Lise 4'ün 2. dönem açık öretime geçmek istiyorum

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
cuarbit57

Lise 4'ün 2. dönem açık öretime geçmek istiyorum

Mesaj gönderen cuarbit57 » 17 Şub 2015, 18:53

Arkadaşlar lise 4'ün 2.döneminde açık liseye geçmek istiyorum.Ama bu durum hakkında herkes farklı bi şey söylüyor.Acaba mezun olmam seneyemi kalır yoksa dersleri versem geçiyormuyum.1 dönemde kaç kredi toplayabiliyorum.Alan kredisi varmış o ne ?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Berkeley
Acemi

Re: Lise 4'ün 2. dönem açık öretime geçmek istiyorum

Mesaj gönderen Berkeley » 17 Şub 2015, 19:21

cuarbit57 yazdı:Arkadaşlar lise 4'ün 2.döneminde açık liseye geçmek istiyorum.Ama bu durum hakkında herkes farklı bi şey söylüyor.Acaba mezun olmam seneyemi kalır yoksa dersleri versem geçiyormuyum.1 dönemde kaç kredi toplayabiliyorum.Alan kredisi varmış o ne ?

bence örgün eğitimde devam et kardeşim
** Mezun **

Dönem: 13
Kredi: 212
Diploma Notu: 56,08
Mezuniyet Donemi: 2014-1

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 17 Şub 2015, 19:26

cuarbit57 yazdı:Arkadaşlar lise 4'ün 2.döneminde açık liseye geçmek istiyorum.Ama bu durum hakkında herkes farklı bi şey söylüyor.Acaba mezun olmam seneyemi kalır yoksa dersleri versem geçiyormuyum.1 dönemde kaç kredi toplayabiliyorum.Alan kredisi varmış o ne ?
2-13 şubat 2015 arasıydı yeni kayıt işlemleri. Eğer uzatmadılarsa nasıl geçeceksin ki?

1 dönemde 35 kredi alırsın. Ama daha önemlisi mezun olabilmek için zorunlu(ortak) derslerini bitirmelisin. Zaten bu dersleri geçtikçe kredin yükseliyor.

Alanlar kaldırıldı alan yok artık. Herkes alansız okuyor.

Eğer bir kişinin alttan kalan çok dersi yoksa ve lise 4 ün ilk dönemini de bitirdikten sonra açık liseye geçiş yaparsa 1 dönemde mezun olabilir.
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 17 Şub 2015, 20:38

AÖL'ye ikinci dönem yeni kayıtlar 27 Şubat'a kadar uzatılmış...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 19 Şub 2015, 09:01

Neden bu site http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=250 güncel haberleri anında yansıtmıyor iş takvimine anlamış değilim.

Tamam cuarbit57, dediğim gibi eğer alttan aşırı çok kaldığın ders yoksa bir dönemde mezun olabilmen lazım.
Resim

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön