGamze yazdı:Kamu okuyup gene öğretmen olabilirsin. Ama senin ileride ne işi yapmak istediğine bağlı ona göre ilahiyat veya kamu seç çalışma alanlarına bak.

Bende kararsız kaldım ama öğretmen olmak istemiyorum o kesin.O yüzden Kamu daha baskın.Birde yabancı dile yatkınım o bana fayda sağlar diye düşünüyorum.

Ebu Bekir
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Ebu Bekir » 16 Oca 2015, 09:10

htc-directioner yazdı:
Ebu Bekir yazdı:Merhaba arkadaşlar sizce Marmara - İlahiyat mı Marmara - Kamu Yönetimi mi ?
benim tarih kötü olduğu için acaba fen çalışıp sadece ygsden kimya öğretmenliği okuyayımmı diye de düşünüyorum
Fen boşuna çalışma sana getirisi olmaz.EA ' dan giren öğrenciye 1 net = 1 puan veriyor.Öğretmenlik hemde kimya öğretmenliği fazalasıyla zor.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 16 Oca 2015, 11:43

Ebu Bekir yazdı:
KGamze yazdı:Kamu okuyup gene öğretmen olabilirsin. Ama senin ileride ne işi yapmak istediğine bağlı ona göre ilahiyat veya kamu seç çalışma alanlarına bak.

Bende kararsız kaldım ama öğretmen olmak istemiyorum o kesin.O yüzden Kamu daha baskın.Birde yabancı dile yatkınım o bana fayda sağlar diye düşünüyorum.
Madem öyle Kamu seç, İlahiyat çalışma alanları daha dar. Benden öneri tabii daha detaylı araştır, tanıdığın bu bölümleri okumuş insanlara danış daha iyi yönlendirilmiş olursun. Kolay gelsin başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 16 Oca 2015, 13:11

Ebu Bekir yazdı:
htc-directioner yazdı:
Fen boşuna çalışma sana getirisi olmaz.EA ' dan giren öğrenciye 1 net = 1 puan veriyor.Öğretmenlik hemde kimya öğretmenliği fazalasıyla zor.
yaa... neyse ilahiyt için çalışayım
inşallah marmarayı kazanırım sende İnşallah kazanırsın kardeşim

Ebu Bekir
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Ebu Bekir » 16 Oca 2015, 15:16

KGamze yazdı:
Ebu Bekir yazdı:

Madem öyle Kamu seç, İlahiyat çalışma alanları daha dar. Benden öneri tabii daha detaylı araştır, tanıdığın bu bölümleri okumuş insanlara danış daha iyi yönlendirilmiş olursun. Kolay gelsin başarılar dilerim.
Evet çalışma alanının darlığından dolayı vazgeçtim.Kamu'da her yöne açıksın.Teşekkür ederim :)

Ebu Bekir
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Ebu Bekir » 16 Oca 2015, 15:21

htc-directioner yazdı:
Ebu Bekir yazdı:Merhaba arkadaşlar sizce Marmara - İlahiyat mı Marmara - Kamu Yönetimi mi
yaa... neyse ilahiyt için çalışayım
inşallah marmarayı kazanırım sende İnşallah kazanırsın kardeşim
Pek tatmin olamadın sanırım puan açısından ama son olarak şunu söyliyeyim fenden yaptığın 4 soru sosyalden yaptığın 1 soruya bedel.Ki bahsetmiş olduğun Tarih ' te en kolayı içlerinde :)

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön