Diploma puanı

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Yago
Çırak

Diploma puanı

Mesaj gönderen Yago » 25 Şub 2017, 22:55

Selamın aleyküm arkadaşlar aöle geçtim alansız okuyorum diploma puanına etkisine ne olur bunun bilgilendirirmisiniz ?

djivangasparyan
Acemi

Re: Diploma puanı

Mesaj gönderen djivangasparyan » 26 Şub 2017, 15:35

Eğer örgün eğitimi bırakıp geldiyseniz diploma puanınız artar. Çünkü Açık Lise'de sınavlar çok kolay. Haliyle ders çalışırsanız sınavlardan da kolayca yüksek not alacağınız için diploma notunuz da örgün eğitimde kalmış olsanız alacağınız diploma notundan daha fazla olacaktır. Onun haricinde herhangi bir etki yok diploma puanına.

Yago
Çırak

Mesaj gönderen Yago » 26 Şub 2017, 16:14

Cevabınız için teşekkürler biraz daha ayrıntıya Giriyim 6.dönemdeyim 191 kredim var HEM'deki abla bizim için yerimize ders seçimini yapmıştı daha rahat çalışıyım diye ygs''ye sadece ortak derslere çalış yeter dedi ama bunların arasında fen matematik gibi dersler yok ekonomi işletme vb derslerden Yüksek almam diploma notumu(aop) yükseltirmi yoksa ortak derslere çalışmam yeter mi?teşekkürler

djivangasparyan
Acemi

Mesaj gönderen djivangasparyan » 26 Şub 2017, 18:28

Evet bahsettiğiniz seçmeli dersler de diploma notunu etkiliyor ama öyle aman aman etkilemez. Eğer bu derslerden düşük alırsanız diploma notunuzu düşürebilir o yüzden çalışın derim. Çok fazla bir katkısı olmayacak olsa da notunuzu düşürebileceği için çalışmanızda fayda var.

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 27 Şub 2017, 11:18

Zaten kolay dersler çıkmış sorulardan bile çalışsan geçersin o dersleri.. Fazla kredileri yok ama iyi kötü etkiliyor illaki..

Yago
Çırak

Mesaj gönderen Yago » 28 Şub 2017, 22:19

Hocam ben sayısal bi bölüm istiyodum Üniversite içinde HEM'deki abla alansız diyip böyle saçma sapan dersler yüklemiş bu işletme sanat tarihi gibi dersler yerine bidahaki dönem Fen ve matematik gibi alan derslerini mi seçiyim ne önerirsiniz?Sınavdan (ygs-lys)sonra boş yere geriye düşmeyelim.teşekkürler

djivangasparyan
Acemi

Mesaj gönderen djivangasparyan » 28 Şub 2017, 22:45

Yago yazdı:Hocam ben sayısal bi bölüm istiyodum Üniversite içinde HEM'deki abla alansız diyip böyle saçma sapan dersler yüklemiş bu işletme sanat tarihi gibi dersler yerine bidahaki dönem Fen ve matematik gibi alan derslerini mi seçiyim ne önerirsiniz?Sınavdan (ygs-lys)sonra boş yere geriye düşmeyelim.teşekkürler
Fen Matematik dersleri diploma notunuzu daha da yükselteceği için onları seçmeniz daha mantıklı. Matematik başta olmak üzere Biyoloji de seçebilirsiniz. Zaten üniversitede sayısal düşündüğünüze göre bu dersleri seçip çalışmak üniversite içinde fayda sağlar size.

Yago
Çırak

Mesaj gönderen Yago » 28 Şub 2017, 23:29

Peki hocam saolun biraz fazla soru sordum ama :D bi sonraki dönem ortak derslerden sonra mat 6-7 yi aynı anda seçip farkı kapatabilirmiyim bu dönemkini yada alanı sayısal yapabilirmiyim direk?biraz saçma sorular ama aöl'le ilgili pek bilgim yok kusura bakmayın.Teşekkürler.

djivangasparyan
Acemi

Mesaj gönderen djivangasparyan » 01 Mar 2017, 00:53

Rica ederim önemli değil forumun amacı soruları yanıtlamak zaten :D Alanınızı sayısal yapabileceğinizi sanmıyorum ama Matematik-6/7'yi seçip farkı kapatabilirsiniz.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön