3.Dönem ve Ek sınav ile mezun olacak öğrencilerin üniversite kayıtları

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

3.Dönem ve Ek sınav ile mezun olacak öğrencilerin üniversite kayıtları

Mesaj gönderen foundreform » 01 Tem 2015, 21:19

Arkadaşlar,bir çoğumuz 3.Dönem veya Ek sınav ile mezun olacak.
Tabi Üniversite kazansak bile o zamana kadar,Üniversite kayıtları biter diye endişeliydik.

"ENDİŞE ETMEYE HİÇ GEREK YOK,AÖL FACEBOOK RESMİ SAYFASINDA BU KONU HAKKINDA BELGE PAYLAŞTI"
un1.JPG
un2.jpg
un3.JPG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

cemre2013
Doktor

Re: 3.Dönem ve Ek sınav ile mezun olacak öğrencilerin üniversite kayıtları

Mesaj gönderen cemre2013 » 01 Tem 2015, 22:28

Furkan bu müthiş bir haber çok sevindim bende çok endiseliydim bu konuda sağol tesekkur ederim
Geminin tek kaptanı olur , gerisi mürettebattır. Kalbin de tek sahibi olur , gerisi teferruattır...

Bahar Karacaa

Mesaj gönderen Bahar Karacaa » 27 Tem 2015, 00:24

Merhaba ben 12.sınıfta açık liseye isteğim doğrultusunda geçtim. Sınava pek hazırlanamadım, ailevi ve dış etkenler nedeniyle. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı (İkinci Öğrenim) bölümünü kazandım. Fakat 192 krediyi tamamlayamadım. Şu an kredim 183. 3.dönem için kayıt yenileme yaptırdım. 08-09 Ağustos sınavlarına gireceğim. Diploma mı nasıl alabileceğim? Üniversiteye nasıl kayıt yaptıracağım? Lütfen bu konuda beni aydınlatın. İnternetten mi üniversite kaydı yaptıracağım yoksa okula gidip mi? İkinci öğretim olduğum için kafam çok karışık. 9 kredimi tamamlayınca mı alacağım diplomamı? 18 eylülde açıklanacak 3.dönem sınav sonuçları. Bu zaman diliminde okullar başlamayacak mı? Ben bunları nasıl yetiştireceğim lütfen bana bilgi verin zor durumdayım...

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 27 Tem 2015, 00:37

Bahar Karacaa yazdı:Merhaba ben 12.sınıfta açık liseye isteğim doğrultusunda geçtim. Sınava pek hazırlanamadım, ailevi ve dış etkenler nedeniyle. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı (İkinci Öğrenim) bölümünü kazandım. Fakat 192 krediyi tamamlayamadım. Şu an kredim 183. 3.dönem için kayıt yenileme yaptırdım. 08-09 Ağustos sınavlarına gireceğim. Diploma mı nasıl alabileceğim? Üniversiteye nasıl kayıt yaptıracağım? Lütfen bu konuda beni aydınlatın. İnternetten mi üniversite kaydı yaptıracağım yoksa okula gidip mi? İkinci öğretim olduğum için kafam çok karışık. 9 kredimi tamamlayınca mı alacağım diplomamı? 18 eylülde açıklanacak 3.dönem sınav sonuçları. Bu zaman diliminde okullar başlamayacak mı? Ben bunları nasıl yetiştireceğim lütfen bana bilgi verin zor durumdayım...
Bende aynı durumdayım,bu durumda olan arkadaşlar çok sayıda var.Ösym sonuç sayfasında üniversite kayıt tarihleri yazıyor,siz o tarihlerde gidip kayıt yaptıracaksınız.Eğer elektronik kayıt yapabilirsiniz yazıyorsa elektronik kayıt yaptırın çıktısını alıp üniversiteye kayıt olmak için gidin.3.dönem sınav sonuçları açıklanınca mezun olacağınızı ve mezun olunca çıkma belgesi veya mezuniyet yazısı verileceğini söyleyin durumunuzu anlatın.Bir çözüm bulacaklarını zannediyorum.Çünkü 6 ekim e kadar kayıt hakkı verildi.Elimizde bir belge olmadan da nasıl kayıt olacağız diye bende düşünüyorum. :|

libbymockha

Mesaj gönderen libbymockha » 27 Tem 2015, 02:38

Ben de aynı durumdayım 11 kredim kaldı ve 8-9 agustostaki sınava gireceğim . Yök karar çıkardı bizim durumumuzda olan öğrenciler 6 ekime kadar kayıt yaptırabiliyor ama sanırım elektronik kayıt yapılamıyor . Yine de kazandığınız okulu arayıp durumunuzu anlatmakta fayda var ben öyle yaptım

Ugurcan55

Mesaj gönderen Ugurcan55 » 27 Tem 2015, 13:54

Arkadaşın dediği gibi kendi okulunuzu arayın bi sorun şurda konuşulandan farklı Şeyler duyacaksınız ,öncelikle 6 ekimi bi kenara atın 6 Ekim diploma teslim tarihi için verilen ek suredir , Kayıtlar 7 Ağustos son bunu karıştırmayın , sistemde mezun yazan arkadaşlar Çıkma belgesi Alıp yazmayan arkadaşlarsa dilekçe ile gidip kayıt olsunlar 7 Ağustos'a kadar.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 27 Tem 2015, 15:02

Ugurcan55 yazdı:Arkadaşın dediği gibi kendi okulunuzu arayın bi sorun şurda konuşulandan farklı Şeyler duyacaksınız ,öncelikle 6 ekimi bi kenara atın 6 Ekim diploma teslim tarihi için verilen ek suredir , Kayıtlar 7 Ağustos son bunu karıştırmayın , sistemde mezun yazan arkadaşlar Çıkma belgesi Alıp yazmayan arkadaşlarsa dilekçe ile gidip kayıt olsunlar 7 Ağustos'a kadar.
Mezun olamayıp çıkma belgesi alamayan öğrencilerin alacağı dilekçenin bir adı var mı? Bildiğiniz gibi halk eğitim merkezindeki bir çok görevlinin böyle konulardan haberi yok.
Bahsedilen dilekçeyi alırsanız bir örneğini buraya koyun lütfen.

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön