Kayıt yeniledikten sonra zorunlu ders azalması

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
mcansanda
Çırak

Kayıt yeniledikten sonra zorunlu ders azalması

Mesaj gönderen mcansanda » 09 Eyl 2017, 18:39

Merhaba arkadaşlar ben 1.donem kaydimi yeniledikten sonra 16 tane zorunlu ders eklemislerdi.

bunlar yabanci dil 12345678
kimya 34
biyoloji 34
mat 34
fizik34
bgun aol e baktigimda yabanci dil zorunlu derslerimin silindiğini gordum.
ama alan yok 2 olmadan once yabanci dil 1 34568 i ben vermistim 2 ve 7 muaf idi . şuan 8 tane zorunlu dersim kalmis.
onlar;
kimya3,4
biyoloji3,4
fizik3,4
matematik3,4
yabqnci dil 2 ve 7 muaf gozukuyor.

acaba neden yabanci dili zorunlu derslerden kaldirmislar ?

bakansiz
Doktor

Re: Kayıt yeniledikten sonra zorunlu ders azalması

Mesaj gönderen bakansiz » 09 Eyl 2017, 18:48

Sınav geçmişine bak eğer 3 kere girip başarısız olduysan doğrudur yoksa sistem hatası var demektir. Muaf olmamış say onları tekrar seç bence. Benim muaf gözüken Yabancı Dil 3-4 derslerim zorunlu çıktı mesela. Ek sınava kaldı her şey.

mcansanda
Çırak

Mesaj gönderen mcansanda » 09 Eyl 2017, 18:54

:
bakansiz yazdı:Sınav geçmişine bak eğer 3 kere girip başarısız olduysan doğrudur yoksa sistem hatası var demektir. Muaf olmamış say onları tekrar seç bence. Benim muaf gözüken Yabancı Dil 3-4 derslerim zorunlu çıktı mesela. Ek sınava kaldı her şey.
hocam ben zatwn yabanci dilleri vermistim alan yok 2 oldugumda versigim derslwr tekrar zorunlu olrak karsima cikti simdi ise tekrar vermis gozukuyor.

mcansanda
Çırak

Mesaj gönderen mcansanda » 09 Eyl 2017, 18:55

mcansanda yazdı::
bakansiz yazdı:Sınav geçmişine bak eğer 3 kere girip başarısız olduysan doğrudur yoksa sistem hatası var demektir. Muaf olmamış say onları tekrar seç bence. Benim muaf gözüken Yabancı Dil 3-4 derslerim zorunlu çıktı mesela. Ek sınava kaldı her şey.
hocam ben zatwn yabanci dilleri vermistim alan yok 2 oldugumda versigim derslwr tekrar zorunlu olrak karsima cikti simdi ise tekrar vermis gozukuyor.
ama yabanci dil 2 ve 7 yi muaf gosteriyor eskisi gibi onlar muaf ti zaten. ama onlari verecegim tabii kredi icin.

Kullanıcı avatarı
Haydar Muzro
Acemi

Mesaj gönderen Haydar Muzro » 09 Eyl 2017, 18:57

Muaf olduğun Yabancı Dil dersleri sonradan zorunlu çıkınca dönemlerini kontrol ettin mi Neden muaf göstermişti? Ben muaf derslerime baktığımda sistem sınava girmediğim dönemlerdeki aldığım dersleri de muaf olarak saymış. 10 Adet muaf dersim var, genelinden 3 kere başarısız olmamışım.

mcansanda
Çırak

Mesaj gönderen mcansanda » 09 Eyl 2017, 19:40

Haydar Muzro yazdı:
Muaf olduğun Yabancı Dil dersleri sonradan zorunlu çıkınca dönemlerini kontrol ettin mi Neden muaf göstermişti? Ben muaf derslerime baktığımda sistem sınava girmediğim dönemlerdeki aldığım dersleri de muaf olarak saymış. 10 Adet muaf dersim var, genelinden 3 kere başarısız olmamışım.
yok hocam bwnim muaflar 3 kez girip basarisiz oldugum icin.

Kullanıcı avatarı
Haydar Muzro
Acemi

Mesaj gönderen Haydar Muzro » 09 Eyl 2017, 19:47

Senin bahsettiğin Alan yok-2'den gelen İngilizce derslerinin sonradan kaldırılması herkesin tartıştığı bir konu kardeşim muhtemelen şikayetler sonucu kaldırıldı.

Sharp28

Mesaj gönderen Sharp28 » 09 Eyl 2017, 20:23

Kardeşim kayıt yenilemeyip ek sınava girsek alan yok 2 dersleri karşımıza çıkmayacak ama mezuniyet incelemesinde çıkma şansı varmı?

Kullanıcı avatarı
Haydar Muzro
Acemi

Mesaj gönderen Haydar Muzro » 09 Eyl 2017, 21:16

Sharp28 yazdı:Kardeşim kayıt yenilemeyip ek sınava girsek alan yok 2 dersleri karşımıza çıkmayacak ama mezuniyet incelemesinde çıkma şansı varmı?
Kayıt yenilemezsen Alan yok öğrencisi olarak Ek sınava gireceksin. Ek sınavda mezun olurum diyorsanız, Mezuniyet incelemesinde Alan yok-2 dersleri karşınıza çıkmaz.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön