mezun ygs başvuru işlemleri

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
pakku

mezun ygs başvuru işlemleri

Mesaj gönderen pakku » 05 Oca 2016, 12:35

merhaba arkadaşlar, ben mezun oldum ygs girmek istiyorum başvuru kayıt işlemleri nerden, nasıl oluyor hiç bir bilgim yok. yardımcı olabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: mezun ygs başvuru işlemleri

Mesaj gönderen Dersatatürk » 05 Oca 2016, 15:01

Halk Eğitim Merkezine (HEM) git YGS'ye kayıt yaptıracağını söyle bir belge alacaksın ardından bulunduğun yerde ki bir liseye gidip durumunu belirt ve kaydını yaptır ardından ücretini ziraat ve ya vakıf bankasına yatırabilirsin ne kadar yatıracağını ve ne zaman yatıracağını sorarsın lisede .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

pakku

Mesaj gönderen pakku » 05 Oca 2016, 15:58

teşekkürler

Ranaselin

Mesaj gönderen Ranaselin » 05 Oca 2016, 16:53

Bende aynı şekilde mezun öğrenciyim de acaba internetten kendimiz başvuru yapamaz mıyız ?

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 05 Oca 2016, 19:07

Ranaselin yazdı:Bende aynı şekilde mezun öğrenciyim de acaba internetten kendimiz başvuru yapamaz mıyız ?
İkinci kez girecek olursan yapabiliyorsun diye biliyorum ama ilk etapta ÖSYM için fotoğraf çekileceği için ve açık liseli olduğun için liseye gitmeni tavsiye ederim hatta tavsiye değil bunun ismi zorunluluk ...

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

pakku

Mesaj gönderen pakku » 06 Oca 2016, 20:23

ösym'nin sitesinden formu çıktıdan aldım, halk eğitime gitmeden direk okula gitsem olur değil mi? birde fotoğrafı lisede çekerler mi yoksa ilçe eğitimemi gönderirler

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 06 Oca 2016, 21:42

Internette başvuru yapmaya kalktım ama şifre istedi.şifreyi lisede kayıt esnasındamı veriyorlar ?
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 06 Oca 2016, 23:29

nivli_83 yazdı:Internette başvuru yapmaya kalktım ama şifre istedi.şifreyi lisede kayıt esnasındamı veriyorlar ?

Sizin ÖSYM şifreniz yok mu ? Tabi ki de şifreyi lisede kayıt yaptıklarında bir çıktı verecekler o çıktıda şifreniz yazıyor .

pakku yazdı:ösym'nin sitesinden formu çıktıdan aldım, halk eğitime gitmeden direk okula gitsem olur değil mi? birde fotoğrafı lisede çekerler mi yoksa ilçe eğitimemi gönderirler

Bence gidin derim , gitmeden yaparsanız bir sıkıntı falan çıkar belki çıkmaz orasını bilmiyorum da ben gidip belge almıştım . Tabi fotoğrafı orada webcam ile çekiyorlar pro bir fotoğrafçı gelip çekecek sanmayın . :)

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

pakku

Mesaj gönderen pakku » 07 Oca 2016, 12:47

arkadaşlar ösym'nin sitesinden baktım bana yakın olan bir liseye gittim. form doldurmadım 1-2 soru sordu, fotoğrafımı çekti, şifreyi verdi çıktım. fotoğraf ve şifre parası ödemedim normal mi? birde telefon numaramı falan almadı, başvuru kağıdında +90000000000 yazıyor mesaj falan atıyor mu ösym, bi sıkıntı olur mu?

pakku

Mesaj gönderen pakku » 07 Oca 2016, 13:24

üstteki mesaja ek olarak diplomanın aslına bakıyorlar ve 1 adet kopyasını alıyorlar onu unutmuşum.

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 07 Oca 2016, 15:23

pakku yazdı:arkadaşlar ösym'nin sitesinden baktım bana yakın olan bir liseye gittim. form doldurmadım 1-2 soru sordu, fotoğrafımı çekti, şifreyi verdi çıktım. fotoğraf ve şifre parası ödemedim normal mi? birde telefon numaramı falan almadı, başvuru kağıdında +90000000000 yazıyor mesaj falan atıyor mu ösym, bi sıkıntı olur mu?

Telefonunu almaması bir şeyi değiştirmez sen ÖSYM den kendinde ekleyip değiştirebilirsin onu . Para almaması ilginç benden almışlardı daha önce okuduğum lise tanıdık kazığı herhalde . :)

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
ERASMUSS

Mesaj gönderen ERASMUSS » 07 Oca 2016, 20:28

selam ben maöl ni bitirdim bu senede YGS YE gircem
HEM YGS YE HEMDE 2 YILLIK GEÇİŞ SINAVSIZ GEÇİŞ için para yatırcamda 55 lira diyo internette
ygs 55 tl
sınavsız geçiş 15 tl
ben her ikisinede para yatırcam ayrı ayrı mı
yoksa 55 lira versem ikisi için olurmu??

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 07 Oca 2016, 21:02

ERASMUSS yazdı:selam ben maöl ni bitirdim bu senede YGS YE gircem
HEM YGS YE HEMDE 2 YILLIK GEÇİŞ SINAVSIZ GEÇİŞ için para yatırcamda 55 lira diyo internette
ygs 55 tl
sınavsız geçiş 15 tl
ben her ikisinede para yatırcam ayrı ayrı mı
yoksa 55 lira versem ikisi için olurmu??
Diğer konuda'da cevapladım ayrı ayrı yatıracaksınız .

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön