Lise 4 AÖL Geçiş! Acil!

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Elenora61

Lise 4 AÖL Geçiş! Acil!

Mesaj gönderen Elenora61 » 03 Eki 2017, 01:25

Merhaba arkadaşlar Anadolu lisesi dördüncü sınıf öğrencisiyim.
Lise son dönem için açık liseye geçiş yapacaktım, lakin kayıt yineleme gününü kaçırdım. Müdür yardımcısına durumu belirttiğimde şubat ayında tekrar açılacağını belirtti. Ama ben kursa-dershaneye giderek 1.dönemi tamamen bu şekilde çalışarak geçirmek istiyorum. 1. dönem de şubat ayına kadar gitmediğim günler, karneme devamsızlıktan kaldı olarak geçilir mi? Veya açık liseye geçmeme engel olabilir mi acaba? Çok acil cevap ve yardım gerek.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Lise 4 AÖL Geçiş! Acil!

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Eki 2017, 02:08

Elenora61 yazdı:Merhaba arkadaşlar Anadolu lisesi dördüncü sınıf öğrencisiyim.
Lise son dönem için açık liseye geçiş yapacaktım, lakin kayıt yineleme gününü kaçırdım. Müdür yardımcısına durumu belirttiğimde şubat ayında tekrar açılacağını belirtti. Ama ben kursa-dershaneye giderek 1.dönemi tamamen bu şekilde çalışarak geçirmek istiyorum. 1. dönem de şubat ayına kadar gitmediğim günler, karneme devamsızlıktan kaldı olarak geçilir mi? Veya açık liseye geçmeme engel olabilir mi acaba? Çok acil cevap ve yardım gerek.
Hocam Ocak Şubat Arası Yeni Kayıt Açılıyor.

Okul Sizi Devamsızlıktan Bırakmaz İse Açık Lise İçin Bir Sorun Teşkil Etmez.

Şuan Okuduğunuz Okul Sizi Bırakırsa Dönem Kaybınız Olur Oda Şu Şekil

1.Dönem Olacak Sınavlara Mecbur Girmelisiniz Onlardan Not Almalısınızki AÇIK LİSEYE GEÇTİĞİNİZDE BU DERSLERDEN SORUMLU OLMAYIN.

AÇIK LİSE DE DEVAMSIZLIK OLAYI YOK AÇIK ÖĞRETİM BUNDAN VAR ÖĞRENCİNİN SON KALESİ

BURADA SADECE DERSLERDEKİ NOTLAR ÖNEMLİ

Elenora61

Mesaj gönderen Elenora61 » 03 Eki 2017, 02:13

Jezxy yazdı:
Elenora61 yazdı:Merhaba arkadaşlar Anadolu lisesi dördüncü sınıf öğrencisiyim.
Hocam Ocak Şubat Arası Yeni Kayıt Açılıyor.

Okul Sizi Devamsızlıktan Bırakmaz İse Açık Lise İçin Bir Sorun Teşkil Etmez.

Şuan Okuduğunuz Okul Sizi Bırakırsa Dönem Kaybınız Olur Oda Şu Şekil

1.Dönem Olacak Sınavlara Mecbur Girmelisiniz Onlardan Not Almalısınızki AÇIK LİSEYE GEÇTİĞİNİZDE BU DERSLERDEN SORUMLU OLMAYIN.

AÇIK LİSE DE DEVAMSIZLIK OLAYI YOK AÇIK ÖĞRETİM BUNDAN VAR ÖĞRENCİNİN SON KALESİ

BURADA SADECE DERSLERDEKİ NOTLAR ÖNEMLİ
Hocam bildiğim kadarı ile 1.dönem geçti-kaldı seçenekleri işaretlenmiyor. Yani devamsızlık sınırını 1.dönem içerisinde aşsak bile bu bizim için bir sorun teşkil etmez değil mi? Misal 1.dönem sınavlarına girmemem dahilinde üniversite sınavını kaçırabilecek kadar uzun süreli bir kayıp mı yaşıyorum yani?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Eki 2017, 02:22

Elenora61 yazdı:Hocam bildiğim kadarı ile 1.dönem geçti-kaldı seçenekleri işaretlenmiyor. Yani devamsızlık sınırını 1.dönem içerisinde aşsak bile bu bizim için bir sorun teşkil etmez değil mi? Misal 1.dönem sınavlarına girmemem dahilinde üniversite sınavını kaçırabilecek kadar uzun süreli bir kayıp mı yaşıyorum yani?
Hocam Devamsızlık AÇIK LİSEYE GEÇTİĞİNDE BİR SORUN TEŞKİL ETMEZ

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİSİ AÇIK LİSEYE GEÇTİĞİ ZAMAN

10 TANE ZORUNLU DERSİ KALIYOR

Bunlar

Dil ve Anlatım 7/8
Türk Edebiyat 7/8
Din Kültürü 7/8
Yabancı Dil 7/8
Trafik 1/2

Bu Derslerinizi Kalan 2 Sınav İçerisinde Vermeniz Gerekiyor.

Normal 7 Dersleri ve Trafik 1 Dersini İlk Dönemde Eğer Okuldaki Sınavlarda Başarılı Olursanız

İkinci Dönem Kayıt Olduğunuzda 5 Zorunlu Ders Kalıcak. Ama Siz Sınavlara Girmemeyi Düşünüyorsunuz OKULDAKİ Müdür veya Yardımcıyla Aslında Konuşsanız Açık Liseye Kayıt Olucam Ailemin Bilgisi Dahilinde FALAN YADA HERHANGİ BİR EBEVEYNİNLE GİTSEN FAZLA SORUN YARATACAKLARINI SANNETMEM.

Elenora61

Mesaj gönderen Elenora61 » 03 Eki 2017, 02:25

Jezxy yazdı:
Elenora61 yazdı:Hocam bildiğim kadarı ile 1.dönem geçti-kaldı seçenekleri işaretlenmiyor. Yani devamsızlık sınırını 1.dönem içerisinde aşsak bile bu bizim için bir sorun teşkil etmez değil mi? Misal 1.dönem sınavlarına girmemem dahilinde üniversite sınavını kaçırabilecek kadar uzun süreli bir kayıp mı yaşıyorum yani?
Hocam Devamsızlık AÇIK LİSEYE GEÇTİĞİNDE BİR SORUN TEŞKİL ETMEZ

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİSİ AÇIK LİSEYE GEÇTİĞİ ZAMAN

10 TANE ZORUNLU DERSİ KALIYOR

Bunlar

Dil ve Anlatım 7/8
Türk Edebiyat 7/8
Din Kültürü 7/8
Yabancı Dil 7/8
Trafik 1/2

Bu Derslerinizi Kalan 2 Sınav İçerisinde Vermeniz Gerekiyor.

Normal 7 Dersleri ve Trafik 1 Dersini İlk Dönemde Eğer Okuldaki Sınavlarda Başarılı Olursanız

İkinci Dönem Kayıt Olduğunuzda 5 Zorunlu Ders Kalıcak. Ama Siz Sınavlara Girmemeyi Düşünüyorsunuz OKULDAKİ Müdür veya Yardımcıyla Aslında Konuşsanız Açık Liseye Kayıt Olucam Ailemin Bilgisi Dahilinde FALAN YADA HERHANGİ BİR EBEVEYNİNLE GİTSEN FAZLA SORUN YARATACAKLARINI SANNETMEM.
Çok teşekkürler hocam, yardımcı olduğunuz için. Dediğiniz gibi müdür yardımcısı ile bu konuyu tekrar görüşeceğim.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Eki 2017, 02:29

Elenora61 yazdı:Çok teşekkürler hocam, yardımcı olduğunuz için. Dediğiniz gibi müdür yardımcısı ile bu konuyu tekrar görüşeceğim.
Rica Ederim ... Sizin Gibi Bir Kaç Öğrenci Daha Gördüm Bu Sene Bu Şekilde Açık Liseye Geçip 10 Zorunlu Dersi Önümüzdeki 3 Sınavda Veririm

Benim Dershanede YGS/LYS Focuslanıcam Diye.

Ama Artık Aklınızda Devamsızlık Kalmasın Sadece Kalan O 10 Zorunlu Dersi Ben Şubat Ayından Sonra Açılıcak 2 SINAVDA Verebilirmiyim Başarabilirmiyim Düşüncesi Kalsın.

Aslında Dersler Basit Sadece Örgün Lisedeki Gibi Hocanın İnsafına Kalıcak Kısım Yok :)

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön