Öğrencilik Durumu

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
BurakYasin18

Öğrencilik Durumu

Mesaj gönderen BurakYasin18 » 06 Ağu 2017, 00:43

Selamlar, arkadaşlar ben bu sene mezun olmak için tüm şartları yerine getirdim fakat öğrencilik durumum hala aktif olarak görünüyor. Böyle bir durumla karşılaşan varmı acaba?

AOL'de Okuduğu Dönem : 9
Toplam Dönemi : 10
Alan Kredi : 120
Ortak + Seçmeli 149
Toplam Kredi : 269
Yüz Yüze Eğitimi Tamamladı Mı? : EVET
Kalan Zorunlu Ders Sayısı : 0

Jezxy
Onursal Üye

Re: Öğrencilik Durumu

Mesaj gönderen Jezxy » 06 Ağu 2017, 04:00

BurakYasin18 yazdı:Selamlar, arkadaşlar ben bu sene mezun olmak için tüm şartları yerine getirdim fakat öğrencilik durumum hala aktif olarak görünüyor. Böyle bir durumla karşılaşan varmı acaba?

AOL'de Okuduğu Dönem : 9
Toplam Dönemi : 10
Alan Kredi : 120
Ortak + Seçmeli 149
Toplam Kredi : 269
Yüz Yüze Eğitimi Tamamladı Mı? : EVET
Kalan Zorunlu Ders Sayısı : 0
İnternetde Kredileri Ve Zorundu Dersi Olmayıp Hala Aktif Olan Kişi Var Facebook'da Çok Görebilirsiniz. Hafta içi Halk Eğitim veya Şuan İmkanınız Var İse 147 Arayıp Durumu Anlatın Çok Çok Mezuniyet İncelemesine Alırlar 1 2 hafta İçinde Netliğe Kavuşur Hocam.

Face'den Buraya Kişi Örnek Vermeyin Bu Sene Baya Mezuniyet Sıkıntısı Çeken Malesef Çok

BurakYasin18

Mesaj gönderen BurakYasin18 » 06 Ağu 2017, 12:41

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. 147 ile görüştüm başvuru kaydı oluşturuldu fakat şöyle bir sorun daha var ben ösymden tercihlerimi yaptım mezun sayılmadığım için yerleşme konusunda sıkıntı çıkar mı acaba bu konuda 147 deki görevlinin bilgisi yoktu.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 06 Ağu 2017, 15:10

BurakYasin18 yazdı:Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. 147 ile görüştüm başvuru kaydı oluşturuldu fakat şöyle bir sorun daha var ben ösymden tercihlerimi yaptım mezun sayılmadığım için yerleşme konusunda sıkıntı çıkar mı acaba bu konuda 147 deki görevlinin bilgisi yoktu.
Eğer Üniversite Tercihi Yaptıysanız Pazartesi Günü İlk İşiniz Halk Eğitime Gitmek Olsun Kredi Sınav ve Kayıt İşlemlerini Allah'tan Birebir Çözümleyecek Yer Olarak Bir Tek Ora Var Halk Eğitimde Bu Durumu Çözersiniz Aman İhmal Etmeyin ! Üniversite Tercihi Yaptığınızı Bilseydim İlk Olarak Halk Eğitimi Gitmenizi Söylerdim Neyse Pazar Günü En Azından 147 Aradınız Bir Seçenek Ortadan Kalktı.

BurakYasin18

Mesaj gönderen BurakYasin18 » 06 Ağu 2017, 15:31

Durum gerçekten çok karışık çünkü Haziran ayında hem okulla hem halk eğitimle görüştüm okul tarafından hiç bi sıkıntı olmadığı söylendi yüz yüze eğitimim tamamlandığına dair Ankara'ya belgeler gönderilmiş daha sonra halk eğitimle görüştüm onlarda işin Ankara'da olduğunu söylediler. Görüşme yapmadığım yer kalmadı yani sorun nerde o da belli değil. Ama dediğiniz gibi yarın ilk işim tekrar halk eğitime gitmek olacak.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 06 Ağu 2017, 15:57

BurakYasin18 yazdı:Durum gerçekten çok karışık çünkü Haziran ayında hem okulla hem halk eğitimle görüştüm okul tarafından hiç bi sıkıntı olmadığı söylendi yüz yüze eğitimim tamamlandığına dair Ankara'ya belgeler gönderilmiş daha sonra halk eğitimle görüştüm onlarda işin Ankara'da olduğunu söylediler. Görüşme yapmadığım yer kalmadı yani sorun nerde o da belli değil. Ama dediğiniz gibi yarın ilk işim tekrar halk eğitime gitmek olacak.
Açık Öğretim Lisesine Kayıt olan öğrencilerimizin kayda esas evrakları iki farklı yerde arşivlenmektedir. 2010 yılı ve öncesinde kayıt olanların dosyaları Açık Öğretim Lisesi arşivinde (Ankara) bulunmakta iken; 2011 ve sonraki yıllarda kayıt olan öğrencilerimizin dosyaları il ve ilçelerde oluşturulan irtibat bürolarında (Halk Eğitimi Merkezleri, Mesleki Eğitim Merkezleri) arşivlenmektedir.

Sırf Şu Sistem Yüzünden Maduriyet Yaşamışsın Ve Devam da Ediyor İnşallah Yarın Hocam Derdiniz Halk Eğitimde Çözülürde Gelişmeleri Buradanda Tekrar Yazarsanız Bu Sorunu Yaşayan Kişiler Çözüm Yolunu Bulmuş Olur.

Aman Dikkat Edin. "Mezuniyet İncelemesinde" Olursanız Oda İnşallah Kısa Sürede Biter Çünkü "Mezuniyet incelemesinde olan öğrenciler "Mezun" konumuna gelinceye kadar Çıkma Belgesi, Mezuniyet Yazısı alamazlar." Bu Sizin İçin Çok Önemli

BurakYasin18

Mesaj gönderen BurakYasin18 » 07 Ağu 2017, 16:40

Bugün halk eğitim merkezi ile görüştüm, onların hiç bir şey yapamayacaklarını yüzyüze eğitim gördüğüm okula gitmemi söylediler. Tekrar okula gidip durumu anlattım kontrol edip burdan herhangi bi sorun yok dediler belgelerimde eksik yokmuş. Mesleki Açık Öğretime ait tüm numaraları aradım bi kişi telefonu açmadı. Şuan sadece 147 deki başvuru sonucunu beklemekten başka yapacak bişeyim kalmadı. Üniversite kayıt zamanına kadar halledilse sorun değil de eğer halledilmezse bu işten epey başım ağrıyacak...

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 08 Ağu 2017, 01:08

Ah Be Hocam İnşallah Kısa Sürede Çözülür. ŞU AOL'DE Tek Düzgün İşleyen Şey Para Yatırmak Heralde Ek Sınavlar Bir Dert , Mezun Olursun Diploması Bir Dert Hocam Üzüldüm O Kadar Koşturmuşsunuz İnşallah En Erken Sürede Netliğe Kavuşur

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön