Ygs'ye başvurduktan sonra açığa geçtim

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Buracca

Ygs'ye başvurduktan sonra açığa geçtim

Mesaj gönderen Buracca » 26 Oca 2016, 23:33

Merhab arkadaşlar. İki hafta önce ygs başvurumu yaptım, okuduğum lisede. Geçen hafta ise açık liseye geçiş yaptım. Ancak ygs başvurumda eğitim kısmında x lisesinde okuyor olarak görünüyor. Bunu sistem otomatik olarak değiltirir mi? Değiştirmezse benim nereye başvurmam gerekiyor?

meow1
Acemi

Re: Ygs'ye başvurduktan sonra açığa geçtim

Mesaj gönderen meow1 » 27 Oca 2016, 00:34

kayıt olduğun büroya git durumu anlat sorun cıkabilir

Buracca

Mesaj gönderen Buracca » 27 Oca 2016, 11:55

Kayıt olurken sordum zaten, bir şey bilmiyor oradakiler. Daha önce kaydolan bir arkadaş da demişti. En iyisi ilçe milli eğitime gitmek.

Arthenas

Mesaj gönderen Arthenas » 09 Şub 2016, 07:44

Ben de seninle aynı durumdayım su anda.Öğrendin mi acaba bir sorun teşkil ediyormuymuş? Kayıt yaptırırken de sordum ama onlarda hiçbirşey bilmiyorlar :03:

Buracca

Mesaj gönderen Buracca » 10 Şub 2016, 12:23

Arthenas yazdı:Ben de seninle aynı durumdayım su anda.Öğrendin mi acaba bir sorun teşkil ediyormuymuş? Kayıt yaptırırken de sordum ama onlarda hiçbirşey bilmiyorlar :03:
Ais'in sitesine giriş yaptıktan sonra eğitim bilgilerim dedim, oradan güncelleyince anadolu lisesinden aöl'e geçti. Ama başvuru kağıdı kısmında hala anadolu lisesi yazmakta. daha önce aynı durumda olan bir arkadaş sistem otomatik değiştiriyor ben bir şey yapmadım dese de ben bugün ilçe milli eğitime gidip durumu anlatmak istiyorum, büyük ihtimalle sorun çıkmaz ama kafam rahatlasın önlem almakta fayda var. Sen ais'ten eğitim bilgini güncelle demediysen bir bak istersen.

Buracca

Mesaj gönderen Buracca » 10 Şub 2016, 15:11

bu sabah ilçe milli eğitime ve açıköğretim bürosuna gittim. bana "genel amaçlı dilekçe" doldurttular. internette örneği vardır, çıkarabilirsin. bu dilekçe ösym'ye gönderiliyor ve sınavla ilgili değişiklikleri yapıyorsun. ben açıköğretime geçtiğimi ve eğitim durumumu değiştirmek istediğimi yazdım. evrak referans numarasını aisten alıyorsun. mutlaka imzanı at. onun dışında bana açıköğretim bürosu bir adet başvuru formu doldurttu ama garip bir şekilde 2015 başvurusuydu. üç dört defa sorun çıkmasın dememe rağmen sorun olmaz dediler ben de mecburen doldurdum, onlar mührü bastılar. ama ben ne olur ne olmaz aisteki başvuru ve eğitim bilgileri sayfasının da çıktısıyla beraber dört dosyayı birazdan ankaraya ösym merkezine postalayacağım inşallah. gelişme olursa inşallah buradan bildiririm, sen de bir dilekçe doldurmaya başla bence.

Buracca

Mesaj gönderen Buracca » 10 Şub 2016, 16:36

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için son durumu bildiriyorum. Bugün son olarak sınava başvurduğum okula gittim, başvuru formunda öyle yazar çünkü bizim okulda başvurdun, sen aisten güncellediysen sorun yok dedi. Benim hatam sınav giriş belgesini aisteki başvuru belgesi sanmamdı fakat sınavdan önce yayınlanacak belgelerin çıktısıyla girilmesi gerekiyormuş. Kısaca bizim yapmamız gereken aisteki eğitim durumunu e-okula göre güncelle demek, orada açıköğretim yazması yeterliymiş. Fakat ben elimdeki dilekçeyi de ösym'ye gönderdim. Siz de ister gönderin, ister göndermeyin. Ama sanırım benim zaten eğitim durumum açıköğretim olarak göründüğü için bu dilekçem bir işe yaramayacak. Ama siz mutlaka aisteki eğitim durumunu güncelleyin. İnşallah yardımcı olmuşumdur, iyi çalışmalar hepinize

Buracca

Mesaj gönderen Buracca » 15 Şub 2016, 17:13

Kardeşim sonuçlandı çok şükür. Dilekçe yazıp durumu anlatman yeterli. Bir hafta olmadan değişti bilgiler. Selametle. Dilekçedeki evrak numarasını aisten alıyorsun, dilekçe internette mevcut.

Arthenas

Mesaj gönderen Arthenas » 22 Şub 2016, 14:45

Teşekkür ederim ben de bulunduğum ildeki halk eğitim merkezine gittim onlar bir sorun olmayacagını söylemişlerdi fakat yinede içim huzursuz ben de bilgileri güncellemeyi düşündüm.Şimdi gönül rahatlığıyla değiştirebilirim o zaman :)

Arthenas

Mesaj gönderen Arthenas » 22 Şub 2016, 14:51

Değiştirmeyi denedim fakat daha önceden güncellediğim için değiştiremedim.Ben de 147 milli eğitim bakanlığını aradım durumu anlattım hiçbir sorun olmayacağını söylediler yine valla ne yapacağımı şaşırdım yine içim rahat etmedi en iyisi bulunduğum ildeki milli eğitime bir daha gitmek.

Buracca

Mesaj gönderen Buracca » 25 Şub 2016, 18:59

kardeşim senin halini en iyi ben anlarım. bence de büyük ihtimalle bir sorun çıkmaz ama benim yaşadım rahatlığı sen de yaşamak istiyorsan internetten bir adet genel amaçlı dilekçe çıkar, durumu anlat, aisten aldığın evrak numarasını falan doldur her yeri. sonra ptt ile ösym'ye gönder. birkaç güne "başvuru kayıt görüntüle" sayfasındaki eğitim durumun açık lise öğrencisi olarak güncelleniyor. takıldığın bir yer olursa sorabilirsin.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 26 Şub 2016, 21:36

Arkadaşlar aslında lise öğrencisi iken bütün eğitim bilgileriniz,e-okul sistemine yükleniyor.
Ösym,mebsis, ve benzeri kurumlarda sizin bilgilerinizi zaten e-okul sisteminden alıyor.
Diyeceğim şu ki otomatik olarak eğitim bilgilerinizin güncellenmesi lazım,güncellenmese bile ösym sayfanızdaki "eğitim bilgilerimi e-okuldan güncelle" yazısına tıkladığınız zaman güncellenmesi lazım.
Ama maalesef yanlışlıklar,aksilikler olabiliyor.Bu durumda öğrenci belgesi alıp ösym başvurusu yapan kurumlara gidip düzeltme talebinde bulunmanız.
Eğer onlarında elinden bir şey gelmezse,Buracca arkadaşımızın dediği gibi dilekçe yazıp ösym sayfanızdan evrak referans numarası alıp posta ile ösym'ye göndermelisiniz.

Üniversite öğrencisi olunca da bütün eğitim bilgileriniz Yöksis sistemine yükleniyor,üniversite öğrenim bilgileriniz,e-Devlet üniversite mezuniyet sorgulama ve yine e-Devlet öğrenci belgesi sorgulama gibi bütün işlemler Yöksis sisteminden alınan bilgilerle oluşturuluyor.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 26 Şub 2016, 21:45

Buracca yazdı:
Arthenas yazdı:Ben de seninle aynı durumdayım su anda.Öğrendin mi acaba bir sorun teşkil ediyormuymuş? Kayıt yaptırırken de sordum ama onlarda hiçbirşey bilmiyorlar :03:
Ais'in sitesine giriş yaptıktan sonra eğitim bilgilerim dedim, oradan güncelleyince anadolu lisesinden aöl'e geçti. Ama başvuru kağıdı kısmında hala anadolu lisesi yazmakta. daha önce aynı durumda olan bir arkadaş sistem otomatik değiştiriyor ben bir şey yapmadım dese de ben bugün ilçe milli eğitime gidip durumu anlatmak istiyorum, büyük ihtimalle sorun çıkmaz ama kafam rahatlasın önlem almakta fayda var. Sen ais'ten eğitim bilgini güncelle demediysen bir bak istersen.
Başvuru kayıt görüntüle sayfanızda,başvurunuzu hangi okulda hangi diploma notuyla yaptıysanız o yazar.Sonradan okulunuz değişince veya diploma notunuz artınca değişmez.
O okul ve diploma notu bilgilerinin güncel halini eğitim bilgilerim sayfasında görebilirsiniz.Mesela ben başvuru kayıt görüntüle sayfasında diploma notum şimdikine göre daha düşük ve halen okuyor yazıyor.Çünkü ösym'ye kayıt olurken okuyordum ve diploma notum düşüktü.Yani şöyle anlatayım ki yani başvuruda bulunurken o anki bilgileriniz yazar ve sonra değişmez.Güncel olan eğitim bilgilerim sayfası size güncel durumunuzu gösterir.Yani o başvuru kayıt görüntüle kısmına fazla takılmayın,bir yanlışlık yok.Benim başvuru kayıt sayfasında okuyor yazmasına rağmen eğitim bilgilerim sayfasında mezun yazıyor ve mezun olduğum tarih yazıyor.
Yani kısacası sizin için önemli olan "eğitim bilgilerim" sayfası...
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Buracca

Mesaj gönderen Buracca » 01 Mar 2016, 21:58

foundreform yazdı:
Buracca yazdı:
Başvuru kayıt görüntüle sayfanızda,başvurunuzu hangi okulda hangi diploma notuyla yaptıysanız o yazar.Sonradan okulunuz değişince veya diploma notunuz artınca değişmez.
O okul ve diploma notu bilgilerinin güncel halini eğitim bilgilerim sayfasında görebilirsiniz.Mesela ben başvuru kayıt görüntüle sayfasında diploma notum şimdikine göre daha düşük ve halen okuyor yazıyor.Çünkü ösym'ye kayıt olurken okuyordum ve diploma notum düşüktü.Yani şöyle anlatayım ki yani başvuruda bulunurken o anki bilgileriniz yazar ve sonra değişmez.Güncel olan eğitim bilgilerim sayfası size güncel durumunuzu gösterir.Yani o başvuru kayıt görüntüle kısmına fazla takılmayın,bir yanlışlık yok.Benim başvuru kayıt sayfasında okuyor yazmasına rağmen eğitim bilgilerim sayfasında mezun yazıyor ve mezun olduğum tarih yazıyor.
Yani kısacası sizin için önemli olan "eğitim bilgilerim" sayfası...
Hocam merhaba, çok güzel özetlemişsimiz. Okul müdür yardımcısı da aynı şeyleri söyledi. O başvurduğun tarih falan dedi, eğitim bilgim aöl yazsa da ben içim rahat etmediği için dilekçe yazarak değiştirdim. En azından kafam rahat :)

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön