diploma notuyle ilgili. önemli

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
brndygl
Çırak

diploma notuyle ilgili. önemli

Mesaj gönderen brndygl » 15 Eyl 2015, 13:22

Merhaba. Ben aölye liseyi orgun egitimde 4 yil okuduktan bitirdikten sonra baska sehirde oldugum icin giremedigim 1 tane sorumluluk dersi yüzünden geçtim. Diploma notum 61.24tü gectigimde. Simdi bi cok derse girdim kredimi yukseltmek icin zaten yuksekti ama ing ortak dersleri vermek icin girerken fazla ders sectim belki okul puani yukselir diye. 6 7 Tane dersi gectim 75 80 falan notlar. Ama diploma notuna bakiyorum hala ayni.e okulden guncelle diyorum ayni.Acaba sonradan mi degisir ? Yoksa bu derslerin bi faydası olmuyor mu bosuna mi girdim ?

kvncplt
Yardımcı Asistan

Re: diploma notuyle ilgili. önemli

Mesaj gönderen kvncplt » 15 Eyl 2015, 15:59

Boşuna ekstaradan ders almışsın diploma notu 31 mayıs sınavları sonunu baz alınarak veriliyo ÖSYM ye zaten yabancı dille çok yükselmiyor diploma notu matematik gibi kredisi yüksek derslerden 4-5 alırsan fark edicek derecede yükselir

brndygl
Çırak

Mesaj gönderen brndygl » 15 Eyl 2015, 16:13

kvncplt yazdı:Boşuna ekstaradan ders almışsın diploma notu 31 mayıs sınavları sonunu baz alınarak veriliyo ÖSYM ye zaten yabancı dille çok yükselmiyor diploma notu matematik gibi kredisi yüksek derslerden 4-5 alırsan fark edicek derecede yükselir
Yok ingilizceden muaf olmak icin girdim yani kredisi gelmiyor ekstra cografya 7 8 dil ve anlatim derslerine girdim kredisi yuksek olan dersler yani. Onlardan 75 80 85 galan notlarim. Etkiler diye tahmin ettim açıkçası

kvncplt
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kvncplt » 16 Eyl 2015, 01:13

brndygl yazdı:
kvncplt yazdı:Boşuna ekstaradan ders almışsın diploma notu 31 mayıs sınavları sonunu baz alınarak veriliyo ÖSYM ye zaten yabancı dille çok yükselmiyor diploma notu matematik gibi kredisi yüksek derslerden 4-5 alırsan fark edicek derecede yükselir
Yok ingilizceden muaf olmak icin girdim yani kredisi gelmiyor ekstra cografya 7 8 dil ve anlatim derslerine girdim kredisi yuksek olan dersler yani. Onlardan 75 80 85 galan notlarim. Etkiler diye tahmin ettim açıkçası
Etkisi var tabi ama en fazla etki etse 1-2 puan yani senin her dersin 4-5 olması lazım 70 üzeri olabilmesi için ama dediğim gibi zaten 2.dönem sınavları sonunda oluşan diploma notun ÖSYM ye gönderiliyo yani şu an diploma notunun yükselmesi anca seneye işe yarar

brndygl
Çırak

Mesaj gönderen brndygl » 16 Eyl 2015, 04:13

kvncplt yazdı:
brndygl yazdı:
Etkisi var tabi ama en fazla etki etse 1-2 puan yani senin her dersin 4-5 olması lazım 70 üzeri olabilmesi için ama dediğim gibi zaten 2.dönem sınavları sonunda oluşan diploma notun ÖSYM ye gönderiliyo yani şu an diploma notunun yükselmesi anca seneye işe yarar
Yaklasik 6 7 derse girdim 70den yukari hepsi. Ben zaten 1 puan bile olsa etkilesin istiyorum da önümüzdeki sene alakasini anlamadim. Ek sinavda bitti benim.aciklaninca mezunum. Etkisi olmayacak mi yani o kadar sınavın

kvncplt
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen kvncplt » 16 Eyl 2015, 15:44

Eğer seneye ygs ye girceksen etkisi olur

Kullanıcı avatarı
ertan_4530

Mesaj gönderen ertan_4530 » 21 Eyl 2015, 20:48

Arkadaşlar bugün itibariyle mezun oldum aol ..
diploma notum 58.18 olarak belirlenmiş, çok mu düşük ,olumlu olumsuz düşüncelerinizi aktarır mısınız ?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 21 Eyl 2015, 20:51

Fena değil.. :25:

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön