ygs lys

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
sofication

ygs lys

Mesaj gönderen sofication » 03 Ağu 2017, 15:22

merhabalar. ben lise 4'ü acıktan okudum. tm'ciydim. ama suan alan yok 2 deyim. ygs-lys sınavına girmek istiyorum. fizik kimya biyoloji çözecek miyim? yardım ederseniz sevinirim.

Jezxy
Onursal Üye

Re: ygs lys

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Ağu 2017, 20:07

Öncelikle Eşit Ağırlık Olman YGS Avantajın Olur.

LYS içinse İstediğin Bölüm Ne Üzerinden Hangi Puan Türünden Alıyorsa Ona Ağırlık Vermen Lazım

> Adres !!! Şu Adresteki Sayfayı Ziyaret Edip İLK YGS ile Başlayıp Çalışma Programına Uyabilirsin.

Başarılar Dilerim.

sofication

Mesaj gönderen sofication » 17 Ağu 2017, 23:39

ya ben uluslararası dış ticaret ve lojistik istiyorum. hangi derslere agırlık vermeliyim?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 18 Ağu 2017, 00:35

sofication yazdı:
Jezxy yazdı:Öncelikle Eşit Ağırlık Olman YGS Avantajın Olur.

LYS içinse İstediğin Bölüm Ne Üzerinden Hangi Puan Türünden Alıyorsa Ona Ağırlık Vermen Lazım

> Adres !!! Şu Adresteki Sayfayı Ziyaret Edip İLK YGS ile Başlayıp Çalışma Programına Uyabilirsin.

# Başarılar Dilerim.

ya ben uluslararası dış ticaret ve lojistik istiyorum. hangi derslere agırlık vermeliyim?
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü TM-1 İstiyor
YGS kısmından Türkçe’nin %14, Matematiğin %16 etkiye sahip olduğu bu alanda Sosyal ve Fen %5’lik etkiye sahiptir. LYS’de ise Matematik %25, Geometri %10, Edebiyat %18 ve Coğrafya %7’lik bir etki oranına sahiptir.
Bu alan TM’nin Matematik ağırlıklı puan türüdür. Bu yüzden Matematik ve Geometri bilgisinin sağlam olması, bunun yanında Edebiyatınızın da iyi olması başarı şansınızı yükseltecektir.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön