Lise Mezunu Askerlik Tecil Islemleri

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
RedCooL

Lise Mezunu Askerlik Tecil Islemleri

Mesaj gönderen RedCooL » 17 Kas 2017, 22:46

Selamun aleyküm arkadaşlar,ben aöl imam hatip lisesi mezunuyum 1998 mart doğumluyum, haziranda YKS sinavina giricem, eğer kazanamazsam okuyor gozukmediğim için bidahaki sinava giremeden askere gitmek zorunda kalirmiyim askerlige cagrilirmiyim askerlik tecil islemlerini nasil yapicam cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler..

Jezxy
Onursal Üye

Re: Lise Mezunu Askerlik Tecil Islemleri

Mesaj gönderen Jezxy » 18 Kas 2017, 02:36

Hocam Mezun Olduğunuz Seneden İtibaren 2 Yıl Daha Lise Diploması İle Tecil İşlemi Yaptırabiliyorsunuz.

Ondan Sonraki Seneler İçersinde Öğrenciliğiniz Lisede veya Üniversitede Aktif Durumda Gözükmediğinden Tecil Süreniz Bitince Askerliğe Elverişli Oluyorsunuz.

Tecil Süreniz Bitene Kadar Vaktiniz Var Sonrası İse Tamamen Üniversite Hayatınıza Bağlı Oluyor.

Kullanıcı avatarı
RedCooL

Re: Lise Mezunu Askerlik Tecil Islemleri

Mesaj gönderen RedCooL » 18 Kas 2017, 02:46

Jezxy yazdı:Hocam Mezun Olduğunuz Seneden İtibaren 2 Yıl Daha Lise Diploması İle Tecil İşlemi Yaptırabiliyorsunuz.

Ondan Sonraki Seneler İçersinde Öğrenciliğiniz Lisede veya Üniversitede Aktif Durumda Gözükmediğinden Tecil Süreniz Bitince Askerliğe Elverişli Oluyorsunuz.

Tecil Süreniz Bitene Kadar Vaktiniz Var Sonrası İse Tamamen Üniversite Hayatınıza Bağlı Oluyor.
Açıklayıcı cevabinizdan dolayi teşekkür ediyorum :)

“Askerlik Tecili” sayfasına dön