Ek Sınav

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
immanuelkant
Doktor

Re: Ek Sınav

Mesaj gönderen immanuelkant » 05 Tem 2017, 15:27

iremx yazdı:
immanuelkant yazdı:''Sınav yerinizi değiştirmeyi unutmayın, ek sınavın yapılacağı illerden bir tanesinde sınava girmek üzere yerinizi değiştirmeniz gerekiyor'' demişsiniz.

Bu konuyu biraz açar mısın ? Mesela ben istanbul/ beyoglu ilçesine bagliyim ve sinavlara bu ilçede giriyorum . Ekstra olarak ilçe degisikligi mi yapmamiz gerekiyor ? Bunu zaten halk egitimde hatirlatmiyorlar mi ?

Ek sınava daha önce girmedim fakat belirli şehirlerin belirli ilçelerinde yapıyorlar sanırım. Mesela normal sınavlar İzmir'in her ilçesinde yapılıyorsa, ek sınavda seçilen ilçelerde giriliyor. Ben Karşıyaka'da yaşıyorum eğer ek sınav ilçesi Konak'sa onu sınav yerinden değişmem gerek. Ya da yaşadığı şehirde ek sınav yapılmayan birisi, sınava girmek istiyorsa en yakın şehre göre giriş yerini değiştirmesi gerek. Tabii yanlış biliyosam düzeltin. Yani ek sınav yerleri açıklandığında istanbul / beyoğlu giriş yerlerinde yoksa sana yakın bi ilçeye göre değişeceksin. Kayıt yaptırdığın sırada detaylı bi şekilde halk eğitim görevlisine sorabilirsin
Şimdi parcalar tam olarak yerine oturdu . Tesekkür ederim bilgi için . Mantıken ben de böyle bir şey bekliyordum...

zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

soru777
Acemi

Re: Ek Sınav

Mesaj gönderen soru777 » 06 Tem 2017, 14:08

ek sınav olup olmayacağı ne zaman belli olur 3. sınav sonuçları açıklandıktan sonra diyolar ama doğru mu geen senelerde nasıldı

“Sınavlar” sayfasına dön