Tecil Uzatma

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
DaryLL

Tecil Uzatma

Mesaj gönderen DaryLL » 25 Ara 2017, 10:10

Kolay gelsin ben geçen sene 1 yıllıgına tecil etirmiştim 31 aralık 2017 tarihine kadar suan süresi var tekrar tecil ettirmek isiyorum en son tecil ettirme tarihi ne zaman . Birde tecil için ekc2 belgesi felan lazımdı galiba onu nerden alabilirim teşekkürler

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Re: TECİL UZATMA

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 25 Ara 2017, 10:31

DaryLL yazdı:Kolay gelsin ben geçen sene 1 yıllıgına tecil etirmiştim 31 aralık 2017 tarihine kadar suan süresi var tekrar tecil ettirmek isiyorum en son tecil ettirme tarihi ne zaman . Birde tecil için ekc2 belgesi felan lazımdı galiba onu nerden alabilirim teşekkürler
açık öğretim bürolarından askerlik tecili için gerekli olan ekc2 belgesini iste ve sonra en yakın askerlik şubesine ocak ayının ilk haftası git.
Resim

Mrronaldo
Doktor

Re: Tecil Uzatma

Mesaj gönderen Mrronaldo » 26 Ara 2017, 00:51

Halk eğitimden alabilirsin.31 aralık yani bu hafta tecil bitmeden gitmeye çalış sonra muayene kaçağı gözükürsen sıkıntı olur muayeneye sokarlar filan.

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 26 Ara 2017, 01:05

Bu zamanlar sistem kapatılıyor ve Ocak ayının ikinci haftasında tecil işlemlerini kabul etmeye başlıyorlar. Daha önce üç kez tecil belgesi teslim ettiğim için bu konuda tecrübeliyim. Ocak ayına kadar beklemenin bir sakıncası yok, asker kaçağı olarak görünmezsin. Ayrıca en son teslim ettiğim de Halk Eğitim Merkezinden Ek.C2 belgesi alamadım. Sistemin değiştiğini, bu belgenin e-devlet üzerinden alındığını, barkodlu sisteme geçildiğini söyledi ve bu şekilde teslim ettim.
Neyi bilmediğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok.

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 26 Ara 2017, 01:12

Gamlı Baykuş yazdı:Bu zamanlar sistem kapatılıyor ve Ocak ayının ikinci haftasında tecil işlemlerini kabul etmeye başlıyorlar. Daha önce üç kez tecil belgesi teslim ettiğim için bu konuda tecrübeliyim. Ocak ayına kadar beklemenin bir sakıncası yok, asker kaçağı olarak görünmezsin. Ayrıca en son teslim ettiğim de Halk Eğitim Merkezinden Ek.C2 belgesi alamadım. Sistemin değiştiğini, bu belgenin e-devlet üzerinden alındığını, barkodlu sisteme geçildiğini söyledi ve bu şekilde teslim ettim.
Aynen bana da aynısı dendi ama bana direkt Ocak'ta gel dendi zaten o yüzden bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum soran arkadaş içinde. "Tecil ettirmem de bir sıkıntı çıkarılır mı Ocak ayında?" diye sorduğumda da "Hayır, gelirsin tecil edilir gidersin." dediler EK-C2 belgeme bakarak (13. dönemdeyim, aslında teknik olarak son sınavla birlikte 14). Hayatımın son 2-3 ayında çok ağır şeyler yaşadım her şey o kadar üst üste geldi ki tecilimi bozup gitmek istediğim askerlik dahi gözüme inanılmaz battı, tecil ettiremeyeceğim için epey bir korktum, Allah kimseye yaşadığım son iki üç ayı yaşatmasın.

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 26 Ara 2017, 01:17

ErayUs yazdı:
Gamlı Baykuş yazdı:Bu zamanlar sistem kapatılıyor ve Ocak ayının ikinci haftasında tecil işlemlerini kabul etmeye başlıyorlar. Daha önce üç kez tecil belgesi teslim ettiğim için bu konuda tecrübeliyim. Ocak ayına kadar beklemenin bir sakıncası yok, asker kaçağı olarak görünmezsin. Ayrıca en son teslim ettiğim de Halk Eğitim Merkezinden Ek.C2 belgesi alamadım. Sistemin değiştiğini, bu belgenin e-devlet üzerinden alındığını, barkodlu sisteme geçildiğini söyledi ve bu şekilde teslim ettim.
Aynen bana da aynısı dendi ama bana direkt Ocak'ta gel dendi zaten o yüzden bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum soran arkadaş içinde. "Tecil ettirmem de bir sıkıntı çıkarılır mı Ocak ayında?" diye sorduğumda da "Hayır, gelirsin tecil edilir gidersin." dediler EK-C2 belgeme bakarak (13. dönemdeyim, aslında teknik olarak son sınavla birlikte 14). Hayatımın son 2-3 ayında çok ağır şeyler yaşadım her şey o kadar üst üste geldi ki tecilimi bozup gitmek istediğim askerlik dahi gözüme inanılmaz battı, tecil ettiremeyeceğim için epey bir korktum, Allah kimseye yaşadığım son iki üç ayı yaşatmasın.
İnşallah hocam. İkinci hafta dememin sebebi; Bende Ocak ayının ikinci günü gitmiştim ve "Şuan tecil işlemi yapamıyoruz. Sistemler de yapılan altyapı çalışmaları devam ediyor." şeklinde bir cevap almıştım. Garanti olması açısından, iki kez gidip gelmemek için, ikinci hafta gitmek her zaman daha iyidir.
Neyi bilmediğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok.

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 26 Ara 2017, 01:18

Gamlı Baykuş yazdı:
ErayUs yazdı:
İnşallah hocam. İkinci hafta dememin sebebi; Bende Ocak ayının ikinci günü gitmiştim ve "Şuan tecil işlemi yapamıyoruz. Sistemler de yapılan altyapı çalışmaları devam ediyor." şeklinde bir cevap almıştım. Garanti olması açısından, iki kez gidip gelmemek için, ikinci hafta gitmek her zaman daha iyidir.
Ben ilk hafta gideyim de, gerekirse ikinci haftada giderim hocam. O durumdayım.. :)

“Askerlik Tecili” sayfasına dön