bugün açık liseye kaydoldum....

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
xamza_20

bugün açık liseye kaydoldum....

Mesaj gönderen xamza_20 » 29 Ağu 2017, 20:41

merhabalar arkadaşlar foruma ve açık liseye ilk kaydımı yaptırdım tabi kafamda soru işaretleri var küçük yaştan beri çalıştığım için pek okula açık lise düzenine fransızım pek bilgim yok yaptığım araştırmalar sonucunda çok çalışırsam 2.5 yılda bitiyormuş lise ama bu muaf durumunu pek anlamadım beni aydınlatırsanız sevinirim :?:

Maviler kadar özgürsün artık. :!: :!: :!:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: bugün açık liseye kaydoldum....

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 29 Ağu 2017, 21:18

Merhaba aramıza hoşgeldin.
Açıklise o kadar zor bir okul değil çalışırsan çok iyi derecelerle 2.5 yılda bitirirsin.
Muaf olmak yani bir dersi 3 defa veremezsen o dersin zorunluluğu kalkması demektir. Şöyle söylim zorunlu dersleri vermen gerekiyor yani 45 üstü alıp geçmen gerek eğer geçemezsen bir sonraki dönem tekrar o dersi alıyorsun yine geçemezsen bi daha alıyorsum eğer üç defa girip geçemezsen muaf oluyorsun yani sorumluluğu üzerinden kalkıyor. Sadece dil ve anlatım hariç o dersten muaf olamazsın.

Kullanıcı avatarı
xamza_20

Mesaj gönderen xamza_20 » 29 Ağu 2017, 21:53

teşekkürler peki muaf olduğumuz dersin yerine başka ders seçiyormuyuz bu arada muaf olmakta liseyi bitirmeyi uzatıyor sanırım.. :43:

Kullanıcı avatarı
xamza_20

Mesaj gönderen xamza_20 » 29 Ağu 2017, 22:12

Köylü Kızı yazdı:Merhaba aramıza hoşgeldin.
Açıklise o kadar zor bir okul değil çalışırsan çok iyi derecelerle 2.5 yılda bitirirsin.
Muaf olmak yani bir dersi 3 defa veremezsen o dersin zorunluluğu kalkması demektir. Şöyle söylim zorunlu dersleri vermen gerekiyor yani 45 üstü alıp geçmen gerek eğer geçemezsen bir sonraki dönem tekrar o dersi alıyorsun yine geçemezsen bi daha alıyorsum eğer üç defa girip geçemezsen muaf oluyorsun yani sorumluluğu üzerinden kalkıyor. Sadece dil ve anlatım hariç o dersten muaf olamazsın.
birde 1.2.3... dönem gibi şeyler ne demek orayada takıldım

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 29 Ağu 2017, 22:36

xamza_20 yazdı:
birde 1.2.3... dönem gibi şeyler ne demek orayada takıldım
Yıl içersinde sınavlar var ve bunlar 3 e ayrılmış 1. Dönem 2. Dönem gibi
Ama 3. Dönem sınavına 18 yaş üzerindekiler girebiliyor böyle ce yılda 3 sınav yani 3 döenmle toplam da 8 sınava girilmiş olunuyır zaten mezuniyet şartlarından biri de en az 8 dönemi okumak.
Evet başka ders seçebiliyorsun 35 krediyi tamamlayana kadar ders seçebilirsin ama muaf olan dersi seçmek zorunda değilsin sen zorunlu dersleri vermeye çalıl
Bu arada kredi derslerin haftalık ders saati anlamına geliyor açıklisede toplam da en az 192 kredi gerekiyor mezun olmak için o yüzden kredileri biriktirmeye bak.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 29 Ağu 2017, 23:45

xamza_20 yazdı:merhabalar arkadaşlar foruma ve açık liseye ilk kaydımı yaptırdım tabi kafamda soru işaretleri var küçük yaştan beri çalıştığım için pek okula açık lise düzenine fransızım pek bilgim yok yaptığım araştırmalar sonucunda çok çalışırsam 2.5 yılda bitiyormuş lise ama bu muaf durumunu pek anlamadım beni aydınlatırsanız sevinirim :?:
Hocam Aramıza Hoşgeldin Tez Zamanda Mezunda Olursun İnşallah.

Öncelikle Başka Bir Lisedenmi Geçişin Oldu Yoksa İlk Lise Kaydın AÇIK LİSE üzerinemi Yaptırdın ?

Şuanki Kredin ve Zorunlu Ders Sayını Söylersen Mezun Olma Konunda Daha Yardımcı Oluruz :gozkırkma:

Kullanıcı avatarı
xamza_20

Mesaj gönderen xamza_20 » 30 Ağu 2017, 16:50

Jezxy yazdı:
xamza_20 yazdı:merhabalar arkadaşlar foruma ve açık liseye ilk kaydımı yaptırdım tabi kafamda soru işaretleri var küçük yaştan beri çalıştığım için pek okula açık lise düzenine fransızım pek bilgim yok yaptığım araştırmalar sonucunda çok çalışırsam 2.5 yılda bitiyormuş lise ama bu muaf durumunu pek anlamadım beni aydınlatırsanız sevinirim :?:
Hocam Aramıza Hoşgeldin Tez Zamanda Mezunda Olursun İnşallah.

Öncelikle Başka Bir Lisedenmi Geçişin Oldu Yoksa İlk Lise Kaydın AÇIK LİSE üzerinemi Yaptırdın ?

Şuanki Kredin ve Zorunlu Ders Sayını Söylersen Mezun Olma Konunda Daha Yardımcı Oluruz :gozkırkma:
çok teşekkür ederim hocam ilk defa kaydoldum inşallah hayallerime kavuşucam vede bu forum yardımcı olan mütavazi insanlar olduğunu görmek beni gerçekten çok mutlu ediyor çok teşekkür ederim çok saoğlun :wink:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Ağu 2017, 18:41

xamza_20 yazdı:çok teşekkür ederim hocam ilk defa kaydoldum inşallah hayallerime kavuşucam vede bu forum yardımcı olan mütavazi insanlar olduğunu görmek beni gerçekten çok mutlu ediyor çok teşekkür ederim çok saoğlun :wink:
Resim
Bizleri Öyle Gördüğün İçin Ben Teşekkür Ederim Hamza Kardeşim :gozkırkma:

Kardeş Mezuniyet YOLU TAMAMEN SENİN ELİNDE OLAN BİŞEY ERKEN BİTİRMEK. Ben Sana Ders Programında Ve Nasıl Çalışacağın Konusunda Yardımcı Olayım Gerisi Sana Kalıyor.

ÖNCELİKLE KESİNLİKLE KATİYEN SINAVLARI VE DERSLERİ GÖZÜNDE BÜYÜTME SENİ MEZUN ETMEYE DAYALI BİR SİSTEM VAR !!!

Sonra Şimdi Mezuniyet İçin İstenen Şartlar

MEZUNİYET KREDİSİ EN AZ: 192 olmalıdır.
MEZUNİYET DÖNEMİ EN AZ: 8 olmalıdır.

* 3 Yılında 8 Dönemini Doldurmuş Olucaksın ( 2020 Bahar Döneminde )

Şimdi Başlayalım 192 Kredinin

164 Kredisi Ortak Dersler Yani Ya Başarılı Olucan Ya Muaf
164 Kredi 62 Ders

DİL VE ANLATIM 1 2 3 4 5 6 7 8 = Bu 8 Dersin MUTLAKA BAŞARILI OLMAN LAZIM MUAF OLAMIYORUSUN VE KREDİSİ TOPLAM "16" Tutuyor.

Önceliklerin Dil Anlatım ve ORTAK DERSLERİN OLUCAK

Resim

Şuradaki İLK KIRMIZI SONRAKİ SINAV MAVİ TURUNCU VE MOR ŞEKLİNDE Her Sınavı Başarıyla Verebilirsen

Gördüğün Gibi Bak Renklerin İçine Aldığım Zorunlu Dersler Sayısı Hem Azalıcak Hem Mezuniyetin Yolunu %50 Bitirmiş Olucaksın 4 Sınavda

Önceliğin Hep O RENK KUTUSUNDAKİ DERSLER OLSUN.

BİR DÖNEMDE 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ VAR VE SEN İLK DÖNEM 30 KREDİLİK O KIRMIZI YERDEKİ DERSLERİ SEÇİP VE LİSTEDEN SEÇMELİ DERSLERDEN SENİ UĞRAŞTIRMIYICAK MANTIĞA DAYALI 5 KREDLİK DERS SEÇERSEN ÇOK GÜZEL BAŞLANGIÇ YAPMIŞ OLURSUN.

O ŞEKİLDE DİĞER DÖNEM VE SINAVLARI RAHATLIKLA TAMAMLARSIN.

DİĞER MESELE İSE KARDEŞİM NASIL DERSLERE ÇALIŞICAM

AOL HER SENE DÜZENLİ OLARAK YENİ SORU ÇIKARTMIYOR YANİ YGS/LYS GİBİ HER DÖNEM ORJİNAL HİÇ EŞİ BENZERİ OLMAYAN SORULAR YOK

Her SINAV Birbirine Benzer Şekilde Oluyor. Bu KISIM EN SEVECEĞİN YER :gozkırkma:

KİTAPLARI BURADAN İNDİRİP

[*PDF]Açık Öğretim Kurumları Ders Kitapları

BURADANDA SINAV ARŞİVİNİ GÖREBİLİRSİN

[*PDF]Açık Öğretim Kurumları Sınav Arşivi

O ZORUNLU VE ORTAK DERLERİ BURADAN KİTAPLARINI İNDİRİP DÜZENLİ NOT TUTUP

Ve Sınav Arşivinden Son 3 Yılın Sorularında KENDİNİ TEST EDEREK Çok Rahat Kardeşim Hayellerine Kavuşursun Ve YGS/LYS MARATONUNA RAHATLIKLA SENDE KATILABİLİRSİN

MUAF
#
DİL VE ANLATIM DERSİ HARİÇ ORTAK DERSLERİNDEN HANGİSİNE 3 SINAVDADA BAŞARISIZ OLURSAN O DERSDEN MUAF TUTULUYORSUN VERMENE GEREK KALMIYOR FAKAT KREDİSİ EKLENMİYOR KREDİSİNİ BAŞKA SEÇMELİ DERSLERDEN TAMAMLIYOR

Kullanıcı avatarı
xamza_20

Mesaj gönderen xamza_20 » 03 Eyl 2017, 05:17

Jezxy yazdı:
xamza_20 yazdı:çok teşekkür ederim hocam ilk defa kaydoldum inşallah hayallerime kavuşucam vede bu forum yardımcı olan mütavazi insanlar olduğunu görmek beni gerçekten çok mutlu ediyor çok teşekkür ederim çok saoğlun :wink:
Resim
Bizleri Öyle Gördüğün İçin Ben Teşekkür Ederim Hamza Kardeşim :gozkırkma:

Kardeş Mezuniyet YOLU TAMAMEN SENİN ELİNDE OLAN BİŞEY ERKEN BİTİRMEK. Ben Sana Ders Programında Ve Nasıl Çalışacağın Konusunda Yardımcı Olayım Gerisi Sana Kalıyor.

ÖNCELİKLE KESİNLİKLE KATİYEN SINAVLARI VE DERSLERİ GÖZÜNDE BÜYÜTME SENİ MEZUN ETMEYE DAYALI BİR SİSTEM VAR !!!

Sonra Şimdi Mezuniyet İçin İstenen Şartlar

MEZUNİYET KREDİSİ EN AZ: 192 olmalıdır.
MEZUNİYET DÖNEMİ EN AZ: 8 olmalıdır.

* 3 Yılında 8 Dönemini Doldurmuş Olucaksın ( 2020 Bahar Döneminde )

Şimdi Başlayalım 192 Kredinin

164 Kredisi Ortak Dersler Yani Ya Başarılı Olucan Ya Muaf
164 Kredi 62 Ders

DİL VE ANLATIM 1 2 3 4 5 6 7 8 = Bu 8 Dersin MUTLAKA BAŞARILI OLMAN LAZIM MUAF OLAMIYORUSUN VE KREDİSİ TOPLAM "16" Tutuyor.

Önceliklerin Dil Anlatım ve ORTAK DERSLERİN OLUCAK

Resim

Şuradaki İLK KIRMIZI SONRAKİ SINAV MAVİ TURUNCU VE MOR ŞEKLİNDE Her Sınavı Başarıyla Verebilirsen

Gördüğün Gibi Bak Renklerin İçine Aldığım Zorunlu Dersler Sayısı Hem Azalıcak Hem Mezuniyetin Yolunu %50 Bitirmiş Olucaksın 4 Sınavda

Önceliğin Hep O RENK KUTUSUNDAKİ DERSLER OLSUN.

BİR DÖNEMDE 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ VAR VE SEN İLK DÖNEM 30 KREDİLİK O KIRMIZI YERDEKİ DERSLERİ SEÇİP VE LİSTEDEN SEÇMELİ DERSLERDEN SENİ UĞRAŞTIRMIYICAK MANTIĞA DAYALI 5 KREDLİK DERS SEÇERSEN ÇOK GÜZEL BAŞLANGIÇ YAPMIŞ OLURSUN.

O ŞEKİLDE DİĞER DÖNEM VE SINAVLARI RAHATLIKLA TAMAMLARSIN.

DİĞER MESELE İSE KARDEŞİM NASIL DERSLERE ÇALIŞICAM

AOL HER SENE DÜZENLİ OLARAK YENİ SORU ÇIKARTMIYOR YANİ YGS/LYS GİBİ HER DÖNEM ORJİNAL HİÇ EŞİ BENZERİ OLMAYAN SORULAR YOK

Her SINAV Birbirine Benzer Şekilde Oluyor. Bu KISIM EN SEVECEĞİN YER :gozkırkma:

KİTAPLARI BURADAN İNDİRİP

[*PDF]Açık Öğretim Kurumları Ders Kitapları

BURADANDA SINAV ARŞİVİNİ GÖREBİLİRSİN

[*PDF]Açık Öğretim Kurumları Sınav Arşivi

O ZORUNLU VE ORTAK DERLERİ BURADAN KİTAPLARINI İNDİRİP DÜZENLİ NOT TUTUP

Ve Sınav Arşivinden Son 3 Yılın Sorularında KENDİNİ TEST EDEREK Çok Rahat Kardeşim Hayellerine Kavuşursun Ve YGS/LYS MARATONUNA RAHATLIKLA SENDE KATILABİLİRSİN

MUAF
#
DİL VE ANLATIM DERSİ HARİÇ ORTAK DERSLERİNDEN HANGİSİNE 3 SINAVDADA BAŞARISIZ OLURSAN O DERSDEN MUAF TUTULUYORSUN VERMENE GEREK KALMIYOR FAKAT KREDİSİ EKLENMİYOR KREDİSİNİ BAŞKA SEÇMELİ DERSLERDEN TAMAMLIYOR
[/

tekrardan çok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için beni aydınlattığınız için yalnız biraz önce forumda gezerken bişey dikkatimi çekti benim kalfalık belgem var erkek berberliği üzerine maöl nde bu belge işe yararmı yani bu belge için ben çıraklık eğitimde eğitim gördüm maöl geçiş yapsam daha önce gördüğüm derslerden muaf sayılırmıyım liseyi daha erken bitirebilirmiyim??

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Eyl 2017, 05:44

xamza_20 yazdı:tekrardan çok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için beni aydınlattığınız için yalnız biraz önce forumda gezerken bişey dikkatimi çekti benim kalfalık belgem var erkek berberliği üzerine maöl nde bu belge işe yararmı yani bu belge için ben çıraklık eğitimde eğitim gördüm maöl geçiş yapsam daha önce gördüğüm derslerden muaf sayılırmıyım liseyi daha erken bitirebilirmiyim??
Resim

Hocam Kalfalık Dönemi Meslek Derslerine Baktım Senin ve Açık Öğretim Lisesi İçin Ortak Bir Dersin Yok.

Fakat Bunlar Dışında Kalfalık Belgesi Alırken

Resim

Şu Derslerden Biri İçin Sınava Girdin mi ?

Kullanıcı avatarı
xamza_20

Mesaj gönderen xamza_20 » 05 Eyl 2017, 17:55

Jezxy yazdı:
xamza_20 yazdı:tekrardan çok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için beni aydınlattığınız için yalnız biraz önce forumda gezerken bişey dikkatimi çekti benim kalfalık belgem var erkek berberliği üzerine maöl nde bu belge işe yararmı yani bu belge için ben çıraklık eğitimde eğitim gördüm maöl geçiş yapsam daha önce gördüğüm derslerden muaf sayılırmıyım liseyi daha erken bitirebilirmiyim??
Resim

Hocam Kalfalık Dönemi Meslek Derslerine Baktım Senin ve Açık Öğretim Lisesi İçin Ortak Bir Dersin Yok.

Fakat Bunlar Dışında Kalfalık Belgesi Alırken

Resim

Şu Derslerden Biri İçin Sınava Girdin mi ?

evet hocam o derslerden matematik,din kültürü ve ahlak bilgisi,sağlık bilgisi derslerinin sınavlarına girdim. :.yehuu:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 05 Eyl 2017, 19:24

xamza_20 yazdı:evet hocam o derslerden matematik,din kültürü ve ahlak bilgisi,sağlık bilgisi derslerinin sınavlarına girdim. :.yehuu:
O Derslerden Hangisinden Başarılı Yada Muaf Olduysan AOLe Geçtiğinde Aktarılır Ve Kredi veya Zorunlu Ders Sayın Düşer Bu Senin İçin Avantaj Olur :gozkırkma:

Kullanıcı avatarı
xamza_20

Mesaj gönderen xamza_20 » 06 Eyl 2017, 21:49

arkadaşlar bugün itibariyle aftif oldum ama ders seçemiyorum ders seçme butonu yok sistemde :oops:

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön