Askerlik Tecili Hakkında Sorular

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
MertAts
Çırak

Askerlik Tecili Hakkında Sorular

Mesaj gönderen MertAts » 24 Ara 2016, 14:52

Ben 1997 doğumluyum ve bu sene bana askerlik kağıdı geldi.21 Eylül 2016'da Açık Lise'ye kayıt oldum,benim tecil konusunda bir kaç sorum olacaktı.
1-Hiç sınava girmedim ve öğrencilik durumum aktif görünüyor acaba tecil hakkım var mıdır?
2-Ocak 7-8'de yapılacak ilk sınava katılacağım belli değil,eğer katılmasam ve diğer sınavlara eksiksiz katılsam ileride yapacağım tecillerde bir kötü etkisi olur mu?

Kullanıcı avatarı
reılo203q
Çırak

Re: Askerlik Tecili Hakkında Sorular

Mesaj gönderen reılo203q » 24 Ara 2016, 18:13

1-Hiç sınava girmedim ve öğrencilik durumum aktif görünüyor acaba tecil hakkım var mıdır?

+ Hiç sınava girmedin tamam. açık liseye kayıtlı olduğun için tecil hakkını kullanabilirsin askerlik şubesine gidip.

2-Ocak 7-8'de yapılacak ilk sınava katılacağım belli değil,eğer katılmasam ve diğer sınavlara eksiksiz katılsam ileride yapacağım tecillerde bir kötü etkisi olur mu?

+ ben de 19 yaşımdayken açık liseye yazılmıştım gittim tecil ettirdim bi sıkıntı olacağını sanmıyorum. ocaktaki sınava girebilirsin

Kullanıcı avatarı
MertAts
Çırak

Mesaj gönderen MertAts » 24 Ara 2016, 20:16

2.soruda demek istediğim şu idi.Ocak ayındaki sınava girememe şansım var Ankara'ya Annem'e bakmaya gidebilirim çünkü kendisi kaza geçirdi ve babam da iş için çok kısıtlı bir süre izin alabildi.Ben Ocak ayındaki sınava girmesem ama bundan sonraki 2 sınava da eksiksiz girsem ileride tecil konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Kullanıcı avatarı
MertAts
Çırak

Mesaj gönderen MertAts » 25 Ara 2016, 03:11

Dostlar 2.sorum hakkında bir bilgisi olan var mı?Ben birde 2. ve 3. tecil haklarımı soracaktım,acaba 1. tecil den sonra kaç kez daha tecil hakkına sahibim.

Emre242425

Mesaj gönderen Emre242425 » 26 Ara 2016, 03:03

Kardeşim askerlik tecilinde şube sınavlara girip girmediğini incelemiyor ki , nerden bu sacma şeyleri duyuyorsunuz. Askerliği tecil ettireceğin dönemin aktif olması şartı var. Dönemin aktifse hiç bir sıkıntı yok tecilin olur.

dimitri53

Mesaj gönderen dimitri53 » 28 Ara 2016, 16:54

arkadaşlar ben şimdi size bütün detayını açıklıcam A' dan Z' sine kadar dikkatli okuyun şimdi 12 dönem vesayresi pek bi şey ifade etmiyor değil sadece öğrenci indirimi vs paso gibi şeylerden yararlanamıyorsunuz ama tecil ettirebiliyorsunuz o konuda sıkıntı etmeyin eğer 1.ci dönemde kaydınız varsa 2.ci dönem yoksa bundada bir sakınca görülmüyor askerlik şubesinde şunuda belirtiyim eğer diğer senelerde 1 tane pasif döneminiz varsa ondada pek bi sıkıntı yok 1 seferliğe mahsus onuda görmezden geliyorlar ama 1.ci dönemi olmucak pasif 2.ci dönem pasif olunca o koşullarda insiyatiflik yapıyorlar bunun 12 13 dönemi yok 29 yaşına kadar okuma hakkı hatta 40 lı yaşlara kadar okuma hakkı var ( üniversite okuyanlar onuda belirtiyim ) lisede 29 a kadar hiç bir sakınca yok bu dediklerime göre ama 2.ci bir pasif oldugunuz durumda gözünüzün yaşına bakmazlar bütün detaylarıyla anlattım sorusu olan yazar anlamadıgı bi yeri

Sercinyo
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Sercinyo » 28 Ara 2016, 17:16

sıkıntı olmaz git ankaraya

word87
Çırak

Mesaj gönderen word87 » 28 Ara 2016, 21:53

dimitri53 yazdı:arkadaşlar ben şimdi size bütün detayını açıklıcam A' dan Z' sine kadar dikkatli okuyun şimdi 12 dönem vesayresi pek bi şey ifade etmiyor değil sadece öğrenci indirimi vs paso gibi şeylerden yararlanamıyorsunuz ama tecil ettirebiliyorsunuz o konuda sıkıntı etmeyin eğer 1.ci dönemde kaydınız varsa 2.ci dönem yoksa bundada bir sakınca görülmüyor askerlik şubesinde şunuda belirtiyim eğer diğer senelerde 1 tane pasif döneminiz varsa ondada pek bi sıkıntı yok 1 seferliğe mahsus onuda görmezden geliyorlar ama 1.ci dönemi olmucak pasif 2.ci dönem pasif olunca o koşullarda insiyatiflik yapıyorlar bunun 12 13 dönemi yok 29 yaşına kadar okuma hakkı hatta 40 lı yaşlara kadar okuma hakkı var ( üniversite okuyanlar onuda belirtiyim ) lisede 29 a kadar hiç bir sakınca yok bu dediklerime göre ama 2.ci bir pasif oldugunuz durumda gözünüzün yaşına bakmazlar bütün detaylarıyla anlattım sorusu olan yazar anlamadıgı bi yeri

Aöl'den mezun olunca 3 yıl tecil ettirebiliyor muyum diğer liselerde ki gibi?

“Askerlik Tecili” sayfasına dön